مدیریت و سازماندهی در املاک

همه چیز درباره یک مدیر قرارداد حرفه‌ای املاک

مدیر قرارداد

در آژانس‌های معاملات ملکی نیز همانند سایر مشاغل عموما رده‌بندی شغلی وجود دارد. این رده بندی می‌تواند به شرح زیر باشد: مدیر دفتر یا صاحب مجوز، مدیر قرارداد و مشاوران. مدیر قرارداد املاک شخصی است که با مشتریان و مشارکت‌کنندگان صنعت املاک ارتباط برقرار کرده و نیازها و خواسته‌های آنها را بررسی و تحلیل می‌کند. همچنین به مشتریان در انتخاب ملک مناسب، بررسی مستندات قانونی، مذاکره قراردادها و همچنین مدیریت مراحل پس از قرارداد مشاوره تخصصی ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید از سطح مشاور، به مدیر قرارداد ارتقاء شغلی بیابید خوب است بدانید که برای تبدیل شدن به یک مدیر قرارداد حرفه‌ای املاک، دانش و تجربه در زمینه املاک و مستغلات بسیار مهم است. همچنین باید از مهارت‌های ارتباطی، مذاکره، تحلیل بازار، قراردادنویسی و مدیریت پروژه نیز  برخوردار باشید بعد به مدیریت فکر کنید. مدیر قرارداد حرفه‌ای املاک نقش مهمی در فرایند خرید و فروش ملک‌ها و رضایت مشتریان ایفا می‌کند. با توجه به رشد صنعت املاک نیاز روزافزون به متخصصان حرفه‌ای در این حوزه، نقش مدیر قرارداد حرفه‌ای املاک بسیار ارزشمند و حیاتی است. در این مقاله، به بررسی نقش و وظایف مدیر قرارداد حرفه‌ای املاک می‌پردازیم:

ویژگی‌های یک مدیر قرارداد خوب

در این بخش از مقاله به بررسی ویژگی‌های یک مدیر قرارداد املاک خوب می‌پردازیم:

در مذاکرات کاملا بی‌طرف است

مدیر قرارداد خوب شخصی است که در مذاکرات به عنوان یک واسط بی‌طرف عمل کرده و نفع هر دو طرف معامله را در نظر داشته باشد. جانب‌داری ناعادلانه از یک سمت معامله می‌تواند باعث از بین رفتن اعتماد طرف مقابل و به تبع آن بهم خوردن  معامله شود. بنابراین اگر می‌خواهید یک مدیر خوب باشید، باید در مذاکرات نکات مهم را از هیچ یک از طرفین پنهان نکنید و درعین‌حال به نحوی عمل کنید که به هیچ یک از طرفین ضرر نرسانید.

با قوانین مشاوره املاک آشنایی کامل داشته باشد

برای موفقیت در حوزه مشاوره املاک، آشنایی کامل با قوانین مشاوره املاک ضروری است. مشتریان از شما به عنوان یک مرجع خبره و آگاه انتظار دارند که تمامی امور مربوط به قرارداد خود را به درستی برآورده کنید. برای حفظ اعتماد مشتریان، باید حداقل با کلیات قوانین ملکی آشنا باشید و در صورت وجود هر گونه مشکل در ملک موردنظر، به مشتریان خود گفته شود. در غیر این صورت، ممکن است در صورت بروز هر گونه مشکل، اعتماد مشتریان به شما به خطر بیفتد.

رفتارشناسی و زبان بدن را می‌شناسد

رفتار شما به طرف مقابل ویژگی‌هایی از شخصیت و شیوه فکر شما را نشان می‌دهد. برای جلب اعتماد و رضایت مشتریان، مدیران املاک و مشاوران باید به زبان بدن و رفتار شخصیتی خود توجه کنند. به عنوان مثال، اگر فروشنده به دلیل رفتار شما مطمئن شود که شما نگران فسخ قرارداد هستید، ممکن است شرایط را به نحوی تغییر دهد که نفع آن برای شما کمتر شود. بنابراین، مدیر قرارداد املاک باید به رفتار و زبان بدن خود توجه کند و به منظور جلب اعتماد مشتریان، باید رفتاری مناسب داشته باشد.

منافع طرفین قرارداد به منافع شخصی اش  ارجحیت دارد

در حوزه مشاوره املاک، بهترین راه برای رسیدن به موفقیت و پایداری در کسب‌وکار، ایجاد اعتماد بین شما و مشتریان است. برای ایجاد اعتماد، باید در قراردادها و مذاکرات به گونه‌ای عمل کنید که منافع طرفین در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر، منافع شما نباید از منافع طرف مقابل بالاتر قرار بگیرد. اگر مشکلی در قرارداد بروز کرد، بهتر است به منافع طرفین توجه کرده و در صورت لزوم، مذاکرات را به نحوی انجام دهید که بهترین نتیجه برای هر دو طرف به دست آید. این راه ایجاد اعتماد در بلندمدت به شما کمک می‌کند تا بازخورد و توصیه مشتریان خود را به دست آورید که بهترین تبلیغات برای بنگاه‌های معاملاتی است. در مجموع، این راه به شما کمک می‌کند تا به موفقیت و پایداری در کسب‌وکار خود دست یابید.

به فنون مختلف مذاکره تسلط داشته باشد

در حوزه مشاوره املاک، مدیر قرارداد املاک باید به همه نوع مذاکره‌ها تسلط داشته باشد. این شامل معاملات تک‌مرحله‌ای یا چندمرحله‌ای، انجام معاملات در حضور افراد ذی‌نفع یا وکلای آن‌ها، معاملات بدون حضور شخص ثالث یا طرف سوم و برگزاری معاملات فردی و گروهی است. برای انتخاب بهترین نوع مذاکره، باید بر اساس شرایط موجود در هر قرارداد، بهترین راه‌حل را انتخاب کرد. برای دستیابی به این هدف، شرکت در دوره‌های آموزشی مدیر قرارداد می‌تواند به شما کمک کند تا با تمامی انواع مذاکرات آشنا شوید و بتوانید در هر شرایطی نفع خود و طرفین را به دست آورید. با تسلط به این مهارت، می‌توانید به راحتی معاملات خود را مدیریت کرده و به بهترین نتیجه برای خود و مشتریانتان دست یابید.

کلامش تأثیرگذار  باشد

در حوزه مشاوره املاک، برای جلب اعتماد مشتریان، کلام شما باید با قدرت و نافذ باشد تا بتواند هرگونه دلهره یا ترس مشتری را از بین ببرد. مشتریان تا آخرین مرحله قرارداد نگران این هستند که ضرر کرده باشند و برای ایجاد اعتماد و اطمینان، یک مشاور املاک حرفه‌ای با قدرت بیان خود می‌تواند در آن‌ها اعتماد و اطمینان ایجاد کند. برای رسیدن به این هدف، باید به زبان و کلام خود توجه کنید و با استفاده از کلمات مناسب و بیان مطمئن کننده، مشتریان را از صحت و قابلیت عملیاتی قرارداد خود مطمئن کنید. با این رویه، می‌توانید اعتماد مشتریان را به دست آورده و نتیجه‌ای مثبت برای خود و مشتریان خود به دست آورید.

مدیر قرارداد

نتیجه‌گیری

برای رسیدن به موفقیت و پایداری در حوزه مشاوره املاک، باید به مهارت‌های مدیریت قرارداد و مذاکره تسلط داشته باشیم و بتوانیم با کلام قاطع و نافذ خود، اعتماد مشتریان را جلب کنیم. همچنین، برای ایجاد اعتماد، باید در قراردادها و مذاکرات به گونه‌ای عمل کنیم که منافع طرفین در نظر گرفته شود و هیچ طرفی از دست حق خود ندهد. به علاوه به عنوان یک مدیر قرارداد املاک حرفه‌ای باید در هر نوع مذاکره، به بهترین راه‌حل برای نفع بردن خود و طرفین برسیم و با کلام مناسب، اعتماد مشتری را جلب کنیم.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

وب سایت املاک

اهمیت داشتن یک وب سایت برای مشاورین املاک

در دنیای امروز که به سرعت در حال تغییر است، جایی که فناوری و اینترنت تأثیر قابل توجهی بر هر جنبه‌ای از زندگی ما دارند، داشتن یک وب سایت برای مشاوران املاک بسیار مهم خواهد بود. اتکا به فناوری، به ویژه اینترنت، غیر قابل انکار است، زیرا همه چیز از سفارش غذا، رزرو بلیط، ثبت نام، سمینارها، کلاس‌ها، خرید و فروش و غیره به سمت فضای آنلاین در حال حرکت است. در این مطلب به بررسی اهمیت داشتن وب سایت مشاور املاک می‌پردازیم…

توضیحات بیشتر »

درباره مشاور املاک پولساز چه می‌دانید؟

آیا بر اساس باور عموم افراد شغل مشاور املاک از مشاغل پردرآمد و پولساز است؟ آیا همه افرادی که وارد این حرفه می‌شوند می‌توانند به درآمد های بالا و میلیونی برسند؟ کسانی که شغل مشاور املاک را انتخاب کرده‌اند و در این حرفه خوش درخشیده‌اند چه ویژگی‌هایی دارند؟ اگر می‌خواهید بدانید آیا شما هم می‌توانید با وارد شدن به این حرفه از درآمد بالا برخوردار شوید و یا چه راهکارهایی برای افزایش درآمد شما و همکاران‌تان…

توضیحات بیشتر »
ملک جنوبی و شمالی

نحوه تشخیص ملک جنوبی و شمالی

همه ما بارها و بارها نام ملک جنوبی و شمالی را شنیده‌ایم. این موضوع به خصوص زمانی که قصد خرید ملک داریم، اهمیت خود را نشان می‌دهد. انسان‌ها روحیات و اخلاقیات متفاوتی دارند و بر این اساس بهتر است خانه‌ای را برای سکونت انتخاب کنند که با خلق و خوی آن‌ها سازگاری داشته باشد. اغلب مردم بر این باورند که ملکی که در آن به سمت حیاط باز شود شمالی و خانه‌ای که در آن رو به ساختمان است جنوبی نام دارد. حال باید دید تعریف تخصصی که مشاوران املاک به این اصطلاح اختصاص داده‌اند چیست؟

توضیحات بیشتر »

5 نظر در “همه چیز درباره یک مدیر قرارداد حرفه‌ای املاک

 1. Outstanding post, I think blog owners should learn a lot from this blog its real user pleasant.

 2. Warung138 گفت:

  I love the efforts you have put in this, regards for all the great posts.

 3. Fungame777 گفت:

  Regards for all your efforts that you have put in this. very interesting info .

 4. Slotbom77 گفت:

  Hi, Neat post. There is a problem along with your site in web explorer, would check thisK IE still is the marketplace leader and a good part of people will leave out your wonderful writing because of this problem.

 5. KKSLOT777 گفت:

  You actually make it appear so easy with your presentation however I to find this matter to be really something which I think I might never understand. It kind of feels too complex and extremely huge for me. I am taking a look forward in your next submit, I’ll try to get the dangle of it!

نظرات بسته شده اند.