مدیریت و سازماندهی در املاک

استراتژی های مهم تبدیل مشتریان املاک بالقوه به دائمی

استراتژی فروش

استراتژی های مهم برای مشاورین املاک می تواند در چند بخش مختلف تقسیم بندی شود. اگر به عنوان یک مشاور املاک بخواهید به موفقیت دست پیدا کنید، لازم است استراتژی های مهمی که در این خصوص وجود دارند را بررسی کرده و سپس هر کدام از آن ها که با شرایط شما همخوانی بیشتری دارد، مورد استفاده قرار دهید. در نظر داشته باشید که هر کدام از این موارد می توانند در موقعیت خاص خودشان بیشترین بازدهی را داشته باشند.

استراتژی های مهم برای مشاورین املاک

استراتژی های مهمی که برای مشاورین املاک وجود دارد را در این بخش معرفی کرده و توضیح می دهیم تا بدانید که چگونه می توانید معاملات بهتر و مناسب تری را داشته باشید. در نظر بگیرید که هر کدام از این موارد می توانند میزان تاثیرگذاری های متفاوتی را داشته باشند و باید حتما در جای خودشان مورد استفاده واقع شوند.

  • تعیین هدف اصلی

ابتدا باید هدف اصلی خودتان را مشخص کنید. هدف اصلی که از اجرا کردن یک سری از استراتژی ها و راه حل ها دارید، می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. هدف اصلی شما می تواند خرید و فروش، مجاب کردن یک فروشنده برای فروش قطعی، مجاب کردن خریدار برای خوب بودن یک ملک و… باشد. به همین دلیل نیز بهتر است در ابتدا بدانید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید. سپس در قدم بعدی به سراغ پیاده سازی دیگر استراتژی ها بروید.

  • توجه به خدمات ارائه دهنده

مورد بعدی که حتما باید در نظر داشته باشید، خدماتی است که ارائه می کنید. خدماتی که می توانید به دیگران ارائه دهید، می تواند یکی از مهم ترین استراتژی های مهمی باشد که به آن توجه می کنید. خدماتی که ارائه می کنید را مورد بازبینی قرار دهید، باید حتما این خدمات با آن چیزی که مشتی از شما می خواهد همخوانی داشته باشد. به همین خاطر نیز بهتر است حتما توجه دقیقی به این موضوع نشان دهید.

  • کشف نقاط قوت

نقاط قوتی که خودتان به عنوان یک مشاور املاک و همچنین ملک مورد نظرتان دارد را پیدا کنید. زمانی که بدانید دقیقا چه نکات مثبتی در خصوص شما وجود دارد، می توانید به شکل راحت تری فابل مورد نظرتان را عرضه کنید و توضیحات مربوط به آن را ارائه کنید. هیچگاه این استراتژی را فراموش نکنید زیرا اگر نقاط قوت مربوط به خودتان را ندانید، قطعا نمی توانید ملک مورد نظر را نیز معرفی کنید. به بیان ساده تر باید بگوییم وقتی خودتان چیزی را نمی دانید، چطور می توانید آن را برای دیگران توضیح دهید.

  • کسب مهارت های فروش

مهارت های فروش و مذاکره را به خوبی یاد بگیرید. زمانی که بتوانید به خوبی با مشتری صحبت کنید و او را قانع کنید، فروش کار بسیار ساده ای خواهد بود. حتما در نظر داشته باشید که برای اطلاع پیدا کردن دقیق از مهارت های فروش نیاز است که حتما دوره های مربوط به این کار را بگذرانید و به صورت دقیق مهارت ها و نکات لازم در این خصوص را یاد بگیرید. صحبت کردن با افراد با تجربه در این زمینه نیز می توانید بسیار کمک کننده باشد.

  • بازاریابی به روش های مختلف

انجام بازاریابی به روش های مختلف یکی دیگر از موارد مهم است. بازاریابی کردن را به شیوه های گوناگون میدانی، اینترنتی، از طریق مشتریان قدیمی و… انجام دهید. تصور نکنید که شما صرفا باید منتظر باشید تا مشتری به سمت شما بیاید، بلکه باید مشتری را به خودتان جذب کنید.

  • ارتباط با مشتریان قدیمی و جدید

یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند جزو استراتژی های مهم برای مشاورین املاک به حساب بیاید، ارتباط برقرار کردن با مشتریان قدیمی و جدید است. شما به عنوان یک مشاور باید هم مشتریان قدیمی خودتان و هم مشتریان جدید خودتان را در کنار هم داشته باشید. اگر بتوانید ارتباطی که با مشتریان سابق داشته اید را همچنان حفظ کنید، می توانید از طریق آن ها مشتریان جدیدی را نیز به دست بیاورید.

  • استفاده از فضای اینترنت

یکی دیگر از نکات و موارد مهمی که در این زمینه وجود دارد، استفاده کردن از فضای اینترنت و دیجیتال مارکتینگ است. این فضا می تواند امروزه یکی از نکات مهمی باشد که به پیشرفت شما کمک می کند. پلتفرم های اجتماعی، وبسایت ها، دیجیتال مارکتینگ و… می توانند به شما کمک کنند که به مشتریان بیشتری معرفی شوید و در فضای گسترده تر و بزرگ تری خودتان را معرفی کنید.

استراتژی های فروش

کلام پایانی

استراتژی های مهم برای مشاورین املاک می تواند سبب شود که یک معامله به نتیجه مطلوب برسد و یا باعث می شود تا یک معامله تا ابد قابل شکل گیری نباشد. بنابراین حتما سعی کنید تا استراتژی هایی که در این زمینه وجود دارد را یاد بگیرید و در زمان مناسب خودش استفاده کنید. فراموش نکنید که هر کدام از این موارد می توانند در موفقیت شما به عنوان یک مشاور املاک نیز تاثیر داشته باشند. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشته باشید، می توانید به سایت آموزش املاک مراجعه کرده و اطلاعات کامل تری را در زمینه های مختلف به دست آورید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

پلن مشاور املاک

پلن یک مشاور املاک موفق

صنعت مشاوره املاک یکی از صنایع پویا و رقابتی در بازار املاک است و مشاوران موفق در این حوزه با تبلیغات خلاقانه، تجربه و تخصص خود، توانسته‌اند در این بازار رقابتی پیشرو شوند. یک فرد به عنوان مشاور املاک باید دارای آگاهی کافی در زمینه خرید، فروش و اجاره ملک باشد. همچنین توانایی‌های فروش، ارتباطات بین فردی، بازاریابی و مذاکره قوی را نیز داشته باشد.

توضیحات بیشتر »
قراردادنویسی

چگونه باید قرارداد بنویسیم؟

قرارداد نویسی املاک به چه صورت است؟ آیا می‌توان با آموزش قرارداد نویسی املاک در شغل مشاوره املاک پیشرفت کرد؟ قرارداد نویسی و انجام معاملات یک مهارت بسیار تخصصی است که مشاورین املاک در صورت نداشتن تخصص و تجربه کافی در این زمینه ممکن است با مشکل مواجه شوند. ‌ امروزه قرارداد نویسی املاک بسیار پرتکرار شده و باید به تمام بندهای آن توجه داشت. به همین دلیل شرکت در دوره آموزشی قرارداد نویسی…

توضیحات بیشتر »
نوشتن آگهی املاک

نوشتن یک متن جذاب آگهی املاک

در دنیای امروزی به دلیل تعدد شغل‌ها و همچنین رقابت زیاد بین آن‌ها، داشتن استراتژی و تخصص در شغل، می‌تواند شما را از سایر رقبا متمایز کند. مشاور خرید و فروش املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست در نتیجه در عصر امروز که بازار‌گردی‎ها سمت و سوی مجازی به خود گرفته‌اند، نگارش و طراحی یک آگهی حرفه‌ای ضمن افزایش بازار کار، باعث دیده شدن و تمایز مشاور از سایر همکاران و رقبا می‌شود.

توضیحات بیشتر »

کامنت