حقوق در املاک

مراحل انتقال سند با وکالت چگونه است؟

انتقال سند با وکالت

در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه انتقال سند با وکالت رسمی آشنا کنیم پیشنهاد ما به شما این است که برای کسب اطلاعات مفید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

برای اینکه بتوانید سند وکالتی برای ملک یا زمین مورد نظرتان را رسمی کنید باید ابتدا خریدار و یا فروشنده توافق نهایی خود را اعلام کنند و پس از آن برای ثبت نهایی به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید.

 سپس مدرک سند مربوط به انتقال ملک مورد نظرتان را امضا کنید به این ترتیب سند وکالت نامه رسمی ملک شما صادر می‌شود.

درباره هزینه سند وکالتی ملک چه می‌دانید؟

برای اطلاع از هزینه مربوط به سند وکالتی ملک مورد نظر باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید البته لازم به ذکر است که در نهایت هزینه وکالت فروش ملک با توافق 2 طرف معامله مشخص می‌شود اما به صورت کلی هزینه‌ها مربوط به وکالت نامه هر سال تحت عنوان مدرک آیین نامه، تصویب شده و به دفاتر اسناد رسمی اعلام می‌شود تا در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

نکات مهمی که رعایت آن در معاملات وکالتی لازم است

هنگامی که قصد دارید معاملات ملکی مختلف را انجام دهید در صورتی که اطلاعات کاملی از شرایط آن نداشته باشید ممکن است برای شما خطرهای بسیاری داشته باشد بنابراین قبل از انجام هر اقدامی حتما موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

وکالت بلاعزل

فروشندگان ملک در بعضی از معاملات وکالتی خود برای انتقال قطعی سند مورد نظر و انجام سایر مراحل مربوط به ملک، به خریدار وکالت بلا عزل می‌دهند. به این معنا که فروشنده تحت هیچ شرایطی بعد از امضا این نوع وکالت نمی‌تواند قرار داد و یا وکالت خود را فسخ نماید.

 اما در شرایطی مانند جنون و یا مرگ موکل وکالت به راحتی قابلیت فسخ شدن دارد نکته مهم اینکه شخص خریدار در معاملات وکالتی، مالک ملک محسوب نمی‌شود تا زمانی که سند وکالتی به حالت رسمی تغییر کند و شخص خریدار مالک رسمی ملک مورد نظر شود.  

فروختن ملک به چند نفر

اگر می‌خواهید تا ملک شما به چند نفر فروخته نشود باید معاملات خود را در دفاتر اسناد رسمی و با تنظیم قولنامه انجام دهید.

آیا راهکاری برای جلوگیری از خطرات احتمالی معاملات وکالتی وجود دارد؟

بهترین و شایع‌ترین راهکار برای جلوگیری از پیش آمدن هرگونه خطر و مشکل در خریداری ملک وکالتی، تنظیم مدرک مبایعه نامه رسمی است که در واقع نشان می‌دهد شخص خریدار، ملک را خریداری کرده است و این چنین می‌تواند مالکیت ملک خود را به اثبات برساند.

 با تنظیم مبایعه نامه، ملک شما قابل پیگیری است و این چنین فروشنده تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند آن ملک را به خریداران دیگری به صورت رسمی و قانونی بفروشد و در صورتی که این کار انجام دهد مجرم شناخته خواهد شد.

 به این ترتیب حکم توقیف اموال او صادر می‌شود و شخص خریدار می‌تواند با ارائه مدرک مبایعه نامه به دادگاه از توقیف ملک خود جلوگیری کند. همچنین در صورتی که شخص فروشنده فوت کند شخص خریدار می‌تواند با وادار کردن وراث از طریق تحویل مدرک مبایعه نامه امور مربوط به به انتقال سند ملک مورد نظر را انجام دهد.

درباره تفاوت سند وکالتی با سند قطعی چه می‌دانید؟

ما در این مطلب قصد داریم به مهم‌ترین پرسش شما که همان دانستن تفاوت سند وکالتی با سند قطعی است پاسخ دهیم پس در ادامه مطلب همراه ما باشید تا بتوانید اطلاعات مفیدی کسب کنید.

باید به شما بگوییم که سند قطعی در واقع سندی است که سازمان ثبت اسناد و املاک اقدام به صدور آن می‌کند آنچه لازم است بدانید این نکته است که در گذشته، صدور سندها قطعی به صورت دفترچه‌ای بوده است اما امروزه، این نوع از سند به صورت تک برگ هم ارائه می‌شود.

به طور کلی سند دفترچه‌ای و سند تک برگ در مراحل ثبت خود جزو سندهای قطعی هستند.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها سند وکالتی و سند قطعی این است که برای ثبت سند وکالتی باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید اما در مورد سند قطعی وضعیت متفاوت است و خریداران ملک باید در دفاتر اسناد رسمی حاضر شوند.

 همچنین لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز برای سند وکالتی بسیار کمتر از سند قطعی است اما خوب است بدانید که سندهای قطعی دائمی هستند اما سندهای وکالتی می‌توانند به دلیل نوسانات قیمت بازار خیلی سریع با خریداران معامله شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. درباره قیمت هر کدام از این دو سند باید بگوییم که هزینه سند قطعی کمتر از سند وکالتی در معاملات ملکی است.

درباره مراحل انتقال سند ملک چه می‌دانید؟

برای اولین مرحله لازم است که خریدار و فروشنده  به توافق لازم در این مورد برسند و بعد از آن مدرک قولنامه قطعی نوشته شود و پس از این مرحله نوبت به نوشتن مبایعه نامه است که در این صورت 2 طرف یعنی خریدار و فروشنده بتوانند رضایت و توافق خود را اعلام کنند.

 پس از رسیدن به توافق قطعی باید کد رهگیری مربوط دریافت شود این کار برای جلوگیری از سوءاستفاده فروشنده برای فروش همزمان ملک مورد نظر است.

این نکته را در نظر داشته باشید که باید مشخصات ملک مورد نظر بعد از ثبت مدرک مبایعه نامه به بنگاه‌ها معتبر معاملات ملکی ارائه شود و پس از آن مدرک مصوب مبایعه نامه شما در سیستم بنگاه ثبت خواهد شد.

 برای پیگیری کد رهگیری ملک مورد نظر کافی است مشخصات ملک، بعد از تنظیم و نوشتن مبایعه نامه، به بنگاه‌های معتبر املاکی داده شود تا آن را در سیستم بنگاه ثبت کنند و به این ترتیب هر زمان که مشخصات فروشنده و خریدار در سیستم جست و جو شود کد رهگیری مربوط به ملک آن ها اعلام خواهد شد.

در این مرحله شخص فروشنده باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کند و نیازی به حضور خریدار نیست فقط فروشنده باید مدارک خاصی را همراه خود داشته باشد از جمله شناسنامه و اصل سند ملک که باید برای تشکیل پرونده به دفتر اسناد رسمی ارائه شود.

در مرحله آخر شخصی که صاحب ملک مورد نظر است باید برای پرداخت عوارض نوسازی به اداره شهرداری منطقه خود مراجعه کند و گواهی صورت حساب ملک خود را دریافت نماید و با توجه به تاریخی که در مدرک مبایعه نامه ملک مورد نظر درج شده است باید فروشنده و خریدار در دفترخانه حاضر شوند و مراحل انتقال سند را انجام دهند.

انتقال سند با وکالت

نتیجه‌گیری

ما در این مطلب به بررسی مراحل لازم برای انتقال سند پرداختیم  و شما را با تفاوت‌های مربوط به سند ملکی و سند قطعی آشنا کردیم.

همچنین برای جلوگیری از بسیاری از خطرات احتمالی در این فرآیند به شما راهکارهای زیادی ارائه کردیم تا شما با رعایت این نکات دچار ضررها مالی و ملکی در معاملات خود نشوید.

به صورت کلی اگر تجربه چندانی در حوزه انجام معاملات ملکی و مقوله انتقال سند ندارید بهتر است با مشاوران حقوقی و یا افراد با سابقه در این حوزه قبل از اقدام به هر کاری مشورت نمایید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

حل و فصل اختلافات

حل و فصل اختلافات خریدار و فروشنده ملک توسط مشاورین املاک       

با توجه به اینکه در معاملات ملکی مبالغ کلانی جابه‌جا می‌شود و این بازار نوسانات زیادی را تجربه می‌کند می‌توان گفت که گاهی اوقات انجام این معاملات با تنش‌های زیادی همراه است. یک مشاور املاک حرفه‌ای باید روش‌های جلوگیری از این تنش‌ها و همچنین حل اختلافات خریدار و فروشنده را بیاموزد و با تمرین و تکرار در آن مهارت پیدا کند. ما در وب‌سایت خود دوره‌های آموزشی ارائه می‌کنیم…

توضیحات بیشتر »
قراردادنویسی

چگونه باید قرارداد بنویسیم؟

قرارداد نویسی املاک به چه صورت است؟ آیا می‌توان با آموزش قرارداد نویسی املاک در شغل مشاوره املاک پیشرفت کرد؟ قرارداد نویسی و انجام معاملات یک مهارت بسیار تخصصی است که مشاورین املاک در صورت نداشتن تخصص و تجربه کافی در این زمینه ممکن است با مشکل مواجه شوند. ‌ امروزه قرارداد نویسی املاک بسیار پرتکرار شده و باید به تمام بندهای آن توجه داشت. به همین دلیل شرکت در دوره آموزشی قرارداد نویسی…

توضیحات بیشتر »
طراحی لوگو املاک

طراحی لوگو املاک

اگر شما هم صاحب کسب‌وکاری در حوزه املاک باشید حتماً از اهمیت لوگو املاک مطلع هستید. آرم یا لوگو شما باید بیانگر نوع کسب‌وکارتان باشد به همین دلیل به صورت تخصصی طراحی می‌گردد. در این مطلب قصد داریم تا تمام نکات مربوط به طراحی لوگو املاک و نحوه افزایش تأثیرگذاری آن را به شما مشتریان عزیز گوشزد نماییم. با ویژگی‌های لوگوی املاک آشنا شوید برای طراحی مناسب‌ترین و ایده‌آل‌ترین لوگو در هر کسب‌وکاری باید نکاتی را مدنظر قرار داد. برخی از نکاتی…

توضیحات بیشتر »
  חשפניות
  2023-09-27
  23:40

  What’s up to all, it’s truly a pleasant for me to pay a visit this site, it contains valuable Information. חשפניות

  חשפניות
  2023-09-29
  00:38

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a leisure account it. Glance complicated to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate? חשפניות

  hairless cat for sale
  2023-09-29
  09:55

  Someone necessarily lend a hand to make seriously articles I might state. This is the first time I frequented your web page and to this point? I amazed with the research you made to create this actual publish amazing. Magnificent activity! how much is a sphynx cat

  zoritoler imol
  2023-09-23
  10:51

  Very interesting information!Perfect just what I was searching for!

  https://www.zoritolerimol.com

  Алкомиг Екатеринбург доставка алкоголя
  2023-09-21
  17:02

  I think the admin of this web site is really working hard for his web site, since here every stuff is quality based data. Доставка алкоголя ночью Екатеринбург

  Доставка алкоголя Екатеринбург круглосуточно дёшево
  2023-09-21
  16:43

  If some one desires to be updated with most up-to-date technologies then he must be visit this website and be up to date everyday. Алкоголь Екатеринбург круглосуточно доставка бесплатно

  гостиничные чеки с подтверждением
  2023-09-20
  23:59

  Great article, exactly what I wanted to find. гостиничные чеки с подтверждением москва

  infoda4nik.ru
  2023-09-20
  19:14

  Yes! Finally something about %keyword1%. infoda4nik.ru

  купить чеки на гостиницу в москве
  2023-09-20
  05:01

  I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one nowadays. гостиничные чеки куплю

  speed upindex backlinks
  2023-09-16
  21:37

  It is appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article. I want to read more things about it! how to speed up link indexing

  гостиничный чек москва
  2023-09-15
  22:45

  I visited several web sites except the audio quality for audio songs current at this web site is actually wonderful. сделать чеки на гостиницу

  ogorodkino.ru
  2023-09-14
  05:31

  I am regular reader, how are you everybody? This post posted at this website is truly good. ogorodkino.ru

  гостиничные чеки москва
  2023-09-13
  23:33

  Great blog you have here.. It’s hard to find high quality writing like yours these days. I truly appreciate people like you! Take care!! гостиница с отчетными документами

  сделать чеки на гостиницу в москве
  2023-09-12
  02:28

  Actually no matter if someone doesn’t know after that its up to other viewers that they will help, so here it occurs. гостиничные чеки с подтверждением москва

  гостиничные чеки куплю
  2023-09-10
  16:58

  Wonderful, what a website it is! This weblog gives useful information to us, keep it up. купить гостиничный чек в москве

  снять квартиру на сутки в Минске
  2023-09-27
  21:25

  It is not my first time to pay a visit this site, i am visiting this web site dailly and take good information from here every day. квартиры на сутки в Минске

  чек на проживание в гостинице купить
  2023-09-25
  23:57

  Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations? гостиничные чеки купить

  сделать гостиничный чек
  2023-09-25
  14:51

  Thank you, I have recently been searching for information approximately this topic for a while and yours is the best I have found out so far. However, what about the conclusion? Are you sure concerning the source? гостиничные чеки москва

  где можно сделать чеки на гостиницу
  2023-09-25
  03:33

  I like what you guys are usually up too. Such clever work and coverage! Keep up the very good works guys I’ve added you guys to my blogroll. отчетные документы за проживание москва

  sadovoe-tut.ru
  2023-09-06
  23:50

  What’s Happening i’m new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & assist other users like its helped me. Good job. sadovoe-tut.ru

  agrosadovnik.ru
  2023-09-07
  00:10

  I know this site offers quality based articles or reviews and additional information, is there any other web site which provides these stuff in quality? agrosadovnik.ru

کامنت