مدیریت و سازماندهی در املاک

چجوری مشاور املاک پولداری بشم؟

زمانی که صحبت از مشاورین املاک پولداری می‌شود که در گوشه و کنار کشور زندگی می‌کنند، معمولاً به این موضوع فکر می‌کنیم که این افراد چگونه توانسته‌اند به چنین جایگاهی دست پیدا کنند. برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک پولدار باید حتماً به یک سری از نکات و ویژگی‌ها توجه داشته باشیم. در ادامه سعی کرده‌ایم تا این موارد را به طور کامل بیان کنیم و شما را هرچه بهتر و دقیق‌تر با این موضوعات آشنا سازیم.

چگونه مشاور املاک پولدار شویم؟

همان طور که می‌دانید برای رسیدن به هر مقصد و هر هدفی لازم است تا حتماً به یک سری از نکات و موارد مهم توجه داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید. این نکات و موارد مهم می‌توانند به عنوان یک میانبر برای شما عمل کرده و به شما کمک کنند تا به شکل مناسب‌تر و بهتری بتوانید به هدف خود برسید.

  • پیدا کردن فایل‌های ارزشمند

در مشاور املاک به هر کدام از خانه‌ها و املاکی که قرار است مورد معامله قرار گیرد، یک فایل گفته می‌شود. شما برای پیدا کردن مشتری مناسب برای ساخت و ساز، اجاره خانه، خرید و یا فروش تقریباً باید زمان یکسانی را صرف کنید. این کار باعث می‌شود که شما نیاز به انتخاب کردن داشته باشید. انتخاب کردن فایل‌های مختلف را باید حتماً با توجه به اولویت‌بندی‌هایی که دارید، انجام دهید.

این کار سبب می‌شود تا بتوانید به شکل بهتر و مناسب‌تری زمان خود را صرف کنید. همواره به دنبال فایل‌های ارزشمندی بگردید که هم مشتری برای آن‌ها وجود داشته باشد و هم مقدار کمیسیونی که دریافت می‌کنید، بالا باشد. این کار باعث می‌شود تا در عرض مدت کوتاهی تبدیل به مشاور املاک پولدار شوید.

  • معرفی درست و خوب فایل‌ها

زمانی که فایل مورد نظر را پیدا کردید، حتماً باید بتوانید آن را به شکل درست، منطقی، اصولی و کامل به مشتریان خودتان معرفی کنید. قطعاً برایتان پیش آمده است که فایلی به دستتان می‌رسد که قبلاً چندین مشاور املاک بر روی آن کار کرده‌اند و به نتیجه نرسیده است. به همین خاطر نیز بهتر است بدانید که باید توانایی معرفی کردن دقیق و کامل فایل به مشتری خود را داشته باشید. این کار سبب می‌شود تا مشتری بتواند با یک دید جامع و کامل به فایل مورد نظر نگاه کند و نتایج مناسبی نیز در این خصوص دریافت نماید.

  • فن بیان قوی

شاید تعجب کنید اما یکی از راز‌های تبدیل شدن به یک مشاور املاک پولدار، داشتن قدرت بیان و یا همان فن بیان قوی است. این کار باعث می‌شود تا به شکل‌های بهتر و مناسب‌تری بتوانید مشتریان را در خصوص فایل‌هایی که وجود دارند، توجیه کنید. فن بیان قوی می‌تواند کاری کند که هم فروشنده و هم خریدار به شما اعتماد کنند و نتایج معاملات را به دستان شما بسپارند. بنابراین شما نیز سعی کنید تا از این موضوع نهایت استفاده را برده و معامله را به سمتی پیش ببرید که برای همه افراد درگیر در معامله سود داشته باشد.

  • دانش و مهارت‌های به روز

مورد بعدی در خصوص میزان دانش و همچنین مهارت‌های شما است که در این زمینه دارید. مشاور املاک پولدار و موفق معمولاً باید بتواند خودش را همگام با اطلاعات و استراتژی‌های جدید و مدرن کند. این کار سبب می‌شود تا او بتواند معاملاتی که در پیش دارد را به شکل بهتری اجرایی کند و از سوی دیگر نیز بتواند به خوبی و به طور کامل مشتریانش را برای انجام معاملات قانع کند. مشاور املاک و همچنین ترغیب کردن افراد به انجام یک سری از معاملات یک دانش پیچیده و قوی لازم دارد. بنابراین بدون توجه به صحبت‌های افراد غیر متخصص در این زمینه هیچ کاری نکنید.

  • داشتن تلاش و پشتکار

مورد بعدی که برای تبدیل شدن به مشاور املاک موفق به آن نیاز دارید، داشتن تلاش و پشتکار بسیار بالا می‌باشد. تلاش و پشتکاری که در این زمینه دارید، به شما کمک می‌کند تا در هر حیطه و موضوعی موفق عمل کنید. فراموش نکنید که برای بسیاری از فایل‌ها لازم است که حتماً مدت زمان زیادی را صرف کنید و تلاش بسیاری برای موفق شدن در آن حوزه‌ها کنید. در صورتی که فایل کنونی شما جزء این موارد می‌باشد، بهتر است حتماً این موضوع را نیز در نظر بگیرید و دست از تلاش کردن در این زمینه برندارید.

  • داشتن مهارت‌های مدیریتی

داشتن مهارت‌های مدیریتی برای یک مشاور املاک پولدار می‌تواند از نان شب هم واجب‌تر باشد. این مسأله سبب می‌شود تا بتوانید هم کار‌های خودتان را به شکل مناسب‌تری مدیریت کنید و هم باعث می‌شود که بتوانید هزینه‌ها و درآمد خودتان را زیر نظر داشته باشید. داشتن مهارت مدیریت و قابلیت هندل کردن اوضاع از جمله موارد بسیار مهمی است که نباید آن را نادیده بگیرید. این مهارت می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در بهبود اوضاع کند.

کلام پایانی

تبدیل شدن به یک مشاور املاک پولدار یکی از مهم‌ترین مواردی است که اگر در این حرفه مشغول به فعالیت هستید، باید به آن توجه کنید. رعایت کردن نکات مهمی که در این خصوص وجود دارند، می‌تواند به شما کمک زیادی کند. بنابراین بهتر است این موارد را به خوبی و به دقت تمام رعایت کنید که بهترین و بیشترین بهره‌برداری را نیز در این خصوص داشته باشید. در صورتی که هر گونه سؤال و یا ابهامی در این خصوص داشتید، می‌توانید به دیگر مقامات ما که در وبسایت وجود دارد، مراجعه کرده و اطلاعات خودتان در خصوص یک مشاور املاک موفق را ارتقا دهید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

تکنیک‌های متقاعد سازی

روشهای بسیار زیادی برای این وجود دارد که شما دیگران را متقاعد نمایید که حرفتان درست است. یا اینکه با توجه به این تکنیک‌ها بتوانید افراد را برای رسیدن به هدفتان متقاعد نمایید. اما متقاعد سازی مشتریان در حرفه‌ی املاک، کاری است که در بسیاری از مواقع از حالت‌های عادی سخت‌تر است و همچنین ممکن است در زمانهای متفاوت، یک روش یکسان جواب ندهد.

توضیحات بیشتر »
مشاور املاک

نکات مهمی که هر مشاور املاکی باید بداند

هر مشاور املاکی که مدتهاست در این شغل مشغول به فعالیت است، احتمالا دلش می‌خواهد که در زمینه‌های مختلف یادگیری داشته باشد و بتواند خیلی سریع پیشرفت کند. نکات بسیار زیادی در زمینه‌ی حرفه‌ی املاک وجود دارد که بسیاری از مدیران املاک و مشاورین آن را می‌دانند. اما برخی موارد که بسیاری از آن‌ها نکات کلیدی هم هستند شاید اصلا به گوشتان نخورده باشد و اگر انجامشان بدهید نتایجی فوق العاده شگفت‌انگیز از آنها می‌بینید.

توضیحات بیشتر »
روانشناسی فروش

روانشناسی فروش در املاک

شما به عنوان یک مشاور املاک، فقط کسی نیستید که مسئول فروش املاک باشید! این شغل آنقدر پیچیدگی دارد که شما را مثل یک روانشناس متبحر به فردی که دیگران را به سرعت می‌شناسد تبدیل می‌کند. مشاورین املاک در حیطه ی ‌فعالیتشان باید بسیار قوی عمل کنند و خودشان را به جای خریدار، فروشنده، موجر یا مستاجر بگذارند تا بتوانند آنها را درک نموده و با یک همراهی صحیح، مشتری را به هدفش برسانند.

توضیحات بیشتر »

کامنت