مشاوره املاک

تفکر استراتژیک مشاور املاک چیست؟

استراتژی مدیریت املاک

تفکر استراتژیک مشاور املاک از جمله بخش‌های مهمی است که نباید آن را نادیده بگیرید. این مسأله معمولاً به قدری اهمیت دارد که سبب می‌شود بسیاری از افراد برای کسب دانش در این زمینه به دوره‌های مختلف دانش فنی و… مراجعه کنند. در نظر داشته باشید که تفکر‌های استراتژیک دارای چند بخش هستند که قطعاً می‌توانند برای شما مناسب بوده و سبب شوند تا تبدیل به یک مشاور املاک بهتر شوید. زمانی که در این مورد صحبت می‌کنیم، سعی می‌کنیم تا شما را با تمامی موارد و موضوعاتی که در حوزه تفکر‌های استراتژیک وجود دارد، آشنا کنیم. این کار برای موفقیت شما در حوزه املاک بسیار اهمیت دارد.

موارد مربوط به تفکر استراتژیک مشاور املاک چیست؟

در این قسمت به برخی از مهم‌ترین تفکر‌های استراتژیکی مشاورین املاک می‌پردازیم و سعی می‌کنیم تا این موارد را به شکل منطقی‌تری برای شما بازگو کنیم. توجه داشته باشید که اگر به این نکته‌ها به خوبی توجه کنید، در نهایت می‌توانید در حیطه کاری خود یعنی در حوزه مشاور املاک بسیار پیشرفت کنید. بنابراین با ما تا انتهای این مقاله را همراه باشید که بتوانید اطلاعات لازم را در این خصوص به دست‌آورید.

  • چه خدماتی ارائه می‌دهید؟

ابتدا باید خودتان و مجموعه مشاورین املاکی که در آن کار می‌کنید را بررسی کرده و بدانید که دقیقاً چه خدماتی را به مردم ارائه می‌دهید؟ نوع خدماتی که شما ارائه می‌کنید، می‌تواند اولین نکته در تعیین استراتژی‌ها باشد. شما یک مشاور هستید، بازاریاب و یا فروشنده نمی‌باشید، پس باید دقیقاً کار یک مشاور را انجام دهید. یعنی نیاز است که شما حتماً شرایط مشتری خود را در نظر بگیرید و بهترین گزینه را به او پیشنهاد دهید.

  • اولویت‌بندی داشته باشید

زمانی که در مشاور املاک مشغول به کار هستید، فایل‌ها و خانه‌های متفاوتی به شما ارجاع داده می‌شود. شما علاوه بر آن که باید بر روی فایل‌های ارزشمندتر کار کنید، لازم است که حتماً اولویت‌بندی‌های دیگری را نیز برای خودتان داشته باشید. به طور مثال حتماً باید بدانید که کدام مشتری به پول نیاز دارد، کدام مشتری موعد قراردادش سر رسیده است و حتماً باید یک خانه مناسب برای او پیدا کنید. در این شرایط است که می‌توانید اولویت‌بندی‌های مناسبی را انجام دهید. با این کار هم به خودتان لطف کرده‌اید و هم به مشتریانتان نشان می‌دهید که به فکر آن‌ها هستید.

  • کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشتری

در خصوص مشتری خود سعی کنید اطلاعات بیشتری داشته باشید. زمانی که اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری را در مورد مشتریان خودتان کسب می‌کنید، می‌توانید متوجه شوید که هر کدام از آن‌ها دقیقاً به دنبال چه چیزی هستند، کدام قیمت می‌تواند بهترین گزینه برای آن‌ها باشد و چگونه می‌توانید آن‌ها را در یک معامله دخیل کنید. حتی مواردی همچون خصوصیات اخلاقی مشتری، نوشیدنی که دوست دارد و… نیز می‌تواند تأثیر‌گذار باشد. تمامی این موارد سبب می‌شود تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن، معاملات خود را به سرانجام برسانید.

  • برند شخصی

یکی دیگر از مواردی که لازم است در خصوص تفکر استراتژیک مشاور املاک بدانید، در خصوص برند شخصی این کار می‌باشد. شما به عنوان یک مشاور املاک حتی اگر در دفتر دیگران کار می‌کنید، باید برند اختصاصی خودتان را داشته باشید. داشتن برند اختصاصی می‌تواند مربوط به سبک کاری خاص، نحوه لباس پوشیدن، نحوه انجام کار‌های معاملاتی و… شود. هر کدام از این موارد به صورت جداگانه در افراد وجود دارد، اما زمانی که برند‌سازی شخصی خودتان را انجام دهید، متوجه می‌شوید که تأثیرات بیشتری را از این موضوع دریافت کرده‌اید.

  • توجه به وضعیت بازار

این موضوع که جامعه را کنار بگذارید، گوش‌های خودتان را سفت بگیرید و بدون توجه به حوادث جاری در جامعه اقدام به انجام معاملات کنید، کاری است که به هیچ وجه نباید انجام دهید. حتماً وضعیت بازار را بررسی کنید. با توجه به اتفاقاتی که در سطح جامعه رخ می‌دهد، رکود و یا رشد بازار ملک و… شروع به انجام معاملات کنید. این کار قطعاً می‌تواند به شما کمک کند تا معاملات بهتری را ثبت کنید و از این طریق می‌توانید به شکل مناسب‌تری کار خود را پیش ببرید.

  • بخش‌بندی استراتژی‌ها

تفکر استراتژیک مشاور املاک ها خود را باید به دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم‌بندی کنید. این تفکرات سبب می‌شوند تا در هر بخش بتوانید به درستی اقدام کرده و نتایج مناسب خودتان را دریافت کنید. معمولاً استراتژی‌های کوتاه مدت به شما کمک می‌کند تا بتوانید معاملات خود را به سرانجام برسانید. اما استراتژی‌های تفکری بلند مدت سبب می‌شوند تا شما به یک سمت در این بازار بروید. بنابراین این موارد و نکات را به دقت انتخاب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه‌های ممکن را دریافت کنید.

  • هدف‌گذاری

هدف‌گذاری و تعیین کردن اهداف کاری، مالی و شخصی یکی از بخش‌های مهم تفکر استراتژیک مشاور املاک است. اهداف خود را به چندین دوره مختلف طبقه‌بندی کنید تا بتوانید بهترین نتیجه‌ها را در این زمینه بگیرید. این کار سبب می‌شود تا به راحتی به آن چیزی که می‌خواهید دست پیدا کنید.

کلام پایانی

تفکر استراتژیک مشاور املاک چیست؟ این سؤالی بود که برای پاسخ دادن به آن سعی کردیم تا این مقاله را به رشته تحریر درآوریم. تفکر‌های استراتژیک می‌تواند بسیار مهم باشد و به شما کمک می‌کند تا به شکل‌های مناسبی بتوانید در حیطه مشاور املاک بودن، موفق عمل کنید. برای آن که در این شغل موفقیت کسب کنید، لازم است حتماً به نکات مهم دیگری علاوه بر شیوه‌های استراتژیکی تفکری نیز توجه داشته باشید. برای دانستن نکات بیشتر نیز می‌توانید به دیگر مطالب و مقالاتی که در وبسایت درج شده‌اند، مراجعه کنید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

ترفندهای مشاور املاک

ترفندهایی برای پس گرفتن ودیعه از صاحبخانه

اگر می‌خواهید با همه راه‌های پس گرفتن ودیعه از صاحبخانه آشنا شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با پس گرفتن ودیعه و نکاتی که باید در حین عقد قرارداد به آن دقت کنید آشنا کنیم. همچنین با انواع روش‌های پرداخت ودیعه به صاحبخانه و مزایا و معایب آن نیز آشنا خواهید شد. در پایان نیز چند ترفند برای پس گرفتن کامل ودیعه مسکن از صاحبخانه و راه رسیدگی به آن در مراجع قضائی را به شما معرفی خواهیم کرد.

توضیحات بیشتر »
ترفندهای فروش ملک

ترفندهای فروش املاک در فضای مجازی

صنعت املاک در سال‌های اخیر با ظهور اینترنت و عصر دیجیتال شاهد تغییر قابل توجهی بوده است. دورانی که روش‌های بازاریابی سنتی به تنهایی برای آژانس‌های املاک کافی بود تا دامنه خود را گسترش و کسب و کار خود را توسعه دهند، گذشته است. امروزه، بازاریابی آنلاین به ابزاری ضروری برای آژانس‌های املاک تبدیل شده تا به طور موثر فهرست خود را تبلیغ و خریداران یا فروشندگان بالقوه را جذب کنند. در این مقاله، استراتژی‌ها و ترفندهای…

توضیحات بیشتر »
بازدید املاک

چگونه مجتمع های بزرگ مسکونی را بازدید دهیم؟

فروش مجتمع مسکونی کار ساده ای نیست. معمولا مجتمع ها را نمی توان به صورت یکجا به فروش رساند. اما گاهی اوقات این کار لازم است و باید حتما انجام شود. زمانی که قرار است برای بازدید از مجتمع های مسکونی بزرگ اقدام کنید، می توانید طبق توصیه های زیر عمل نمایید. عمل به این توصیه ها سبب می شود تا شما به شکل مناسب تر و راحت تری بتوانید فروش خود را انجام دهید. معمولا این کار سبب می شود تا هم سود شما از…

توضیحات بیشتر »

کامنت