آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

چجوری بفهمم طرف خریدار ملکه یا نه؟

خریدار ملک

خریدار واقعی ملک کیست؟ زمانی که در طول روز چندین و چند بار مشتری های واقعی به دفتر املاک مراجعه می کنند و یا آن که این افراد سعی می کنند تا قیمت های تمامی ملک های شما را بگیرند، از کجا باید متوجه شوید که آیا مشتری و مخاطب شما در آن لحظه خریدار واقعی ملک می باشد یا خیر؟ این مسئله همواره یکی از مهم ترین مسائل ئ مشکلاتی بوده است که مشاورین املاک با آن روبرو بوده اند. به مرور زمان این افراد متوجه می شوند که مشتری آن ها در چه وضعیتی قرار دارد و آیا در حال حاضر به دنبال خرید قطعی ملک می باشد یا خیر. اما یک سری از نشانه ها وجود دارد که با توجه کردن به آن ها نیز می توانید متوجه این موضوع شوید.

نحوه تشخیص خریدار واقعی ملک

همان طور که گفته شد، بسیاری از اوقات می توانید با توجه کردن به یک سری از نشانه ها و ویژگی ها متوجه شوید که آیا مخاطب شما خریدار واقعی می باشد یا خیر. این موضوع می تواند اهمیت زیادی برای افرادی همچون مشاورین املاک داشته باشد که بتوانند تشخیص دهند در حال حاضر باید بر روی کدام مشتری تمرکز بیشتری داشته باشند و وقت بیشتری را صرف کنند.

روش های تشخیص خریدار واقعی املاک

برا آن که متوجه شویم مشتری ما واقعا مشتری است و یا نه، روش هایی وجود دارد. افرادی که سال ها تجربه حضور در املاک را داشته اند، می توانند این موارد را به صورت ناخودآگاه متوجه شوند. معمولا نیز می بینید که با وارد شدن کسی به دفتر املاک اهمیت زیادی به او نمی دهند، زمانی که دلیل این کار را می پرسید، به شما می گویند که طرف خریدار نبود. در ادامه سعی کرده ایم تا مهم ترین نکاتی که می توانند به شما توضیح دهند و به شما بگویند که آیا یک فرد خریدار ملک بوده است یا نه را بیاوریم. بنابراین به این نکات توجه زیادی کنید که نتایج مناسبی را بگیرید.

  • داشتن اراده کافی

اولین مورد در خصوص داشتن اراده کافی در زمینه خرید ملک است. کسی که واقعا به دنبال خرید باشد، اراده زیادی برای خرید ملک دارد. همین موضوع سبب می شود تا شما به راحتی متوجه این قضیه شوید. فراموش نکنید که خرید ملک را حتما باید فرد با اراده کامل و دقیق انجام دهد. افرادی که هنوز تصمیم صد در صدی و قطعی خود برای خرید ملک را نگرفته اند، نمی توانند گزینه های مناسبی باشند که آن ها را به عنوان خریدار قطعی املاک در نظر بگیریم. فراموش نکنید که خرید ملک یکی از پر ریسک ترین خریدهایی است که افراد انجام می دهند. به همین خاطر نیز حتما باید برای انجام آن به طور کامل مطمئن باشند.

  • داشتن پول کافی

کسانی که برای خرید ملک پول کافی ندارند، افرادی هستند که یا به دنبال سرگرمی بوده و یا صرفا به دنبال قیمت می گردند. این موضوع سبب می شود تا شما نیز وقت کافی را برای آن ها صرف نکنید. در نظر داشته باشید که یک خریدار واقعی ملک معمولا پول کافی برای این کار را دارد. حال این پول می تواند به صورت نقد، طلا، خانه، زمین، خودرو و… باشد.

  • بررسی جزئیات

فردی که به طور دقیق به دنبال خرید خانه باشد، معمولا تمامی جزئیات مربوط به آن خانه را بررسی می کند. بررسی کردن جزئیات یک ملک به این دلیل است که فرد قرار است در آن خانه زندگی کند. بنابراین او تمامی جوانب و جزئیات را بررسی می کند تا به بهترین نتیجه ها در این زمینه برسد. در نظر داشته باشید که معمولا بررسی کردن جزئیات می تواند در طولانی مدت کار را برای شما بسیار راحت تر کند.

جستجوی بیش از اندازه

معمولا یک خریدار ملک واقعی تمامی گزینه های ملکی که متناسب با شرایط مدنظر و پولش باشد را بررسی کرده و سپس خرید نهایی خود را انجام می دهد. بنابراین کاملا طبیعی است که اگر فایلی را به یک خریدار معرفی کردید و او گفت که این فایل را قبلا دیده است و… اصلا نباید تعجب کنید. زیرا او تمامی تلاشش را برای خریدن ملک گذاشته است.

خریدار ملک

کلام پایانی

خریدار واقعی ملک دارای یک سری از ویژگی های خاص است که با توجه به این ویژگی ها می توانید تشخیص دهید، فرد مورد نظر واقعا قصد خرید ملک را دارد یا خیر. داشتن پول، اراده، پرسیدن جزئیات و… همگی از جمله این ویژگی ها و مشخصات هستند. در صورتی که در حوزه مشاورین املاک در حال کار هستید، بهتر است این موضوع را نیز بدانید که یک خریدار واقعی ملک چه مشخصاتی دارد و چگونه می توانید این مشخصات را تشخیص داده و از آن ها استفاده کنید. با مراجعه به وبسایت ما می توانید حتی در زمینه های دیگر که مربوط به مشاور املاک می باشند نیز اطلاعات کامل و جامعی را کسب کنید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

خرید ملک

چرا مشتری ملک را نمی خرد؟    

مشتریان خرید ملک همان‌طور که با معاملات خود سبب سودرسانی به مشاوران دفاتر املاک می‌شوند گاه نیز با سرسختی، بدقلقی و دلایل متعدد دیگری که منجر به انجام نشدن خرید و فروش می‌شود سبب به وجود آمدن مشکلات و دردسرهایی برای مشاوران املاک می‌شوند. مشاوران حرفه‌ای املاک فروش را تنها هدف مأموریت خود قرار نمی‌دهند اما با این وجود دانستن نکات مربوط به اینکه چرا مشتری ملک را نمی‌ خرد، کمک شایانی به راهگشایی مشکلات مشاوران در مواجهه با مشتریان اعم از خریدار یا فروشنده می‌کند

توضیحات بیشتر »
سرمایه گذاری مسکن

مزایا و معایب سرمایه گذاری در مسکن

در پی علاقه مردم به دنبال راه‌های جدید برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد، افراد بسیاری اقدام به سرمایه‌ گذاری در مسکن می‌کنند زیرا رشد چشمگیر قیمت مسکن سبب می‌شود که این مقوله به افزایش دارایی مردم کمک کند اما انجام این مهم به همین سادگی نیست و نیازمند علم مربوط و شناخت کافی راجع به بازار ملک است. برای آشنایی با مزایا و معایب سرمایه‌ گذاری در مسکن ابتدا باید به دنبال راه‌های اصولی و اهمیت این تجارت در دنیای امروز پرداخت.

توضیحات بیشتر »
ارتباط مشاور املاک

روش‌های ارتباط صحیح با مشتریان

ارتباط مشاور املاک با مشتری چقدر اهمیت دارد؟ آیا با بهترین روش‌های ارتباط با مشتری آشنا هستید؟ یکی از سؤالات و مسائل مهمی که افراد در مشاغل گوناگون با آن مواجه هستند نحوه ارتباط صحیح با مشتری است. ارتباط مؤثر با مشتری تنها به بخش فروش منحصر نمی‌شود بلکه همه افراد یک شرکت می‌بایست روش‌های ارتباط مؤثر با مشتری را بدانند. وجه تمایز شرکت‌های مختلف نحوه ارتباط با مشتری است

توضیحات بیشتر »

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :