مشاوره املاک

چند تکنیک ساده برای افزایش درآمد در شغل املاک

با وجود اینکه شغل مشاوره املاک درآمد بسیار زیادی دارد و افراد زیادی مجذوب این حرفه می‌شود اما برخی از این افراد پس از مدتی که به درآمد موردنظر خود نمی‌رسند، مأیوس و ناامید شده و این شغل را رها می‌کنند. این افراد راه‌های افزایش درآمد در شغل املاک را نمی‌دانند. ما در این مطلب قصد داریم چند تکنیک ساده برای افزایش درآمد مشاوران املاک را به شما آموزش دهیم.

آموزش ببینید

اولین اصلی که برای رسیدن به موفقیت در حرفه مشاوره املاک به آن احتیاج دارید، آموزشی پایه‌ای و بنیادی است. اگر شما به صورت حرفه‌ای، اصول بازاریابی و ارتباط با مشتری را فراگرفته باشید به راحتی می‌توانید به درآمد دلخواه خود برسید.

به طور کلی افراد تحصیل‌کرده، شانس بیشتری برای موفقیت در دفاتر املاک دارند. اگر تحصیلات مرتبط با شغل مشاوره املاک ندارید می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش مؤسسات مختلف، آن را جبران کرده و برای افزایش درآمد خود قدمی بزرگ بردارید.

فایل‌یابی اصولی انجام دهید

شما برای آنکه به موفقیت بالایی در حوزه ملک و املاک برسید باید فایل‌های مناسبی را تهیه کنید. هرچه که فایل‌های شما اصولی‌تر، بیشتر و منسجم‌تر باشند، درصد موفقیت شما بیشتر خواهد شد. اگر فایلینگ اصولی را یاد داشته باشید به راحتی می‌توانید حتی در دوران رکود مسکن به درآمد بالایی برسید. برای این کار نیز می‌توانید در دوره‌های آموزشی مؤسسات مختلف شرکت کنید.

تبلیغات را فراموش نکنید

بسیاری از کسب‌وکارها به اهمیت تبلیغ در موفقیت خودشان توجهی نمی‌کنند. در صورتی که تبلیغات نوعی سرمایه‌گذاری زودبازده است و مبلغی که برای تبلیغ کسب‌وکار خود می‌پردازید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما برگردانده می‌شود.

امروزه پلتفرم‌های بسیاری برای تبلیغ فایل‌های املاک در اختیار شما قرار دارند. شما می‌توانید با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، دیوار، شیپور و دیگر امکانات، دفتر املاک خود را تبلیغ کنید. البته باید با فرایند آگهی نویسی نیز آشنا باشید. همچنین به خوبی بتوانید با تماس تلفنی مشتری را مجذوب خود کنید. تنها در این صورت است که تبلیغات شما بیشترین بازده را برایتان دارد.

جزئیات را به خاطر بسپارید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث موفقیت افراد در شغل مشاوره املاک می‌شود، توجه به جزئیات است. در صورتی که شما جزئیات فایل موردنظر خود را به دقت بررسی کنید، با محاسن و ایرادات آن آشنایی پیدا کرده و مشتریان را بهتر راهنمایی می‌کنید. همچنین کسانی که به جزئیات دقت می‌کنند، نیاز مشتری را بیشتر درک کرده و در نتیجه پیشنهادات مرتبط‌تری می‌دهند. این افراد درآمد بیشتری از سایر مشاوران املاک دارند.

روی املاک تجاری کار کنید

همان‌طور که می‌دانید املاک تجاری قیمت فروش و اجاره بیشتری دارند بنابراین کمیسیون شما بیشتر خواهد شد. اگر منطقه‌ای که در آن مشغول به کار هستید، محیطی تجاری دارد بهتر است با تجار و کسبه آن ارتباط برقرار کرده و تلاش کنید تا قراردادهایشان را به شما بسپارند. کار بر روی املاک تجاری درآمد مشاوران املاک را چندبرابر می‌کند.

زمانی که در اختیار دارید را مدیریت کنید

یکی از مهم‌ترین اصولی که باعث موفقیت مشاوران املاک و افزایش درآمد آنها می‌شود، مدیریت زمان است. شما باید زمانی را برای پیدا کردن فایل‌های جدید و وقتی را نیز برای پاسخگویی به مشتریان در نظر بگیرید. در صورتی که بتوانید میان کارهای خود تعادل ایجاد کنید، به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهید کرد. فراموش نکنید که پاسخگویی به مشتری در اولویت است. به هیچ عنوان نباید به مشتریان بدقولی کرد. در غیر این صورت همکاران شما مشتریانتان را جذب کرده و درآمد آنها از شما بیشتر خواهد شد.

کمیسیون خودتان را طی کنید

با وجود اینکه اتحادیه مشاورین املاک حق‌الزحمه ثابتی را برای انعقاد قراردادهای مختلف در نظر گرفته است اما اگر شما کمیسیون خود را با مشتری طی کنید، از نظر قانونی مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. طی کردن کمیسیون املاک هیچ اشکال شرعی نیز ندارد.

تنها نکته‌ای که برای طی کردن کمیسیون باید به آن توجه کرد، رضایت مشتری است. بسیاری از مشاوران املاک حرفه‌ای، قرارداد جعاله‌ای برای دریافت کمیسیون توافقی تنظیم می‌کنند. در دوره‌های آموزشی مشاورین املاک، روش‌های طی کردن کمیسیون به دانش‌پژوهان آموزش داده می‌شود.

مشتری را پیگیری کنید

تنها مشاوران املاکی می‌توانند به درآمد بسیار بالایی برسند که مشتریان خود را پیگیری می‌کنند. حتی اگر فایل مناسبی برای مشتری ندارید نباید ارتباط خود را با او قطع کنید. ممکن است پس از گذشت مدتی شرایط مشتری تغییر کرده و در نتیجه بتوانید فایل مناسبی را به او پیشنهاد کنید. مشتری شاهد پیگیری و تلاش شما برای رفع نیاز خودش است. بنابراین به شما اعتماد می‌کند. شک نداشته باشید که این اعتماد باعث افزایش درآمد شما خواهد شد.

سخن آخر

همان‌طور که در این مطلب به آن اشاره کردیم شما با استفاده از چند تکنیک ساده به راحتی می‌توانید درآمد خود از شغل املاک را چندبرابر کنید. اگر افراد مبتدی این نکات را در نظر بگیرند، با سرعت زیادی پیشرفت کرده و درآمد دلخواه خود را به دست می‌آورند.

تنها کسانی می‌توانند آرزوهای خود را محقق کنند که دست از تلاش برنداشته و به طور مداوم به دنبال یادگیری اصول مرتبط با کسب‌وکار خود باشند. ما با برگزاری دوره‌های آموزشی مشاورین املاک در کنار شما هستیم تا به درآمد رؤیایی خود برسید!

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

دپارتمان سازی در املاک

نحوه ی دپارتمان سازی در املاک

جهان امروز تبدیل به دنیایی پر از خرید و فروش ملک و آسمان خراش و ساخت‌وسازهای بزرگ شده و در پی آن حجم خرید و فروش ملک، رو به افزایش است. پس مشاوران املاک یک شغل رو به پیشرفت و توسعه دارند. دپارتمان املاک به لحاظ ساختار بزرگ‌تری که نسبت به آژانس املاک دارد، همینطور پوشش بیشتری که در سطح شهرها داشته، کارشناسان و مشاوران متخصص بیشتری نیز نیاز خواهد داشت.

توضیحات بیشتر »

تکنیک های اصلی زبان بدن مدیران املاک موفق 

در مجموعه تیم مشاوران دفاتر املاک، زبان بدن مدیر املاک و کارمندان او از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا آگاه بودن به علم زبان بدن نه تنها سبب ارائه رفتار مناسب در مقابل مشتری شده بلکه سبب پیش‌بینی رفتار و واکنش مشتریان نیز می‌شود. به عنوان مثال با خیره شدن مشتری به چشمان شما و متقابلاً توجه شما به نوع حرکت دست‌ها و بیان مشتری، مسائل بسیار زیادی دستگیر هر دوی شما می‌شود. پس قطعاً پرداختن به تکنیک‌های اصلی زبان بدن مدیران املاک موفق خالی از لطف نیست.

توضیحات بیشتر »
جامعه هدف

شناخت جامعه هدف

اهداف مناسب و مطلوب و همچنین شناخت جامعه هدف مشاورین املاک و پایبندی به آن­ها امری ضروری و مهم به ­شمار می­آید. در باور جامعه امروز، شغل و حرفه مشاور املاک خیلی ساده و آسان به نظر می‌رسد. شغلی که زحمت زیادی نداشته و با کمی صبر می‌توان در بازار مسکن به موفقیت رسید. اما خوب است بدانید که واقعیت با این تصور بسیار فاصله دارد. شغل مشاوران املاک در حوزه مسکن و ملک و املاک بسیار دشوار و طاقت فرسا است. مشاورین املاک به ویژگی‌های…

توضیحات بیشتر »

6 نظر در “چند تکنیک ساده برای افزایش درآمد در شغل املاک

 1. Lou Natoli گفت:

  You got a very superb website, Sword lily I observed it through yahoo.

  http://www.vorbelutrioperbir.com

 2. chat to strangers گفت:

  We absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be exactly I’m looking for. Do you offer guest writers to write content to suit your needs? I wouldn’t mind producing a post or elaborating on most of the subjects you write regarding here. Again, awesome site!

  https://chatblink.net

 3. tlovertonet گفت:

  Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

  http://www.tlovertonet.com/

 4. Puravive گفت:

  I liked it as much as you did. Even though the picture and writing are good, you’re looking forward to what comes next. If you defend this walk, it will be pretty much the same every time.

 5. Bom88 گفت:

  I like what you guys are up too. Such clever work and reporting! Carry on the excellent works guys I¦ve incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my web site 🙂

 6. Xnqjyz گفت:

  non drowsy allergy medication canada is claritin stronger than benadryl top rated pill for itching

نظرات بسته شده اند.