فروش راحت ملک برای مشاورین املاک از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه برای هر مشاوری تشخیص اینکه خریدار یا فروشنده واقعی بوده بسیار ضروری است. افرادی که بدون پول قصد خرید ملک دارند یا از فروش ملک خود مطمئن نیستند، تنها زمان مشاورین املاک را هدر می‌دهند. گاهی یک مشاور املاک یک ماه برای چنین افرادی زمان صرف می‌کند، اما در نهایت متوجه می‌شود که طرف نه خریدار واقعی و یا نه فروشنده واقعی است. با تکرار این اتفاق مشاورین ملک نسبت به این شغل پول‌ساز، سرد شده و آن را ترک می‌کنند، چراکه به دلیل عدم توانایی در تشخیص خریدار و فروشنده واقعی ملک نمی‌توانند از این حرفه کسب درآمد کنند.

به طور کلی فروش راحت ملک برای مشاورین املاک به دانش تکنیک‌های مختلف تشخیص خریدار و فروشنده واقعی نیازمند است که در این مطلب شما را با این موضوع آشنا می‌کنیم

ضرورت تشخیص خریدار و فروشنده واقعی ملک

می‌توان گفت برای اینکه بتوانید در حرفه مشاور املاک بمانید و از حرفه کسب درآمد کنید باید حتماً قادر باشید تا خریدار و فروشنده واقعی را تشخیص دهید. به طور کلی هر کارشناس املاکی برای فروش راحت ملک و موفق بودن در این حرفه باید بتواند از تکنیک تشخیص خریدار و فروشنده واقعی بهره ببرد. چراکه استفاده نکردن از این تکنیک و ضعف در توانایی شناخت و تشخیص خریدار و فروشنده واقعی باعث می‌شود مشاور املاک دچار ورشکستگی شده و در نهایت به سمت یک حرفه دیگر روی می‌آورد. اگر نتوانید فروشنده و خریدار واقعی ملک را تشخیص دهید، اولین و سخت‌ترین احساسی که سراغتان می‌آید، ناامیدی است و ممکن بوده در آینده تخت شرایط روحی سختی قرار بگیرید.

اهمیت تشخیص خریدار و فروشنده واقعی

فروش راحت ملک برای مشاورین املاک زمانی ممکن می‌شود که مشاور املاک بتواند در تشخیص خریدار و فروشنده واقعی از غیر واقعی ماهر شود. این داستان تعامل مشاوران املاک به مشتریان غیر واقعی دقیقاً مصداق شعر اریش فرید شاعر اتریشی است که می‌گوید: «بچه‌ها شوخی شوخی به قورباغه‌ها سنگ می‌زدند. قورباغه‌ها جدی جدی می‌مردند».

بعضی از افراد بدون اینکه قصد خرید ملک یا فروش خانه خود را داشته باشند، تنها برای وقت گذرانی یا از روی کسب اطلاعات در این زمینه به دفاتر املاک مراجعه می‌کنند. مشاورین نیز وقت خود را برای این افراد گذاشته و زمان خود را صرف کارهای بیهوده این گونه افراد می‌کنند. در نتیجه به علت هدر دادن فرصت و زمان خود، بدون کسب هیچ درآمدی مجبور به ترک حرفه می‌شوند. برای اینکه در دام این افراد نیافتید باید ویژگی‌های یک خریدار واقعی یا یک فروشنده واقعی را بدانید یا بلد باشید چگونه آن‌ها را شناسایی کنید.

خریدار واقعی ملک چه ویژگی‌هایی دارد؟

خریدار واقعی ملک به طور کلی دارای دو ویژگی مهم است که می‌توان آن را به راحتی شناخت. این ۲ ویژگی عبارت‌اند از:

  • داشتن اراده برای خرید ملک
  • داشتن پول برای خرید ملک

گاهی ممکن است خریدار ملک، پول کافی را داشته باشد؛ اما تصمیم آن برای خرید ملک جدی نباشد، برای مثال شخصی برای اینکه بتواند محل زندگی خود را به محل کارش نزدیک کند تصمیم به خرید ملک می‌گیرد، در حالی که خانه فعلی و محیط آن را دوست دارد به هم دلیل نمی‌تواند با اراده تصمیمی جدی برای خرید خانه بگیرد. گاهی نیز ممکن است خریدار بدون این که پول کافی را داشته باشد، تنها برای گذراندن وقت یا دیدن انواع ملک، به شما مراجعه کرده و وقت شما را هدر دهد.

فروشنده واقعی ملک چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای اینکه فروش ملک راحت برای مشاورین املاک ممکن شود باید ویژگی‌های یک خریدار یا فروشنده واقعی را بشناسند. در قسمت قبل با ویژگی‌های خریدار واقعاً آشنا شدید، حال نوبت ویژگی‌های فروشنده واقعی است. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

  • نحوه پرداخت را مشخص نموده است.
  • اگر برای ملک آن مشتری پیدا شد، بدون هیچ بهانه‌ای در جلسه فروش ملک خود حاضر شده و تا مرحله قرارداد پیش می‌آید.

هیچگاه ممکن نیست فردی بدون داشتن هدف خاصی ملک یا اموال خود را بفروشد به همین دلیل کسی که به دنبال فروش ملک خود است، قصد دارد با پول آن کار مشخصی را انجام دهد. از این رو چنین فردی به نحوه پرداخت فکر کرده و برای آن بسیار مهم است، چراکه می‌داند با پول دریافتی از فروش ملک خود چه قرار است انجام دهد.

یا یک فروشنده واقعی اگر واقعاً قصد فروش ملک خود را داشته باشد، به دنبال بهانه‌ای نیست تا از جلسه فروش و آمدن پای قرارداد فرار کند. از آنجایی که فرایند فروش ملک مخصوصا در دوره رکود مسکن، یک فرایند وقت گیر و زمان بر است، یک فروشنده واقعی برای اینکه زودتر ملک خود را بفروشد، به طور منظم در جلسه‌های فروش و قراردادها حاضر می‌شود تا بیشتر از این وقت ان گرفته نشود.

جمع بندی

برای اینکه فروش راحت ملک برای مشاورین املاک ممکن شود تکنیک‌های زیادی برای شناخت خریدار و فروشنده واقعی وجود دارد که در دوره‌های آموزشی سایت ما شما عزیزان می‌توانید این تکنیک‌ها را به خوبی فرا گرفته و به یک مشاور املاک موفق در این حرفه تبدیل شوید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

آیا حسابداری در املاک ضروری است؟

بازار خرید و فروش ملک، از جمله بازارهایی بوده که نسبت به بقیه بازارهای مالی، از نوسان کمتری برخوردار است. تکانه‌های قیمت در این بازار تحت تأثیر عوامل مختلفی در بازه‌های زمانی گوناگون رخ می‌دهد. برخلاف سایر کسب و کارها که دریافت سود از کالا فقط به واسطه افزایش قیمت با گذر زمان امکان‌پذیر است، کسب سود در بازار مسکن از راه‌های مختلفی مثل رهن و اجاره، بازسازی و نوسازی و ساخت‌وساز صورت می‌گیرد.

توضیحات بیشتر »
بازدید ملک

7 نکته برای بازدید صحیح ملک

اگر شما هم می‌خواهید به عنوان یک مشاور املاک حرفه‌ای شناخته شوید باید بدانید که چه نکاتی را در بازدید صحیح از ملک رعایت کنید. زمانی که فایلی را آماده رهن، اجاره یا فروش می‌کنید ابتدا باید از آن بازدید کرده و سپس بر اساس مشخصات و امکانات آن قیمت گذاری ملک را انجام دهید.
در صورتی که بازدید ملک را به درستی انجام نداده باشید نمی‌توانید به خریدار یا مشتری خود مشاوره درست ارائه داده و ممکن است در فروش یا اجاره فایل موردنظر با مشکل روبرو شوید

توضیحات بیشتر »
مشاور املاک کرج

دوره آموزشی مشاور املاک در کرج

همان‌طور که می دانید، ورود به شغل مشاور املاک مثل گذر کردن از یک دره پر پیچ‌وخم است و وقتی می‌خواهید سریع‌تر به هدفتان برسید یا باید با یک راهنمای مجرب که قبلاً خطرات این مسیر را به جان خریده وارد آن شوید و طعم شیرین و باشکوه ثروتمند شدن را بچشید، یا خودتان به تنهایی وارد آن شده و تمام خطرات را به جان بخرید و اگر صبر و تحمل کافی را داشته باشید به آخر مسیر برسید. در این مقاله قصد داریم تا شما را….

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

در مورد دوره‌ها سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button