بازاریابی و تبلیغات در املاک

همه چیز درباره کارگزاری املاک

کارگزاری املاک

با توجه به اینکه امروزه بازار ملک بسیار پر‌رونق است افراد زیادی تمایل دارند اطلاعات کاربردی و مفیدی را درباره کارگزاری املاک داشته باشند، بنابراین تلاش کردیم تا مطالب مفیدی را در این رابطه بیان کنیم.

مشاور املاک با کارگزار املاک چه تفاوتی دارد؟

یک کارگزار موفق دوره‌های مرتبط با حرفه‌ خود را گذرانده است در نتیجه دانش و اطلاعات بیشتری در حوزه خرید و فروش املاک دارد. معمولا یک کارگزار املاک با چندین مشاور ملکی برای  تاسیس و مدیریت بنگاه خود مشورت و همکاری می‌کند. البته زمینه برای تاسیس املاک و مدیریت مستقل آن نیز وجود دارد. در یک تقسیم‌بندی کلی کارگزاران املاک به 4 گروه تقسیم می‌شوند که به بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.  

مشاوران فروش

نمایندگانی که به صاحبان ملک یا زمینی که قصد فروش یا اجاره دارند اطلاعات لازم را ارائه می‌کنند مشاوران فروش می‌گویند. این دسته از افراد در مجموعه مدارک خود تعدادی ملک یا زمین برای فروش و یا اجاره دارند. همچنین مسئولیت دیگر آن‌ها کمک به خرید مناسب ملک یا زمین به افراد مختلف است.

مشاوران خرید

این دسته از افراد متخصص در حوزه ارائه اطلاعات درباره تاثیر ویژگی‌های ملک روی قیمت آن دارد. در واقع مشاوران خرید جزئیات زمین یا ملکی که مورد نظر مشتریان است را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

مشاوران دو طرفه

زمانی که مشاور موردنظر به هر دو طرف خریدار و فروشنده در یک معامله مشاوره می‌‌دهد مشاوره دو طرفه می‌گویند. حضور این مشاور باعث می‌شود معاملات ملکی، منصفانه برای هر دو طرف باشد. ضمن اینکه باعث ایجاد نمایندگی دو طرفه در یک کارگزاری می‌شود.

 کارگزاران معاملات

کارگزاران معاملات در واقع نماینده خریدار یا فروشنده نبوده اما به هر دو طرف یعنی خریدار و فروشنده کمک می‌کنند. این دسته از افراد مسئولیت بررسی صحت اسناد قانونی املاک و تنظیم آن را دارند تا منجر به یک معامله منصفانه با سود کلان برای خریدان شود. در واقع کارگزاران املاک نقش بسیار مهمی در بررسی قانونی توافق‌نامه موجود در معاملات ملکی دارند برای اینکه خریدار و فروشنده متضرر نشود.

دانش‌های لازم برای کارگزار املاک

همانطور که می‌دانید موفقیت در هر حرفه و یا کار نیازمند تلاش و برخورداری از دانش کافی است، بنابراین برای یک کارگزار املاک موفق نیز داشتن دانش لازم ضروری است. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شود:

 • امروزه استفاده از فنون بازاریابی امری بسیار ضروری برای موفقیت در هر شغلی است. با توجه به این توضیح برخورداری از اصول و دانش‌های متفاوت برای ارائه کالا و خدمات نقش ویژه‌ای دارد. همچنین یک کارگزار باید روش‌ها و سیستم‌های کنترل فروش را برای داشتن سود کلان بداند.
 • برخورداری از دانش و مهارت کافی برای ارزیابی و تشخیص نیاز‌های مشتریان و ارائه خدمات بر اساس آن برای کارگزاران املاک امری بسیار لازم و ضروری است. همچنین این دسته از افراد باید برای افزایش کیفیت ارائه خدمات‌ به مشتریان تلاش کنند.
 • یک کارگزار املاک برای ارائه مناسب خدمات و اداره امور بنگاه و معاملات ملکی باید تسلط مناسبی به زبان فارسی، املای کلمات، معانی، ساختار و محتوا، املای صحیح و قواعد زبان فارسی داشته باشد.
 • داشتن مهارت‌های مربوط به اداره صحیح منابع انسانی، دانش کسب و کار، علم مدیریت مطابق با اصول و برنامه‌ریزی صحیح از جمله مهم‌ترین دانش‌های مربوط به کارگزاران املاک است که باید برای ارتقا آن تلاش کنند.
 • کارگزار موفق باید سیستم‌های اداری و مدیریتی را بشناسد تا توانایی رسیدگی به امور دفتری مربوط به بنگاه و معاملات ملکی را داشته باشد. همچنین به نرم افزار‌های واژه‌‎پردازی، نسخه‌برداری، تند نویسی مسلط باشد.

یک کارگزار املاک به چه مهارت‌هایی احتیاج دارد؟

 

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم برای موفقیت در شغل کارگزاری املاک سخن‌وری است. داشتن این مهارت به کارگزار کمک می‌کند تا ارتباط مناسب‌تری را با خریدار و فروشنده داشته باشد ضمن اینکه اطلاعات لازم را با لحن و اصول بهتری انتقال دهد تا طرفین از روند  معامله خود رضایت داشته باشند.

مهارت متقاعد‌سازی یک از مهم‌ترین توانمندی‌های لازم برای کارگزار املاک شناخته شده است. اهمیت این مهارت برای این بوده که اگر معامله‌ای دچار مشکل شود شخص می‌تواند دیدگاه و یا رفتار خریدار را تغییر دهد و در نتیجه معامله سودآوری را داشته باشد. گزارش‌های بسیار زیادی برای شغل کارگزاری املاک نوشته شده است که مطالعه آن‌ها باعث افزایش تبحر این دسته از افراد برای داشتن یک معامله ملکی موفق و جلب رضایت مشتریان می‌شود.

مهارت گوش دادن فعال یک هنر بسیار ارزشمند و در عین حال سودآور برای کارگزاران املاک است. زمانی که شخص بدون قطع کردن حرف طرف مقابل به صحبت‌های او گوش کند. همچنین زمان مناسب پرسیدن سوال را بداند می‌تواند احساس خوشایند احترام و توجه را به شخص گوینده انتقال دهد که این عامل باعث جذب مشتریان می‌شود. همچنین گوش کردن فعالانه کارگزار املاک باعث ایجاد حس اعتماد، تشخیص درست و بررسی نیاز واقعی مشتریان و در نتیجه ارائه خدمات مناسب‌تر می‌شود.

کارگذاری املاک

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش کردیم تا اطلاعات مناسبی را درباره کارگزاری املاک و انواع آن، توانمندی‌ها و مهارت‌های لازم برای یک کارگزار موفق با برخورداری از حداکثر سود و درآمد مالی در اختیار شما مخاطبان محترم قرار دهیم تا با رمز و راز درخشش در این شغل پر درآمد آشنا شوید.

ضمن اینکه باید بگوییم شغل مشاور املاک نیز مانند سایر مشاغل دنیا با توجه به عوامل مختلف مانند موقعیت مکانی بنگاه، سطح تحصیلات، تجربه کاری و … متغیر است.

بنابراین شما می‌توانید با مطالعه بیشتر و کسب دانش و آگاهی‌های لازم در این شغل پیشرفت کرده و مشتریان بیشتری را جذب نمایید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

مدیریت زمان برای مشاورین املاک

ممکن است با خود فکر کنید که جهت موفقیت در کار املاک، به چه سرمایه‌هایی نیاز هست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که سرمایه‌هایی که یک مشاور املاک جهت موفقیت خود نیاز دارد، سرمایه‌هایی نقدی نظیر پول، دفتر کار و … نیست. در واقع این سرمایه‌ها مواردی همچون دانش حقوقی، علم مربوط به کسب‌و‌کار، تشکیل شبکه ارتباطی با بازار املاک، تلاش، پشتکار و… است. همچنین اینکه یکی از مهمترین سرمایه‌های مشاورین املاک، مدیریت زمان برای مشاور املاک است.

توضیحات بیشتر »
پیش بینی بازار مسکن

پیشبینی بازار مسکن

برخلاف آنچه به نظر می‌رسد بازار مسکن امسال فرصت زیادی برای تغییر پیدا نخواهد کرد. تورم مسکن در حال حاضر حدود ۱۳ درصد جلوتر از تورم عمومی است در نتیجه باید از سرعت خود کم کند چرا که تا وقتی مشتریان نتوانند معامله کنند هیچ عدد و رقمی در ذهن فروشنده کارایی ندارد. صاحب خانه‌ها هم باید مراقب باشند چرا که دستمزدها رشد ۲۷ درصدی دارند و در چنین شرایطی بعد از این مدت از سال، بازار مسکن هنوز از خواب بیدار نشده است.

توضیحات بیشتر »
مشاور املاک خانم

موفقیت مشاورین املاک خانم

تعداد مشاور املاک خانم در کشور ایران و حتی در دنیا کم نیست. خانم ‌هایی که در این حرفه مشغول به کار هستند، همه روزه سعی می‌کنند تا پا به پای آقایان به جذب مشتری و انجام معاملات مشغول باشند. برای آن که این دسته از افراد بتوانند به خوبی و به طور کامل به موفقیت برسند، لازم است تا یک سری از نکات مهم را رعایت کنند. در صورتی که شما نیز یک خانم بوده و دوست دارید در حوزه مشاور املاک و فروش ملک و مستغلات موفق…

توضیحات بیشتر »
  снять квартиру на сутки в Минске
  2023-09-28
  07:55

  It’s going to be finish of mine day, but before finish I am reading this great post to increase my experience. квартиры на сутки Минск

  חשפניות
  2023-09-28
  08:42

  Hi everybody, here every one is sharing these familiarity, thus it’s good to read this website, and I used to go to see this website every day. חשפניות

  снять квартиру на сутки в Минске
  2023-09-29
  05:53

  If some one needs expert view about blogging then i advise him/her to go to see this weblog, Keep up the nice job. квартира на сутки Минск

  Доставка алкоголя Екатеринбург
  2023-09-22
  04:15

  Great goods from you, man. I’ve have in mind your stuff prior to and you’re simply too fantastic. I really like what you’ve obtained here, really like what you’re stating and the way during which you assert it. You are making it entertaining and you still take care of to stay it sensible. I cant wait to read far more from you. This is actually a wonderful website. Доставка алкоголя Екатеринбург 24 часа

  гостиничные чеки москва
  2023-09-21
  08:24

  Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very useful information particularly the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time. Thank you and good luck. чеки на гостиницу в москве с подтверждением

  infoda4nik.ru
  2023-09-21
  03:36

  Hello there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new updates. infoda4nik.ru

  гостиничные чеки
  2023-09-20
  12:31

  I am actually thankful to the owner of this website who has shared this impressive post at at this place. чеки на гостиницу

  free link indexer url
  2023-09-17
  07:09

  Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform. link indexing url

  ogorodkino.ru
  2023-09-14
  14:20

  I got this website from my pal who told me about this website and now this time I am visiting this website and reading very informative articles here. ogorodkino.ru

  чек на проживание в гостинице купить
  2023-09-11
  09:20

  Incredible quest there. What occurred after? Good luck! отчетные документы за проживание москва

  Доставка алкоголя Екатеринбург телефон
  2023-09-24
  03:42

  If some one wants to be updated with latest technologies then he must be pay a visit this website and be up to date every day. Заказ алкоголя Екатеринбург доставка

  sadovoe-tut.ru
  2023-09-07
  08:21

  It’s truly very complex in this busy life to listen news on TV, so I simply use world wide web for that purpose, and take the newest news. sadovoe-tut.ru

  agrosadovnik.ru
  2023-09-07
  09:22

  Saved as a favorite, I like your web site! agrosadovnik.ru

کامنت