آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

5 هدف مهم در شغل املاک    

صنعت املاک یکی از بهترین مشاغل برای افراد متعهد، متخصص، پیگیر و اجتماعی به شمار می‌آید. کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، در یک فضای رقابتی و مهیج که امکان شکست و ناامیدی نیز در آن وجود دارد، مشغول به کار هستند. بنابراین بسیار مهم است که اهداف پیش‌برنده در این شغل مشخص باشد و به آن اهداف پایبند بود. در این صورت مشاور املاک می‌تواند به موفقیت و پیشرفتی که می‌خواهد برسد.
هدف مشاور املاک

صنعت املاک یکی از بهترین مشاغل برای افراد متعهد، متخصص، پیگیر و اجتماعی به شمار می‌آید. کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، در یک فضای رقابتی و مهیج که امکان شکست و ناامیدی نیز در آن وجود دارد، مشغول به کار هستند. بنابراین بسیار مهم است که اهداف پیش‌برنده در این شغل مشخص باشد و به آن اهداف پایبند بود. در این صورت مشاور املاک می‌تواند به موفقیت و پیشرفتی که می‌خواهد برسد. پس اگر به دنبال تعیین هدف شغل املاک هستید در این مقاله همراه ما باشید.

مشاور املاک چه می‌کند؟

مشاور املاک همان کسی است که به مشتریانی که به دنبال خرید یا اجاره خانه هستند، مشاوره می‌دهد و برای افراد بی‌تجربه ملک‌های مطابق با سلیقه و بودجه آنان پیدا می‌کند. در واقع این افراد با اشراف کامل بر تمام فایل‌های منطقه تحت‌نظر خود و پیگیری‌های لازم و تحقیقات دائمی، یک مشاور کاربلد و حرفه‌ای برای مشتریان به حساب می‌آیند. مشاوران املاک باید روابط اجتماعی بسیار قوی و مشتری محور کسب کرده باشند تا بتوانند در طی فرآیند خرید یا فروش ملک، متقاضیان را به اهداف مورد‌‌نظر خود برسانند. هدف شغل املاک تنها فروش نیست و مشاوران در این حرفه به منزله پل ارتباطی بین مالک و خریدار هستند که با وصل کردن این دو فرد به یکدیگر، ضمن مرتفع کردن نیاز هر دو، پورسانت یا همان درآمد خود را نیز به دست می‌آورد.

چگونگی تعیین اهداف مشاور املاک

تعیین اهداف برای مشاوران املاک موضوع قابل توجهی است. حتی اگر اصلی‌ترین هدف شغل املاک، فروش ملک شمرده ‌شود، باز باید به اهداف دیگری که مشاوران را به هدف اصلی می‌رساند، توجه ویژه مبذول داشت. پیش از تعیین اهداف، چگونگی تعیین آن لازم و ضروری به نظر می‌رسد. یک مشاور املاک موفق علاوه بر آن که اهداف خود را مشخص می‌کند، حتماً برای آن‌ها بازه زمانی مشخص می‌کند. او باید پیش از هدف‌گذاری مطمئن باشد که هدف او واقعی و قابل‌دستیابی است تا در صورت شکست، سرخورده و بی‌انگیزه نشود. مشاور املاک باید اهداف خود را از کوچک به بزرگ سازماندهی کند تا پله پله نردبان ترقی را طی کند.

پس هر کاری که نتیجه آن برای افراد قابل اهمیت باشد نیاز برنامه‌ریزی منظم و دقیق دارد. قطعاً حرفه مشاورین املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست. تعیین هدف برای مشاوران املاک می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا در حرفه خود موفق باشند و با انگیزه کامل کار کنند. در بخش بعدی ۵ هدف شغل املاک که از مهم‌ترین اهداف محسوب می‌شوند، شرح خواهیم داد.

۵ هدف مهم در شغل املاک

  1. ابتدا خودتان را بشناسید و از توانایی‌های خود برای جذب مشتری استفاده کنید.

هر انسان بخشی از مهارت‌ها را به صورت ذاتی در خود می‌بیند و بخشی دیگر را به صورت اکتسابی به دست می‌آورد. یک مشاور املاک موفق با استفاده از شناخت توانایی‌های خود و تقویت آن‌ها راه‌های ارتباط با مشتری را شناسایی و با سعی بر پیشرفت خود، برای یک ارتباط صحیح و کارآمد تلاش می‌کند.

  1. چه تعداد فروش ملک در یک روز، یک ماه و در نهایت یک سال می‌خواهید داشته باشید؟

رویاهای خود را در سر بپرورانید، یعنی در ابتدای کار بدانید انگیزه و هدف شما برای فروش در یک روز و به تبع آن یک سال فروش چیست. زیرا هدف شغل املاک در نهایت کار فروش بالا است.

  1. سحرخیز و منظم باشید و اولویت‌های خود را طبقه‌بندی کنید.

یک مشاور املاک متعهد یک برنامه کاری از پیش تعیین‌شده و منظم دارد که در آن تمام اولویت‌های کاری او مشخص است و هرگز سردرگم و بی‌هدف کار نخواهد کرد.

  1. امور کاری شروع شده را مدیریت و پیگیری کنید.

در بسیاری از موارد مشاوران فایل‌های متعددی را شناسایی و به مشتریان معرفی می‌کنند اما پیگیر مراحل بعدی کار نیستند و به اصطلاح موارد را در نیمه راه رها می‌کنند. اصلی‌ترین هدف شغل املاک به نتیجه رسیدن فروش است پس موارد شروع شده را پیگیری کنید تا به نتیجه نهایی برسید.

  1. اعتماد‌به‌نفس داشته باشید و اصل آراستگی را همیشه رعایت کنید.

این آیتم به ظاهر ساده می‌تواند یک هدف شغل املاک به عنوان یک عامل اساسی در پیشبرد دیگر اهداف نیز باشد زیرا با رعایت اصل آراستگی، مشتری شما حس رضایتمندی و با داشتن اعتماد‌به‌نفس حس باورپذیری را به دست می‌آورد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله یادآور شدیم یک مشاور املاک حرفه‌ای و متخصص که به نتیجه کار اهمیت می‌دهد، باید همواره در زندگی کاری خود یک برنامه‌ریزی کامل و صحیح از اهداف خود داشته باشد. نکته حائز اهمیت این است که یک مشاور املاک با‌تجربه مسئله فروش ملک را تنها منبع درآمد خود نمی‌بیند بلکه برنامه اصلی او رابطه طولانی‌مدت، صمیمانه و کارآمد با مشتریان و رساندن آنان به خواسته‌های مربوط به ملک خواهد بود. تیم حرفه‌ای مشاور املاک به عنوان حامی و پشتیبان مشاوران و مشتریان، تمامی ایده‌ها و استراتژی‌های موفقیت و مربوط به هدف شغل املاک، همچنین حفظ مشتری را به مشاوران املاک متعهد آموزش می‌دهد.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

پاسخدهی سریع

به سرعت به مشتریان خود پاسخ دهید

قطعا یکی از اصلی‌ترین رکن‌های موفقیت در شغل مشاور املاک، ارتباط با مشتری است. بنابراین اگر شما نیز قصد دارید در آینده به عنوان یک مشاور ملکی موفق شناخته شوید، سعی کنید بر روی ارتباطات انسانی‌تان کار کنید. توجه داشته باشید که این فرآیند هیچ ربطی به زبان نداشته و فقط به شناخت خواسته‌ها و سلیقه‌های مشتریان وابسته است و در نهایت بر افزایش درآمد شما نیز تأثیرات خاص خود را دارد. گفتنی است که تمامی مشتریان خواهان پاسخ‌های سریع هستند…

توضیحات بیشتر »
عزت نفس مشاور املاک

عزت نفستون رو با این روش‌ها بالا ببرید تا قرارداد بنویسین

عزت نفس مشاور املاک ها می‌تواند تأثیر زیادی در جلب اعتماد مشتریان داشته باشد و در نهایت نیز باعث می‌شود تا بتوانید به خوبی قرارداد‌های ملکی مناسبی را بنویسید. در نظر داشته باشید که هرقدر میزان اعتماد به نفس و عزت نفس های بالاتری داشته باشید، شرایط کاری برایتان ساده‌تر خواهد بود و به همین ترتیب نیز می‌توانید میزان فروش بالاتری را در کسب و کار خودتان داشته باشید. سعی کرده‌ایم تا مزیت‌های داشتن عزت نفس و…

توضیحات بیشتر »
متخصص املاک

آیا می‌توانم در مشاوری املاک متخصص شوم؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید حرفه ی ‌مشاوری املاک متخصصان فراوانی دارد که بسیاری از آنها پس از سالهای زیاد با داشتن مهارت و تجربه ی‌فراوان، به گذراندن دوره‌های زیادی مشغول بودهاند و امروزه رتبه ی ‌یک منطقه ی‌ خود هستند. مشاورین املاک متخصص افرادی هستند که صبورند و منتظر معجزه نیستند. بلکه با درایت و آگاهی فراوان، آنقدر تلاش می‌کنند تا بتوانند از سایر رقبا متمایز شوند.

توضیحات بیشتر »

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :