اگر در حیطه معاملات ملکی مشغول به کار هستید احتمالا رویای این را داشته باشید که چطور در صنف خود مثل یک رهبر مقتدر عمل کنم و پرچم دار باشم؟ اگر می‌خواهید در دنیای املاک به یک برند قدرتمند تبدیل شوید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 رهبری در حیطه املاک و مستغلات مستلزم رعایت اصول و نکاتی است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

ویژگی های رهبری قدرتمند در املاک

قبل از اینکه به نکات مهم رهبر شدن در املاک بپردازیم خوب است اول ببینیم ویژگی‌های فردی که می‌تواند اقتداری برای مدیریت در حوزه پرکاری مثل املاک را داشته باشد چیست؟

فرد مناسب برای رهبری در املاک باید دارای 3 ویژگی زیر باشد:

۱. نترس باشد.

۲. قدرت ریسک پذیری بالایی داشته باشد.

۳. خستگی ناپذیر باشد و با شکست های کوچک از کوره در نروید.

۴. توانایی و مهارت لازم برای مذاکره و ساختن فرصت برای معاملات بزرگ

۵. اعتماد به نفس بالا برای به نتیجه رساندن فرصت‌ها و  عقد قرارداد‌های سنگین

۶. توانایی کسب رضایت حداکثری مشتریان در بیشتر معاملات

مهارت‌های مدیر املاک

در یک رهبری املاک موفقیت آمیز باید اصول و نکات خاصی رعایت شود تا قرارداد‌ها و معاملات به صورت  نتیجه بخش و موثر باشد، ضمن اینکه طرفین معامله رضایت کامل را داشته باشند.

یک مدیر املاک موفق باید دارای مهارت‌های زیر باشد:

  • مهارت فنی

مهارت قوی مدیران املاک از نظر فنی می‌تواند باعث موفقیت آنان در تداوم معاملات شود. این مهارت‌ها عبارتند از:

آگاهی کامل از قوانین معاملات ملکی کشوری

آگاهی کامل از حق و حقوق صاحبان ملک و مستأجران

آگاهی کامل از قوانین مالیاتی، شهرداری و شهرسازی

  • مهارت رهبری مدیر املاک

برای اینکه مشاور املاک یک رهبری نتیجه بخش داشته باشد باید توانمندی‌هایی مانند: مهارت همدلی و درک کردن، شناخت تیپ شخصیتی مشتریان برای صحبت کردن و برقراری ارتباط موثر با آن‌ها را داشته باشد.

اما پیش از همه این موارد لازم است فرد  برای رهبری در املاک توانمندی‌های لازم را در شناخت خود داشته باشد تا روی دیگران اثر گذار باشد، در واقع او باید تمام نقاط قوت و ضعف خود را بداند و به همین سبب اعتماد به نفس بالایی داشته باشد.

داشتن اعتماد به نفس در رهبری املاک باعث می‌شود مشتریان اعتماد بیشتری به آن فرد داشته باشند و بتوانند حرف‌های او را باور کنند.

همچنین لازم به ذکر است که فراهم کردن فضای امن برای مشتری باعث پیشبرد موثر تر اهداف در یک رهبری املاک موفقیت آمیز می‌شود.

یک مشاور املاک باید در مباحث روانشناسی، توانایی مدیریت گروه و فن مردم شناسی توانایی‌های لازم را داشته باشد و با اقتدار در کلام و عمل رفتار کند تا بیشترین تاثیر‌گذاری را روی مشتریان بگذارد.

● توانایی برقراری رابطه

یکی از مهم‌ترین توانایی‌ها برای رهبری در املاک مهارت برقراری رابطه موثر با دیگران است زیرا مشارکت با دیگران باعث می‌شود، بروز هرگونه عیب و نقص در روند کار چندان مشهود نباشد.

بنابراین لازم است یک مشاور املاک موفق مهارت خود را در این حوزه افزایش  دهد تا به نتایج مطلوب دست یابد.

●       انعطاف‌پذیری بالا

برخورداری از مهارت انعطاف پذیری برای رهبری در املاک موجب می‌شود بسیاری از مشکلات و چالش‌هایی که در فرآیند کار پیش می‌آید به نحو مطلوب و با کمترین میزان آسیب و یا دیده شدن، حل و فصل شود.

در واقع می‌توان گفت افرادی که انعطاف پذیری بالایی در ارتباط‌شان با دیگران دارند می‌توانند از بسیاری چالش‌ها و درگیری‎ها در محیط کار و یا بیرون از آن جلوگیری کنند و مانند یک رهبر قدرتمند عمل نمایند.

●       مذاکره کردن

برای رهبری در املاک به صورت موفقیت آمیز فرد لازم است دارای توانایی بالایی در مذاکره باشد، زیرا برای به سرانجام رسیدن صحبت‌ها و عقد قرارداد خواه یا ناخواه مذاکرات زیادی پیش روی اوست.

یک مشاور املاک موفق باید بتواند از فنون مذاکره موثر برای ارتباط با مشتری استفاده کند. بنابراین سبک مذاکره یک مدیر املاک می‌تواند نقش بسیار موثری در یک رهبری مناسب داشته باشد.

●    قدرت تصمیم‌گیری

یک مشاور املاک باید در گام اول قدرت تصمیم‌گیری بالایی داشته باشد تا بتواند از عهده تصمیم‌های بزرگ و کوچک که ممکن است همین لحظه در حال وقوع باشد، بر آمده و بهترین انتخاب را داشته و باعث کسب موفقیت در کار شود.

●    مثبت فکر کردن

یکی دیگر از مهارت‌های مهم برای رهبری در املاک داشتن تفکر هدفمند و مثبت است که موجب بهبود بسیاری از نواقص و ضعف‌ها در کارکنان و مدیریت پروژه‌های مختلف می‌شود ضمن اینکه با داشتن دید مثبت بسیار راحت‌تر می‌توان پش مشکلات را برطرف کرد.

●    ایجاد گروه

تشکیل گروه و تیم سازی یکی از مهارت‌های مهم یک رهبر موفق در املاک است که باعث ارتباط نزدیک و موثر اعضای گروه با یکدیگر می‌شود و محیط کار را امن‌تر و هدفمند می‌کند همچنین از وقوع بسیاری از خطاها و ایرادات پیشگیری می‌شود.

●    ایجاد انگیزه

در رهبری املاک ایجاد انگیزه و تشویق کردن کارکنان است که باعث توسعه مهارت های کارکنان می شود ضمن اینکه اجرای سیستم پاداش و تشویق باعث افزایش انگیزه افراد برای پیگیری اهداف سازمان است.

 

نتیجه گیری

در این مطلب به ویژگی‌ها و مهارت‌های کاربردی و تاثیر‌گذار برای رهبری در املاک به شکل موفقیت آمیز پرداختیم. اگر در حیطه معاملات ملکی مشغول به کار هستید کافیست نکات مهم این مطلب را در کار خود اجرا کرده و منتظر نتیجه مطلوب باشید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

مذاکره فروش

همه چیز درباره روش های صحیح مذاکره با مشتریان سخت

روش های صحیح مذاکره برای مشاورین املاک می تواند از جمله موضوعات مهمی باشد که شما باید حتما به آن توجه کنید تا در این حوزه پیشرفت داشته باشید. فراموش نکنید که این روش ها می تواند در نتایجی که از مذاکرات خودتان می گیرید، تاثیرات زیادی داشته باشد. اگر در این حوزه اطلاعات کاملی ندارید و مشتاق به دانستن بیشتر در این خصوص هستید، بهتر است حتما به این مطلب توجه کنید.

توضیحات بیشتر »
حقوق در املاک

آموزش حقوقی املاک شامل چه مواردی می شود؟

در قراردادهای مربوط حوزه به املاک، همیشه کلمات و اصطلاحات حقوقی خاصی وجود دارد که برای همه آشنا نیست. بنابراین اگر در حوزه املاک مشغول به کار نبوده و یا حقوقدان نباشید، حتما نیمی از متن قراردادهای ملکی برایتان ناآشنا خواهد بود. یک مشاور املاک حرفه‌ای می‌داند که دانستنی های حقوقی املاک نقشی مهم و اساسی در پیشرفت شغلی او دارند. او با نکات حقوقی املاک کاملا آشنایی داشته و به‌خوبی مشتریان را راهنمایی…

توضیحات بیشتر »
لوگو املاک

طراحی لوگو دفتر املاک

شغل مشاور املاک، از جمله مشاغل پررقابت است و اگر دقت کنید در هر محله یا خیابانی وجود دارد. پس طراحی لوگو دفتر املاک بسیار اهمیت دارد تا نسبت به سایر رقبل متمایز و از طرفی حس اطمینان و اعتماد را به مشتریان خود القا کند تا نظر آن‌ها نسبت به بنگاه‌ جلب شود. ازاین‌رو لوگوی خاصی باید طراحی و خلق شود. شاید در ذهنتان این سوال پیش بیاید که لوگو باید چگونه باشد و اهمیت و عوامل موثر در طراحی لوگو چه مواردیست که در ادامه به این مباحث بیشتر می‌پردازیم….

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

در مورد دوره‌ها سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button