امروزه شغل مشاور املاکی نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی کرده و این شغل به یک حرفه تخصصی تبدیل گردیده که در آن میزان رقابت بسیار بالا است. در این بین مشاور املاکی موفق بوده و می‌تواند گوی سبقت را از دیگر رقبای خود برباید که هر روز بر آگاهی و اطلاعات خود بیافزاید. اگر شما یک مشاور املاک نیمه حرفه‌ای را اداره می‌کنید بهتر است که سعی خود را به کار بگیرید تا بتوانید به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل شوید. در این محتوا به بیان ۵ نکته طلایی برای مشاورین املاک نیمه حرفه‌ای می‌پردازیم تا با بهره گرفتن از این نکات فعالان این حوزه بتوانند سطح خود را بالاتر ببرند و به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل شوند.

شما که به دنبال حرفه‌ای شدن در کار خود یعنی مشاور املاکی هستید توصیه می‌کنیم خواندن این محتوا را از دست ندهید.

۵ نکته طلایی برای مشاورین املاک نیمه حرفه‌ای

همانگونه که در مقدمه عنوان شد فعالیت در حرفه مشاور املاک بسیار پیچیده و تخصصی شده و لزوم موفقیت در آن به کار گرفتن آموزش‌ها و توجه به نکات کلیدی در این زمینه است. در این قسمت قصد داریم به بیان۵  نکته طلایی برای مشاورین املاک نیمه حرفه‌ای بپردازیم که این نکات شامل موارد زیر هستند:

نکته طلایی اول: به صورت اختصاصی کار کنید.

برای اینکه بتوانید از یک مشاور املاکی نیمه حرفه‌ای به سطح بالاتر ارتقا پیدا کنید باید به صورت اختصاصی فعالیت نمایید. مهم‌ترین موضوع در این باب انتخاب زمینه کاری خود است. این انتخاب شما تعیین‌کننده سرنوشت کاری شما خواهد بود. امروزه نیاز‌های افراد بسیار گسترده شده و شما قادر نیستید در تمام زمینه‌ها نظیر خرید و فروش آپارتمان، رهن و اجاره، خرید و فروش مغازه و … فعالیت کنید یا اینکه در یک بازه قیمتی گسترده‌ای کار نمایید. سعی کرده حتی در زمینه منطقه‌ای که فعالیت می‌کنید اختصاصی عمل نمایید و این بدان معنا است که مناطق انتخابی شما از یکدیگر دور نباشند یکی در شرق شهر و دیگری در غرب قرار نگرفته باشد. رمز موفقیت یک مشاور املاک حرفه‌ای در تخصصی عمل کردن آن است. در این زمینه سعی کنید فاکتورهای مهم و اساسی زیر را به کار ببندید:

  • سعی کنید در زمینه یک نوع معامله تمرکز و فعالیت داشته باشید.
  • بازه قیمتی خاصی داشته باشید.
  • ملک‌هایی که انتخاب می‌کنید در یک منطقه باشد.
  • روی یک نوع از کاربری ملک تمرکز کنید‌.

نکته طلایی دوم: با توجه به تیپ شخصیتی تان زمینه کاری خود را انتخاب کنید.

باید گفت داشتن سود بالا تنها دلیل برای انتخاب نوع زمینه کاری نیست بلکه باید در انتخاب چنین موردی به موارد متعدد دیگری نیز توجه کنید. یکی از مهم‌ترین این موارد تیپ شخصیتی شما است. ممکن است توانایی و تیپ شخصیتی شما به گونه‌ای باشد که اگر در زمینه رهن و اجاره فعالیت کنید موفق‌تر بوده و نسبت به یک مشاور فروش درآمد بسیار بالاتری داشته باشید‌ یا اینکه به دلیل تحصیلات مرتبط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر در زمینه خانه‌های کلنگی فعالیت کنید موفق‌تر باشید.

نکته طلایی سوم: هرگز از این شاخه به آن شاخه نپرید.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در هر حرفه‌ای باید به خود فرصت دهید. اگر پس از طی چند ماه به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکردید سریع حوزه فعالیت خود را تغییر ندهید بلکه اجازه دهید کمی زمان بگذرد. همان گونه که عنوان کردیم رمز رسیدن به موفقیت در این حرفه دستیابی به تخصص و مهارت است که این امر تنها با گذر زمان به دست می‌آید.

نکته طلایی چهارم: توجه به نیاز بازار

باید گفت که امروزه نیاز بازار با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی به طور مداوم در حال تغییر است. به عنوان مثال در چند سال اخیر خرید ملک کلنگی متقاضیان زیادی نداشت زیرا با وضع اقتصادی کنونی سرمایه‌گذاری روی این ملک‌ها سود بالایی ندارد یا اینکه با توجه به وضع کنونی خرید ملک با متراژ‌های پایین بیشتر از ملک با متراژ بالا صورت می‌پذیرد.

نکته طلایی پنج: دائم اطلاعات خود را بروزرسانی کنید.

برای اینکه بتوانید به یک مشاور املاکی حرفه‌ای تبدیل شوید باید دائم اخبار مربوط به بازار مسکن را پیگیری کنید. داشتن اطلاعات بالا موجب اعتماد مشتریان به شما می‌شود و زمانی که بتوانید اعتماد مشتریان را جلب کنید درآمد شما هم افزایش پیدا می‌کند. اطلاعات شما باید به اندازه‌ای باشد که بتوانید به تمام سوالات مشتریان در زمینه ملک پاسخ دهید.

مطمئن باشید هنگامی که مشتریان متوجه شوند اطلاعات شما دقیق بوده و با آن‌ها صادق هستید حتما برای انجام معامله‌های بعدی هم به شما مراجعه می‌کنند. در ضمن احتمال اینکه به آشنایان و دوستان خود مشاور املاکی شما را معرفی کنند بسیار زیاد خواهد بود.

مشاور املاک

نتیجه گیری

اگر مشاور املاکی دارید و در سطح نیمه حرفه‌‌ای هستید برای اینکه بتوانید سطح خود را بالا ببرید و در این حرفه به مهارت بالا دست پیدا کنید، نیاز دارید حتما دوره‌های آموزشی لازم مربوط به این حرفه را سپری کنید. در این مطلب تنها به بیان پنج نکته کلیدی که مشاور املاکی نیمه حرفه‌ای باید به آن توجه کند پرداختیم اما باید بدانید برای حرفه‌ای شدن هنوز به دانستن نکات و مطالب بی‌شمار دیگری نیاز دارید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

رازهای مهم درباره بازدید ملک که مشاورین املاک باید بدانند   

یکی از وظایف مهم مشاوران املاک نشان دادن ملک به خریدار است. کارشناس فروش به هنگام بازدید ملک توسط مشتری باید مجموعه‌ای از نکات را که در فرآیند تصمیم‌گیری خریدار تاثیر دارد، رعایت کند. نداشتن اطلاعات کافی مشتریان و عدم شناخت آنان از ابعاد مختلف ملک، سبب می‌شود که آنان مشاور املاک را به عنوان فرد مورد‌اعتماد و وکیل خود بدانند. پس مشاور باید رازهای مهم درباره بازدید از ملک را که عمل به آن به نفع طرفین معامله است بشناسد. با ما در این مقاله همراه باشید.

توضیحات بیشتر »
وام مسکن

همه چیز در مورد وام مسکن

همه ی ما قطعا تا به حال نام تسهیلات وام مسکن را شنیده‌ایم و تا حد زیادی با آن آشنایی داریم. همانطور که می‌دانید داشتن خانه و کاشانه همیشه مورد توجه انسان بوده‌ است. زیرا که جزو سه رکن اساسی نیازهای اولیه انسان متمدن محسوب می‌شود. اما متاسفانه شرایط در هر جامعه به گونه‌ای نیست که تمام اقشار جامعه بتوانند با اندوخته خود و به صورت تمام نقد، مسکن را برای فراهم کنند. بنابراین در هر جامعه‌ای بنابر…

توضیحات بیشتر »
فایلینگ املاک

سیستم فایلینگ املاک چیست؟

اگر بخواهید حرفه مشاوره املاک را به صورت کاملاً حرفه‌ای دنبال کنید و آن را به پول‌سازترین شغلی که تا کنون داشته‌اید، تبدیل نمایید چاره‌ای ندارید جز اینکه از سیستم فایلینگ املاک استفاده نمایید. قبل از معرفی این سیستم کمی شما را با فایل و انواع آن در املاک و مستغلات آشنا می‌کنیم و سپس مسیری هموار برای فایل‌سازی به شما معرفی می‌کنیم. شک نکنید که یکی از تفاوت‌های افراد موفق و ناموفق با یکدیگر….

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button