مشاوران املاک چگونه برای دفاتر خود کار استخدام مشاور املاک را انجام می‌دهند؟ به دلیل محبوبیت بالای شغل مشاور املاک در سراسر کشور و میزان درآمد بالا در صورت موفقیت شغلی، بسیاری از افراد علاقه‌مند به این کسب‌وکار هستند اما باید دید مدیریت دفتر املاک چگونه باید افراد پویا و علاقه‌مند را پیدا کند؟ امروزه با گسترش تکنولوژی و پیشرفت وسایل ارتباطی، هموارکردن این کار خیلی سخت به‌نظر نمی‌رسد، در این مقاله به تشریح الفبای استخدام مشاور املاک می‌پردازیم.

روش‌های جذب نیروی دفاتر املاک

به‌نظر می‌رسد با پیشرفت تکنولوژی و گسترش وسایل ارتباط جمعی، جذب نیروی دفاتر املاک از پیچیدگی خیلی زیادی برخوردار نباشد. مدیریت املاک با آگهی‌های متفاوتی که در وب‌سایت، صفحات مجازی، نرم‌افزارهایی چون دیوار و شیپور یا پیج اینستاگرام و کانال تلگرام منتشر می‌کند، اقدام به جذب افراد متخصص و متعهد می‌کند. البته بهتر است در متن آگهی به موارد کلی اشاره شود و از گذاشتن جزئیات شغل موردنظر خودداری کرد، همچنین از دادن وعده‌هایی که می‌دانید به آن عمل نمی‌کنید بپرهیزید زیرا گام اول توسط مدیریت باید با صداقت و صحیح برداشته شود تا بتواند از میان سیل عظیمی از متقاضیان، نیروی وفادار و مورد‌اطمینان را انتخاب کند.

اصول استخدام مشاور املاک

هنگامی که پس از درج آگهی موردنظر استخدام، افراد اعم از سابقه‌دار یا مبتدی به سوی دفتر کار شما روانه شدند، با استفاده از اصول زیر و بهره‌گیری از تجارب خود می‌توانید به استخدام مشاور املاک اقدام کنید:

 • فردی که از سر اشتیاق و نه فقط برای امرارمعاش داوطلب حرفه مشاورین املاک است، اصل اول استخدام مشاور املاک یعنی عشق به کار را دارد.
 • افراد آب‌دیده که از سختی‌ها و مشکلات کار نمی‌ترسند و همواره شجاع هستند برای حرفه املاک مناسب خواهند بود.
 • افرادی که سابقه کار در دفاتر املاک را داشته‌اند و به‌اصطلاح به فوت و فن کار، آگاه هستند گزینه‌های شایسته‌تری نسبت به متقاضیان بدون سابقه هستند.
 • یکی از اصول بسیار مهم در استخدام مشاور املاک وفاداری و تعهد در این افراد است. افراد متعهد علاوه بر پیشرفت سریع در کار مصالح جمع را فدای منافع خود نمی‌کنند.

بهترین سؤالات مصاحبه با مشاور املاک

در هنگام مصاحبه با کسانی که به دفتر مدیریت جهت استخدام مراجعه کرده‌اند تعدادی سؤالات کلی وجود دارد که در این بخش به مهم‌ترین آنان اشاره می‌کنیم:

 • هدف شما از ترک شغل قبلی خود چه بوده است؟
 • چه اطلاعاتی در مورد دفتر املاک ما دارید؟
 • به نظر خود شما به چه دلیل برای این موقعیت شغلی مناسب هستید؟
 • اگر بخواهید خود را در یک جمله معرفی کنید چه می‌گویید؟

همچنین مدیریت دفتر املاک می‌تواند از تجزیه و تحلیل اطلاعات گذشته فرد استفاده کند. شما در این موقعیت به منزله یک پزشک متخصص هستید که با گوش فرا‌‌دادن به سخنان مراجعه‌کننده، نکات مهم و قابل‌توجهی را از آن صحبت‌ها استخراج می‌کنید. همچنین در مصاحبه شغلی از فرد متقاضی سؤال خواهید کرد، چه میزان درآمدی را برای این شغل مناسب می‌داند؟ در مصاحبه کاری می‌توان از سرفصل‌های دیگری مانند میزان انتظارات شما از کارمندان خود، مزایای موجود در دفتر کار شما و سختی‌های کار املاکی‌ها صحبت کرد.

نکات کلیدی در استخدام مشاور املاک

هنگامی که مدیریت دفتر املاک می‌خواهد به کسب‌وکار خود رونق بخشد جهت استخدام مشاور املاک بادقت و بهره‌گیری از اصول عمل می‌کند. عجله و بی‌دقتی در انتخاب مشاوران املاک خیلی زود سبب پشیمانی مدیران می‌شود زیرا استخدام مشاور املاک علاوه بر تأثیر زیادی که در میزان درآمد و کارایی شغل شما دارد، زندگی و طرز فکر شما را نیز تحت شعاع خود قرار می‌دهد. نکات زیر شما را در انجام این امر حساس یاری می‌دهد:

 • آگهی مناسب برای مخاطب متفاوت

آگهی که برای جذب نیروی مبتدی گذاشته می‌شود باید متفاوت از آگهی استخدام مشاور املاک حرفه‌ای باشد زیرا مخاطب شما در هر مورد کاملاً متفاوت از دیگری است. ادغام جذب دو نیروی کاملاً متفاوت در یک آگهی اشتباه بزرگی است که از اثرگذاری و اعتبار آگهی شما می‌کاهد.

 • پرهیز از وعده‌های فریبنده

مشاوران املاک حرفه‌ای جویای کار از میزان درآمد و پورسانت خود آگاهی کافی دارند پس لازم نیست با دادن وعده‌های مالی در آگهی او را جذب کنید اما برای فردی که مبتدی است و به تازگی جذب مشاور املاک شده است، عنوان کردن موضوعات مالی توجیه مناسبی دارد.

 • جلوگیری از استخدام نیروی زیاد با یک آگهی

مدیران دفاتر املاک باید دقت کنند اگر با استفاده از یک آگهی به جذب تعداد زیادی نیرو بپردازند وجود حتی یک کارمند نامناسب میان آنان سبب ریزش نیروی ماهر و به وجود آمدن هزینه‌های زیادی خواهد بود.

 

نتیجه گیری

در این مطلب سعی شد به بررسی نکات مربوط به استخدام مشاور املاک توسط مدیریت دفاتر املاک پرداخته شود اما دوست‌داران به اطلاعات بیشتر می‌توانند با مراجعه به سایت مشاور املاک که یک کارشناس باسابقه و متخصص در مورد بازار ملک و استانداردهای شغل املاکی‌ها است مراجعه کنند تا از موارد مهم، مفید و جامع آن بهره‌مند گردند.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

بازاریابی املاک لوکس

بازاریابی صحیح برای املاک لوکس

فروش املاک لوکس و بازاریابی این نوع خانه‌ها کار آسانی نیست و دارای پیچیدگی‌هایی می‌باشد. فروش خانه‌های لوکس نیاز به تخصص بالا دارد و اکثر مشاور املاکی‌ها برای نحوه فروش این املاک ایده‌ خاصی ندارند. فروش این ملک‌ها در زمان مناسب و با قیمت خوب می‌بایست انجام شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا با بازاریابی ملک لوکس بیشتر آشنا شوید.

توضیحات بیشتر »
خانه هوشمند

 درباره خانه‌های هوشمند چه می‌دانید؟

در یک تعریف ساده می‌توان خانه هوشمند را مجموعه ابزارهایی دانست که شما را قادر می‌سازد به راحتی کنترل برخی از وسایل مکانیکی و برقی موجود در خانه را با خیالی آسوده به آن‌ها بسپارید. این کار باعث افزایش ایمنی و کاهش هزینه‌های مربوط به انرژی می‌شود.

توضیحات بیشتر »
سه ماه اول کار

در سه ماهه اول کار خود اینگونه فعالیت کنید

مشاور املاک در شروع کار خود باید چگونه فعالیت کند؟ سه ماهه اول کار وی چگونه است؟ همانطور که می‌دانید مشاور مسکن و املاک یکی از مشاغل پردرآمد و بدون چارچوب اداری است اما نیازمند مشتری‌مداری می‌باشد. مشاورین املاک ساعت کاری خود را می‌بایست بر حسب اراده مشتری و نیاز آن‌ها تعیین کنند تا بتواند پاسخگوی مشتریان خود باشند…

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button