بازاریابی و تبلیغات در املاک

استراتژی فروش املاک‌

استراتژی فروش

قطعا برای موفقیت در بازار و جلو زدن از رقبای کاری باید در حرفه و شغل خود، علم کسب کنید یعنی علاوه بر آگاهی کامل از زیر و بم محصول خود، اطلاعات دقیقی در مورد نوع فروش، بازاریابی و مشتری سازی داشته باشید. در این مطلب شما را در طراحی یک استراتژی عالی از مشتری‌سازی تا فروش یاری می‌کنیم.

نقشه فروش

برای ارتقا شغلی و سودآوری بیشتر در فروش املاک باید استراتژی‌ تلفیقی، از روانشناسی مشتری و فرایندهای فیزیکی به‌ دست آورید.

روانشناسی مشتری

برای تأثیر بیشتر بر روی مشتری، شما نیازمند این هستید که در ذهن و روح او رسوخ کنید، به‌ طوری که فرد به شما اعتماد قلبی داشته و مطمئن باشد صلاح او را می‌خواهید. برای این امر باید نکاتی را رعایت کنید که به شرح ذیل است:

 • نفروشید: سعی نکنید حتما حتما فایل خود را به مشتری بدهید، در عوض سعی کنید به تمایلات و خواسته‌های مشتری گوش دهید و بیشتر نقش راهنما را داشته باشید و سعی نمایید فایل مدنظر او را جست و جو کنید.
 • ایجاد ارزش: به مشتری خود ارزش دهید حتی اگر مبلغ کمی در اختیار داشت، سعی نمایید این امر را بی‌اهمیت جلوه دهید(البته ارزش معقول ایجاد کنید، خود را پست و خوار نکنید)
 • صداقت و پشتکار: راز موفقیت در هر کسب و کار تلاش زیاد همراه با صداقت است. صداقت باعث می‌شود همواره یکرو باشید و بین حرف‌هایتان ضد و نقیض وجود نداشته باشد که این امر باعث افزایش اعتماد و ایجاد حس امنیت در مشتری می‌شود.
 • ارائه فایل‌های متعدد: زمانی که شما فایل‌های متعددی به مشتری بالقوه خود ارائه دهید، درواقع دارید جدیت خود در پیگیری خواسته او را نشان می‌دهید، همچنین فرد را به‌ سمت انتخاب گزینه بهتر یاری می‌کنید.

خودسازی

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک مجرب، علاوه بر تأثیر بر روی افراد، شما باید در خود نیز تغییر به‌وجود بیاورید که در ادامه نکات کلیدی تغییر را بیان می‌کنیم:

 • وسواس بد نیست: وسواس داشته باشید، به این معنی که مطمئن باشید مشتری را به ملک ایده‌آل خود می‌رسانید، در ارائه بهترین مشاوره و خدمات وسواس داشته باشید(شما نمی‌توانید بدون داشتن وسواس در خدمات خود، یک مشاور عالی باشید.)
 • تمایل به کمک کردن: همواره تمایل به کمک رسانی داشته تا تصویری با شکوه در ذهن افراد از شما ثبت شود، این موضوع را فراموش نکنید که شهرت شما را کارهایی که می‌کنید ایجاد می‌کند نه حرف‌هایی که می‌زنید.
 • شنونده خوبی باشید: با گوش دادن به حرف‌های مشتری به او ارزش خواهید داد، این ارزش موجب ایجاد حس صمیمیت و اعتماد می‌شود که این برگ برنده بزرگی است.
 • تماس و ارتباط مستمر: شما، یعنی اخلاق و کردار شما، بهترین کارت ویزیت و برند از خودتان است، تماس و ارتباط مستمر خود را با مشتری حفظ کنید چراکه این امر باعث می‌شود در ذهن و خاطر فرد نقش ببندید.
 • نتیجه کار خود را بررسی کنید: از مشتری طلب بازخورد نمایید، چه در مورد نوع کار و راهنمایی شما و چه در مورد فایل‌هایی که ارائه دادید مثلا در صورت بازدید و پسندیده نشدن خانه، از او دلیل نخواستن را جویا شوید در ادامه راه از تکرار آن ضعف در فایل دیگر جلوگیری کنید.

استراتژی فیزیکی

در چند پاراگراف قبل نکاتی را بررسی کردیم که بر خاطر و روان شخص تأثیر گذار بود اما در ادامه به فرایند‌هایی می‌پردازیم که در محیطی خارج از ذهنیت مشتری اتفاق می‌افتد:

 • بازار هدف: برای تبديل شدن به یک مشاور املاک مجرب شما باید به دنبال این باشید تا بازار هدف(یعنی بازاری که بیشترین تمرکزها را به خود جلب کرده) را شناسایی کنید تا به راه حلی برای تحریم آن دست پیدا کرده یا از خطرات احتمالی این بازار آگاه شوید.
 • استفاده از وبسایت‌های تخصصی املاک: وبسایت‌هایی مثل امید، مسکن‌ یابان به‌صورت تخصصی بر روی ارائه فایل فعالیت دارند، شما با بررسی این فایل‌ها می‌توانید دامنه اطلاعات خود را در مورد نرخ‌های بازار و همچنین تعداد خانه‌هایی که می‌خواهید به مشتری ارائه دهید را افزایش دهید.
 • تبلیغات: در واقع تبلیغات از شما ستاره و برندی مجلل در آسمان تاریک بازار می‌سازد، بهترین و موفق‌ترین افراد دنیا در محاسبه‌های خود‌، همواره به مزیت‌های فراوان تبلیغات اشاره می‌کنند. شما برای تبلیغات می‌توانید از بلاگرها در اینستاگرام، شبکه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام استفاده کنید.
 • فیلم سازی: دیگر عکس گذاشتن از ملک قدیمی شده است، اما فیلم تنها نیز کافی نیست، سعی کنید از هر دو آن‌ها استفاده و از بهترین فایل‌های خود فیلم و عکس تهیه و تدوین کنید.
 • عکس حرفه‌ای: برای مشتری سازی بهتر و افزایش اعتبار خود، عکاس حرفه‌ای استخدام کنید تا پیجی استثنایی راه اندازی نمایید.
 • ارجاع مشتری‌ها به يکديگر: سعی کنید برای جلب اعتماد بیشتر، مشتری‌های کنونی خود را با مشتری‌های قدیمی روبرو کرده تا از رضایت دیگران در مورد نوع فعالیت و مشاوره شما آگاه شوند.

استراتژی فروش ملک

سخن پایانی

در عصر امروز دیگر زمان بی‌گدار به آب زدن نیست و باید قبل از ورد به هرکاری، خود را به متخصصی در آن شغل تبدیل کنید، این مجموعه با برگزاری دوره‌های تخصصی مشاورین املاک شما را در تحقق این امر یاری می‌کند.

 

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

سن ساختمان

صفر تا صد سن ساختمان برای مشاورین املاک

آیا اولین و مهم‌ترین معیار شما برای خرید خانه شکل ظاهری و طراحی آن است؟ باید گفت که مهم‌ترین و اصلی‌ترین معیار برای ارزیابی و خرید خانه سن ساختمان می‌باشد. حال با این سوال مواجه می‌شویم که سن ساختمان را چگونه می‌توان تشخیص داد؟ یکی از مطالب و آموزش‌های تخصصی آکادمی آموزشی املاک ابراهیمی به مدیران و مشاوران املاک آموزش راه‌ها و شیوه‌های تشخیص سن ساختمان است که در این مقاله به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت.

توضیحات بیشتر »
بازاریابی و فروش

بازاریابی و فروش مشاورین املاک

اگر شما هم در زمینه بازاریابی و فروش مشاورین املاک مشغول فعالیت هستید، باید با اصول حرفه‌ای فعالیت خود به خوبی آشنا شوید. برای انجام بهترین بازاریابی و افزایش فروش خود باید مراحل مختلف آن در زمینه املاک را بشناسید و برای عملی کردن آن‌ها نهایت تلاش خود را به کار گیرید.متأسفانه مشاوره املاک یکی از مشاغل بسیار پردرآمد است که در آن افراد به صورت تجربی و آزمون و خطا عمل می‌کنند

توضیحات بیشتر »
راه اندازی دفتر املاک

راهنمای قدم به قدم تاسیس دفتر املاک

آیا به دنبال تاسیس دفتر املاک برای کسب درآمد فراوان و آسان هستید؟ از شرایط مراحل قانونی اخذ پروانه دفتر املاک اطلاعات کافی دارید؟ امروزه با توسعه ساخت‌و‌ساز می‌توان دفتر املاک را به عنوان یکی از مشاغل پر درآمد بر شمرد. در یک‌ نگاه کلی شاید تصور کنید که وارد شدن به این حوزه بسیار ساده و بی‌دردسر است؛ ولی خوب است به شما یاد‌آور شویم، تاسیس آژانس املاک نیز مانند سایر کسب‌و‌کارها نیازمند دریافت جواز کسب برای شروع و سایر مجوز‌های قانونی از سمت نهاد‌های مربوطه می‌باشد. در این…

توضیحات بیشتر »

6 نظر در “استراتژی فروش املاک‌

 1. zoritoler imol گفت:

  I like the helpful information you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here frequently. I’m quite certain I will learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

  https://www.zoritolerimol.com

 2. best cbd vape canada گفت:

  Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

  https://www.leaf2go.ca/CBD-VAPE-CBD-VAPE-PEN_c_72.html

 3. tlover tonet گفت:

  I’ve been browsing online greater than 3 hours today, but I never discovered any fascinating article like yours. It’s pretty value sufficient for me. Personally, if all webmasters and bloggers made just right content material as you did, the net shall be much more helpful than ever before. “Wherever they burn books, they will also, in the end, burn people.” by Heinrich Heine.

  http://www.tlovertonet.com/

 4. kkslot777 گفت:

  Very good site you have here but I was wondering if you knew of any forums that cover the same topics discussed in this article? I’d really like to be a part of community where I can get advice from other knowledgeable people that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know. Cheers!

 5. Slotbom88 گفت:

  Glad to be one of the visitors on this awesome internet site : D.

 6. Bbkfrz گفت:

  allergy pills without antihistamine best generic allergy pills different types of allergy medicine

نظرات بسته شده اند.