مشاوره املاک

تفاوت های مهم مشاورین املاک موفق و ناموفق

مشاور موفق

با توجه به گسترش و پیشرفت خرید و فروش و سرمایه‌گذاری مردم در زمینه ملک به خصوص در سال‌های اخیر، فعالان حوزه ملک یعنی مشاوران املاک می‌توانند از موفقیت و پیشرفت شغلی ویژه‌ای بهره‌مند شوند به شرط آن که بیهوده وقت خود و مشتری را به هدر ندهند. یعنی مسئولیت‌پذیر باشند و از نکاتی استفاده کنند که کار و شغل آن‌ها را به سمت پیشرفت هدایت کند. در واقع شناخت تفاوت‌های بین مشاور املاک موفق و ناموفق مشخص‌کننده عاقبت شغلی حرفه مشاور املاک است.

در این مطلب با معرفی خصوصیات مشاوران املاک موفق و ناموفق، با سعی بر الگوبرداری صحیح از نکات مفید از اشتباهات دیگران درس می‌گیریم و اصول مشاوران حرفه‌ای را آموزش می‌ببینیم.

ویژگی های مشاور املاک موفق

یکی از اصولی که مشاوران املاک موفق همیشه رعایت می‌کنند این است که در دسترس هستند. این معقوله در عین سادگی اهمیت زیادی دارد، مشاور املاک موفق با پاسخگویی درست و به موقع حس ارزشمندی و رضایت‌مندی را برای مشتریان به ارمغان می‌آورد. مشاوران املاک با‌تجربه اهداف خود را مشخص و به‌روز‌رسانی می‌کنند زیرا تعیین هدف در واقع یک راهنما و معیار پیشرفت کار به حساب می‌آید. یک مشاور املاک موفق با استفاده از درگاه‌های متفاوت و متنوع، اطلاعات خود را به‌روز می‌کند و اهمیت زیادی به ایجاد یک رابطه صمیمانه و محترمانه با مشتریان می‌دهد. آن‌ها می‌دانند که اگر فقط روی فروش تمرکز کنند و به روابط بشردوستانه و اجتماعی بی‌اهمیت باشند، خیلی زود از پای در خواهند آمد.

ویژگی های مشاور املاک ناموفق

گاهی اوقات در دفاتر مشاور املاک و بنگاه‌ها، افراد هرچه تلاش می‌کنند به جایی نمی‌رسند. یعنی قراردادهای آنان نافرجام می‌ماند و به اصطلاح در نیمه راه شکست می‌خورند. البته این مسائل در همه مشاغل پیش می‌آید اما اگر این روند همیشگی باشد باید اشکال کار را بررسی کرد. اگر فردی فکر می‌کند که یک مشاور املاک موفق است اما برخورد درست و مودبانه‌ای با مشتریان خود ندارد، هرگز نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد. مشتری‌مداری اولین اصل موفقیت حرفه املاک و هر شغلی به شمار می‌آید. مشاور املاک ناموفق مسئولیت‌پذیر نیست و به تعهدات خود در قبال مشتریان عمل نمی‌کند.

این افراد تنها به منافع خود که درآمد و حق کمیسیون آن‌ها محسوب می‌شود، می‌اندیشند و مشکلات مشتریان در رابطه با ملک را پیگیری و مرتفع نمی‌کنند. همچنین اطلاعات این افراد در قبال املاک و منطقه تحت‌نظر فعالیت آنان کافی نیست.

تفاوت‌های مهم مشاورین املاک موفق و ناموفق

اگر بخواهیم تفاوت‌های مهم یک مشاور املاک موفق با یک فرد ناموفق را مورد بررسی قرار دهیم، باید نکات زیر را به خاطر بسپاریم:

 • نحوه پوشش

مشاورین املاک باید به نحوه لباس پوشیدن و آراستگی خود اهمیت بسیاری دهند زیرا پوشش ظاهری این افراد در وهله اول حس احترام و ارزشمندی را به مشتری منتقل می‌کند. از تفاوت‌های مشاورین املاک موفق با غیر‌موفق آراستگی ظاهر و به طور کلی مرتب بودن آن‌ها است.

 • برخورد با مشتری

ادبیات و گفتار مودبانه یکی از تمایزهای مشاور املاک موفق با همکار ناموفق خود است زیرا یک مشاور ناموفق الفاظ درستی در مکالمه به کار نمی‌برد و به نوع گویش و برخورد خود با مشتری بی توجه است.

 • اطلاعات شغلی

در حرفه مشاوران املاک برای موفقیت باید همواره اطلاعات خود را آپدیت و به‌روز‌رسانی کرد و اشراف کامل بر منطقه فعالیت کاری خود داشت. متاسفانه مشاورین املاک ناموفق بدون برنامه‌ریزی و داشتن اطلاعات مناسب، وقت خود و مشتریان را هدر می‌دهند.

 • منفعت طلبی

مشتریان دقیق و باهوش با یک نظر می‌توانند تفاوت بین فردی که تنها به منافع خود می‌اندیشد و درصدد کسب درآمد خود است، تشخیص ‌دهند. افراد سودجو و منفعت‌طلب شاید بتوانند در برخی از موارد به درآمد خوبی برسند اما هنگامی که آوازه سودجویی آنان به گوش مشتریان برسد، موقعیت‌های خوب کاری خود را از دست می‌دهند.

رمز موفقیت در حرفه مشاورین املاک

در این مبحث به نکات قابل توجهی از تفاوت بین مشاوران املاک موفق و ناموفق پرداخته شد اما به طور کلی مشاور املاک موفق همواره حرفه املاک را شغل اول خود می‌داند و با تاکید بر این موضوع اصطلاحا تمام هم و غم خود را بر کسب موفقیت در این حوزه قرار می‌دهد. او هرگز از حرکت باز نمی‌ایستد و زمان را برای جذب اطلاعات و روابط جدید از دست نمی‌دهد. هنگام کاوشگری در خصوصیات افراد موفق در دنیا به طور مشترک تعهد‌پذیری، عشق به کار و مدیریت زمان در بین تمام آن‌ها به چشم می‌خورد. شغل مشاوران و کارشناسان املاک نیز از این قانون و قاعده مستثنی نیست.

 

نتیجه گیریمشاور موفق

آموختیم برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق باید ویژگی‌های منحصر به فرد این افراد را شناسایی و به آن عمل کنیم. در همه جای دنیا تفاوت بارز بین افراد موفق و ناموفق در همین پشتکار و پیگیری مسائل و چالش‌ها است. تیم حرفه‌ای سایت مشاور املاک افتخار دارد که ضمن ارائه بهترین موارد خرید و فروش ملک، اطلاعات جامع و به‌روزی در مورد آموزش و پرورش مشاوران املاک متخصص و کارآمد ارائه ‌دهد.

 

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

مذاکره مشاور املاک

قوی ترین نکات مذاکره برای مشاورین املاک     

اگر در رفتار مشاوران املاکی که خوب می‌فروشند، دقت کنید متوجه می‌شوید که این افراد نکات مهم مذاکره مشاور املاک را به خوبی می‌شناسند، می‌دانند و به آن عمل می‌کنند. مذاکره‌گران در روند فروش ملک خریدار، فروشنده و مشاور املاک هستند که هر کدام آنان به خصوص دو طرف اصلی معامله سعی بر رسیدن به خواسته‌های خود دارد. اگر می‌خواهید از تجربه سال‌ها آزمون و خطای دفاتر املاک متعدد که امروزه حرفی برای سخن گفتن دارند استفاده کنید، خواندن این مقاله به شما توصیه می‌گردد.

توضیحات بیشتر »
کمیسیون

کمیسیون املاک

شیرین‌ترین قسمت هر معامله برای مشاورین دفاتر املاک بخش دریافت کمیسیون است. این بخش به عنوان درآمد اصلی این شغل و حق اجرای تعهدات مشاور املاک به شمار می‌آید. حق‌الزحمه مشاورین املاک در گذشته بنا بر توافق طرفین معامله و مدیریت املاک مشخص می‌شد اما امروزه بر اساس مصوبه صنف بنگاهی‌ها و با فرمول خود تعیین می‌گردد. حالا سوال اینجاست که حق کمیسیون مشاوران املاک چیست؟ نحوه محاسبه کمیسیون به چه صورت است؟

توضیحات بیشتر »
اشتباهات مشاورین امکلاک

اشتباهات رایج مشاورین املاک

آشنا شدن با اشتباهات رایج مشاورین املاک برای شمایی که در این صنف مشغول به فعالیت هستید ضرورت دارد. به دست آوردن اطلاعاتی در این زمینه به تمامی کسانی‌که در این حوزه فعالیت دارند کمک می‌کند تا از بروز چنین اشتباهاتی در حرفه خود جلوگیری کرده تا به این شکل بتوانند موفقیت روزمره خود را رقم بزنند. اگر دوست دارید با این اشتباهات آشنا شوید لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی بفرمایید.

توضیحات بیشتر »

9 نظر در “تفاوت های مهم مشاورین املاک موفق و ناموفق

 1. This is my first brief visit, and I’m delighted to have everything in one location.

 2. You are a true webmaster; the site loads incredibly quickly and it appears as though you are using some kind of special technique. The contents are excellent; you have done a fantastic job on this subject.

 3. I’m typically to running a blog and i really respect your content. The article has actually peaks my interest. I am going to bookmark your website and hold checking for brand new information.

 4. Eewbnn گفت:

  does benadryl make you sweat list of otc allergy medications can flonase make you sleepy

 5. temp email گفت:

  Magnificent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog web site? The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

 6. Warung138 گفت:

  Having read this I thought it was very informative. I appreciate you taking the time and effort to put this article together. I once again find myself spending way to much time both reading and commenting. But so what, it was still worth it!

 7. Fungame777 گفت:

  Hi my loved one! I wish to say that this post is awesome, great written and include almost all vital infos. I’d like to look more posts like this .

 8. Slotbom77 گفت:

  It¦s really a great and helpful piece of info. I¦m happy that you shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 9. KKSLOT777 گفت:

  Heya i am for the primary time here. I came across this board and I in finding It truly helpful & it helped me out much. I hope to present one thing again and aid others like you aided me.

نظرات بسته شده اند.