جهان امروز تبدیل به دنیایی پر از خرید و فروش ملک و آسمان خراش و ساخت‌وسازهای بزرگ شده و در پی آن حجم خرید و فروش ملک، رو به افزایش است. پس مشاوران املاک یک شغل رو به پیشرفت و توسعه دارند. دپارتمان املاک به لحاظ ساختار بزرگ‌تری که نسبت به آژانس املاک دارد، همینطور پوشش بیشتری که در سطح شهرها داشته، کارشناسان و مشاوران متخصص بیشتری نیز نیاز خواهد داشت. دپارتمان املاک به تبلیغ ملک قابل اجاره، رسیدگی به سوالات مشتری، تنظیم قرارداد فروش یا اجاره، رسیدگی به امور مربوط به تعمیر و نگهداری، انجام امور ثبت و وظایفی از این قبیل در ابعاد بزرگ‌تر می‌پردازد. بنابراین مشاوران املاک که در مسیر توسعه کار خود هستند باید به خوبی نحوه ی دپارتمان سازی املاک را بدانند. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

نحوه ی دپارتمان سازی در املاک

هنگامی که آگاهی مشاوران عرصه املاک به سبب کسب تجربه و دانش در این حرفه بالا می‌رود، از حالت ثابت و سنتی قدیم، به حالت مدرن و کاربردی امروزی تغییر کاربری می‌دهند. این‌گونه از فرصت‌های جدید و محسنات یک دپارتمان املاک بهره‌مند می‌شوند. در واقع دپارتمان سازی، یک سکوی پرش برای مشاوران املاک است. بنابراین به دلیل میل به پیشرفت در حرفه و شغل املاک، امروزه میل به دپارتمان سازی، افزایش یافته است. پیشبرد هر حرفه‌ای ابزار مخصوص خود را لازم دارد، نحوه ی دپارتمان سازی نیز از این قضیه مستثنی نیست. این موارد به شرح زیر هستند:

  • شناسایی درست بازار املاک و افزایش تجربه و دانش راجع به بازار توسط منابع آنلاین

در دپارتمان سازی املاک، سطح دانش در مورد املاک و امور مربوط به آن ارتقا یافته است. تمامی داده‌ها و اطلاعات بازار ملک با اخبار روز، به‌روز‌رسانی شده است. یکی از تفاوت‌های بارز آژانس املاک و دپارتمان املاک در همین منبع دریافت اطلاعات بوده که در دپارتمان تخصصی‌تر و به صورت آنلاین است.

  • علم به مدیریت درست مجموعه

الزامی است که یک مدیریت سازماندهی شده در راس دپارتمان املاک قرار داشته باشد.

  • توسعه کار در ابعاد بزرگ‌تر

برای دپارتمان سازی، مشاوران باید منطقه فعالیت خود را از یک محله یا محدوده وسیع‌تر کنند و کل یک کلان شهر را زیر نظر بگیرند.

  • دسترسی به یک دفتر یا واحد تجاری با اندازه نرمال

یکی از شرایط ساخت دپارتمان سازی در املاک، داشتن یک دفتر مناسب با تعدادی اتاق مجزا حداقل در متراژ 75 متر است.

  • فضای مناسب برای اتاق عقد قرارداد

در یک دپارتمان املاک، فضای کافی، مناسب و مجزا برای عقد قراردادها وجود دارد. داشتن اتاق جدای قرارداد، تمرکز طرفین و مشاور را افزایش می‌دهد.

  • استخدام کارشناسان زبده و متخصص

به طور قطع این سازمان، باید دارای تعدادی کارشناس مجرب و متعهد باشد که هرکدام فقط در حوزه مسئولیتی که به او واگذار شده است، فعالیت ‌کند.

  • شناخت کامل مسائل فنی، حقوقی و ثبت اسناد

به دلیل اینکه که یک دپارتمان حکم یک سازمان مستقل را دارد، در نحوه ساخت آن باید به این موضوع توجه کرد که مدیریت و تمامی پرسنل آشنا به تمام مسائل اداری و حقوقی بوده و در موارد لزوم، نیاز به اعمال قدرت خارجی نداشته باشند.

  • ثبت شرکت

قطعا چنین تشکیلاتی به ثبت مجوز از درگاه معتبر، نیاز دارد.

پس از گذراندن مراحل بالا و ساخت یک دپارتمان املاک، مشتریان دیگر نگران امور ملک خود نیستند. در واقع دپارتمان‌های املاک یک پیمانکار مستقل هستند که مالکین را از دردسر رویارویی با مشکلات فروش و به ویژه مستاجرین راحت می‌سازد. کارمندان یک دپارتمان هرکدام به وظیفه‌ای که بر شانه آن‌ها گذاشته‌اند می‌پردازند و حوزه کاری هر نقش و هر شخص معلوم است.

دپارتمان املاک به عنوان یک سازمان اداری مستقل، روند کاری دفاتر املاک را تغییر داده و رسالت بزرگ‌تری توسط مشاورین املاک خود انجام می‌دهد. تمامی مشاوران ملک در دپارتمان‌ها که در حوزه‌های مختلفی مانند اجاره و فروش مشغول به کار هستند، در دوره‌های پیشرفته کسب‌وکارهای املاک، اطلاعات خود را آپدیت می‌کنند. مشاورانی که به‌تازگی در دپارتمان املاک مشغول به فعالیت شده‌اند، در پست اجاره مشغول به کار می‌شوند. سپس با کسب تجربه به قسمت خرید یا فروش انتقال پیدا می‌کنند.

سخن پایانی

دپارتمان‌ها به عنوان یک سازمان بزرگ، شامل بخش‌های متعدد از قبیل اداری، تجاری، مسکونی، دارایی، مدیریت تسهیلات، عقد قراردادها و … با وظایف گوناگون مانند بهره‌برداری، نگهداری، کنترل و نظارت بر عملکردها هستند. دپارتمان‌های املاک، دارای آیتم‌های مختلفی هستند که هریک از آن‌ها به صورت تخصصی روی یک قسمت فعالیت می‌کنند، یعنی وظیفه هر کارمند از ابتدا مشخص است. یک دپارتمان املاک موفق، دانش و داده‌های خود را در اختیار مشتریان قرار داده و به افراد اطمینان می‌دهد که با مشاوره متخصصین آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین عملکرد را انجام می‌دهند. در دپارتمان، افراد و مالکان نیازی به مواجهه مستقیم با مستاجرین را ندارند و این مزیت اصلی یک دپارتمان املاک است. با سیستم‌سازی لازم نیست بیشتر کار کنید، بلکه با مدیریت درست و امکانات دهکده جهانی، گام‌های بزرگ بردارید.

  

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

مدیریت مشاور املاک

مدیریت مشاورین املاک در دفتر املاک برای مدیران

مشاور املاک یکی از شغل‌هایی بوده که امروزه بسیار زیاد شده است. فردی که در دفتر املاک کار می‌کند مشاور املاک نامیده می‌شود. این دفتر توسط مدیریت مشاور املاک اداره شده و معمولا چند نفر نیز کار می‌کنند. مدیر مشاور املاک باید در این زمینه اطلاعات کاملی داشته باشد تا بتواند موفقیت بالایی را در شغل خود به دست آورد. در این مقاله درباره مدیریت مشاورین املاک در دفتر املاک برای مدیران اطلاعاتی را آورده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند.

توضیحات بیشتر »

چجوری باید هوش کلامیمو افزایش بدم؟

هوش کلامی مشاور املاک یکی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در نتیجه نهایی معاملات شما تأثیر بسیار شگفت‌انگیزی داشته باشد. این هوش کلامی سبب می‌شود تا شما بتوانید موقعیت‌های مختلف را بررسی کرده و بهترین پاسخ‌ها را به مشتریان خودتان بدهید. در صورتی که با چنین موضوعی روبرو هستید، بهتر است بدانید که هوش کلامی چیست، چه ویژگی‌هایی دارد، چه مزیت‌هایی را با خودش به همراه می‌آورد و… آکادمی آموزش املاک…

توضیحات بیشتر »
قانون 5 ثانیه

قانون 5 ثانیه برای افزایش عملگرایی مشاورین املاک

احتمالا تاکنون به عنوان یک مشاور املاک این تجربه را داشته اید که وقتی به محل کار خود میایید و در شروع روز کاری خود لیستی از تماس ها و پیگیری های مربوط به آن روز را در دست دارید، با وجودی که لیست شما طولانی و زیاد به نظرتان نمی آید و با خود میپندارید تا پایان زمان کاری حتما همه موارد را  انجام داده و تمام خواهید کرد، در پایان زمان کاری مشاهده میکنید آیتم هایی در لیست شما باقی مانده اند، و علی رغم اینکه آن روز برایتان…

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

در مورد دوره‌ها سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button