مشاوره املاک

اشتباهات رایج مشاورین املاک

اشتباهات مشاورین امکلاک

آشنا شدن با اشتباهات رایج مشاورین املاک برای شمایی که در این صنف مشغول به فعالیت هستید ضرورت دارد. به دست آوردن اطلاعاتی در این زمینه به تمامی کسانی‌که در این حوزه فعالیت دارند کمک می‌کند تا از بروز چنین اشتباهاتی در حرفه خود جلوگیری کرده تا به این شکل بتوانند موفقیت روزمره خود را رقم بزنند. اگر دوست دارید با این اشتباهات آشنا شوید لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی بفرمایید.

دسته‌بندی اشتباهات رایج مشاورین املاک

به‌طور کلی می‌توان اشتباهات رایج مشاورین املاک را در دو دسته تقسیم‌بندی نمود. بسیاری از کارشناسان این حوزه معتقدند که این اشتباهات به دو گروه اشتباهات مهارت‌های فردی و اشتباهات در مهارت‌های اجتماعی و بین فردی دسته‌بندی می‌شوند.  در ادامه سعی کرده‌ایم تا از هر گروه به معرفی چند اشتباه رایج بپردازیم که مطمعنا آشنا شدن با آن‌ها برای شما سودمند خواهد بود.

چهار اشتباه از اشتباهات رایج مشاورین املاک از گروه مهارت‌های فردی

همانطور که اشاره شد، اشتباهات رایج مشاورین املاک در دو گروه جداگانه قابل بررسی هستند.در این بخش از مطلب به بررسی چهار اشتباه از اشتباهات رایج خواهیم پرداخت که در گروه مهارت‌های فردی قرار می‌گیرند. پیش از آنکه به معرفی این اشتباهات بپردازیم لازم است تا با مفهوم اشتباهات در مهارت‌های فردی آشنا شوید. به‌طور کلی به اشتباهاتی که رابطه مستقیمی با شخص مشاور دهنده داشته و نشات گرفته از اخلاقیات او می‌باشند، اشتباهات در زمینه مهارت‌های فردی می‌گویند. در ادامه به معرفی چهار مورد از اشتباهات رایج این گروه پرداخته شده است.

 • نداشتن استراتژی در مشاوره

اگر از مشاورین املاک خبره درباره ضرورت‌های اولیه برای این کار بپرسید حتما به شما خواهند گفت که عواملی چون برخوردار بودن از یک برنامه مدون کاری، ارائه استراتژی‌های صحیح در هر قسمت از فعالیت مشاوره و داشتن یک چشم‌انداز به‌منظور پیشرفت کردن در شغل و حرفه از عوامل ضروری محسوب می‌شوند که افراد دارای شغل مشاور املاکی بایستی به آن‌ها توجه داشته باشند. به‌طور کلی یک مشاور املاک بایستی بداند که برای توسعه کاری‌اش چه روندی را در پیش‌رو دارد و همچنین لازم است برای خود مشخص کند که آیا در آینده قصدی برای سرمایه‌گذاری دارد یا خیر؟ همانطور که مشخص است داشتن یک استراتژی درست و برنامه کاری مدون به مشاورین املاک کمک می‌کند تا با انگیزه فراوان در شغل و حرفه خود عمل نمایند. با توجه به توضیحات ارائه شده می‌توان به این نتیجه رسید که نداشتن استراتژی در مشاوره یکی از  اشتباهات رایج مشاورین املاک است.

 • برخوردار نبودن از فایل‌های انحصاری

دومین اشتباه از اشتباهات رایج مشاورین املاک این است که دارای فایل‌های انحصاری نیستند. همانطور که می‌دانید در میان مشاورین املاک فایل‌های مشترک زیادی وجود دارند که آن‌ها در رقابت با یکدیگر تلاش می‌کنند تا این فایل‌ها را به مشتریان ارائه دهند. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که مشاور املاک موفق آن کسی است که برای خود یک فایل انحصاری داشته باشد. برای تهیه کردن فایل‌های انحصاری می‌توانید به محل‌هایی که پروژه‌های بزرگ ساختمانی در آن‌ها اجرا می‌شوند مراجعه کرده و با این کار بخشی از بازار املاک آن منطقه را در اختیار خود قرار دهید.

 • نداشتن مهارت در عبور از شکست

میتوان ادعا کرد که اکثر مشاورین املاک در حرفه خود تلخ‌ترین ضکست‌ها را تجربه کرده‌اند و اصطلاحا به زمین خورده‌اند. اما تعداد کمی از آن‌ها از شکست‌های خود درس گرفته و سعی کرده‌اند تا با انگیزه بیشتری به مسیر خود ادامه دهند. نداشتن مهارت در عبور از شکست و گام برداشتن به سمت موفقیت یکی دیگر از اشتباهات رایج مشاورین املاک است. شما به عنوان یک مشاور املاکی لازم است بدانید که هیچ نوع استراتژی‌ای وجود ندارد که شما را از شکست در امان نگه دارد. آنچه که اهمیت دارد این است که بدانید چگونه می‌توان از بحران‌ها عبور نمایید.

 • توجه نداشتن به افزایش دانش و مهارت

چهارمین مورد از اشتباهات رایج مشاوران املاک در زمینه مهارت‌های فردی که در این بخش به معرفی آن خواهیم پرداخت، توجه نداشتن به افزایش دانش و مهارت می‌باشد. اگر می‌خواهید خود را به عنوان یک رقیب جدی به دیگر مشاورین املاک معرفی کنید لازم است تا مهارت‌های خود را در زمینه‌های گوناگون ارتقا دهید. استفاده از دوره‌های آموزشی، شرکت در همایش‌های تخصصی و… ازجمله مواردی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید دانش و مهارت خود را ارتقاء دهید.

سه اشتباه از اشتباهات رایج مشاورین املاک از گروه مهارت‌های اجتماعی

چیزی که در رابطه با حرفه مشاور املاکی مشخص است اینست که مشاوران املاک بایستی بتوانند با مشتریان خود ارتباط موثر برقرار کنند. برای برقراری ارتباط مفید و موثری با مشتریان، مشاوران املاک بایستی بتوانند مهارت‌های اجتماعی و بین فردی را در خود تقویت کنند. به‌منظور دست یافتن به توسعه مهارت‌های فردی داشتن تجربه به تنهایی کفایت نمی‌کند و لازم است تا مطالعاتی در این زمینه صورت بگیرد. در ادامه این بخش به معرفی دو مورد از اشتباهات رایج مشاورین املاک در زمینه مهارت‌های اجتماعی پرداخته شده است که مطالعه آن‌ها برای شما مفید خواهد بود. 

 • تلف کردن وقت

از دیگر اشتباهات رایج مشاورین املاک این است که در برقراری تماس با مشتریان خود تعلل می‌کنند. چنانچه شما در حرفه مشاور املاکی مشغول هستید لازم است بدانید که در تماس برقرار کردن با مشتری بایستی سرعت عمل مناسب داشته باشید‌‌. متاسفانه بعضی از مشاوران املاک فکر میکنند که در نیمه ابتدایی روز به بهانه اینکه مشتری در خواب است نباید با آن‌ها ارتباط برقرار نمایند.

 • توجه نکردن به تبلیغات و بازاریابی

آخرین مورد از اشتباهات رایج مشاورین املاک که در زمینه مهارت‌های اجتماعی به آن خواهیم پرداخت، توجه نکردن به تبلیغات و بازاریابی است. امروزه بدون استفاده از ابزارهایی همچون بازاریابی و تبلیغات نمی‌توان به جذب مشتری‌های بیشتر در زمینه مشاوره مسکن دست یافت. اگر می‌خواهید مشتریان بیشتر و به تبع از آن درآمد بالاتری از حرفه مشاوره املاکی به دست آوریم لازم است تا به‌طور موثر و مدام در رسانه‌های تبلیغاتی حضور داشته باشید.

اشتباهات مشاورین املاک

صحبت پایانی

همانطور که از مطالعه این مطلب متوجه شدید، مشاور املاکی جزء مشاغلی است که برای موفقیت در آن بایستی از شکست‌ها درس گرفته تا دیگر تکرار نشوند. در این مطلب ضمن آنکه به گروه‌بندی اشتباهات رایج مشاورین املاک پرداخته و تعریف دقیقی از آن‌ها ارائه شد، سعی کردیم چند مورد از رایج‌ترین آن‌ها را نیز برای شما تشریح کنیم. در نهایت امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

پیشرفت مشاور املاک

چگونه در حرفه املاک پیشرفت کنم؟

پیشرفت مشاورین املاک به چه صورت امکان‌پذیر است؟ حرفه مشاور املاک به عنوان شغلی پر درآمد شناخته می‌شود که بسیاری از وابستگی‌ها و چارچوب‌های اداری را ندارد. در این حرفه بدون در نظر گرفتن ساعت کاری مشخص می‌توان درآمد بسیار خوبی کسب کرد. اگرچه این شغل وابستگی اداری ندارد اما وابستگی زیادی به مشتری‌مداری دارد و باید در هر زمان بتوانید پاسخگوی مشتری خود باشید. برای موفقیت و پیشرفت شغلی خود در این حرفه با چند راهکار ساده و مفید با ما همراه باشید.

توضیحات بیشتر »
آموزش خرید ملک

آموزش خرید و فروش املاک

آیا شما هم به دنبال یک راه حل موثر و تصمیمی هوشمندانه برای خرید یک ملک هستید؟ اگر پاسخ شما بله است باید بگوییم نحوه خرید ملک، یکی از تصمیمات مهم در زندگی افراد است که نیازمند دانش و آگاهی فراوان در زمینه املاک می‌باشد. از این رو برای خرید ملکی که تمامی نیازهای شما را برآورده کند باید به اهمیت آموزش مربوط به نحوه خرید ملک و یادگیری روش‌‌ها و تکنیک‌‌های مهم در امر خرید و فروش املاک پی ببرید.

توضیحات بیشتر »
قیمت شکنی

چجوری قیمت شکنی کنیم؟

حتماً شما هم با فروشنده‌هایی روبرو شده‌اید که توقع دارند ملکشان را بالاتر از ارزشی که دارد بفروشید. کار کردن بر روی فایلی که فروشنده قیمت بالایی بر روی ملک خود گذاشته است، کار بسیار سخت و دشواری است و اگر چند راهکاری که برای قیمت شکنی در املاک وجود دارد، بلد نباشید به احتمال بسیار زیاد در فروش این ملک‌ها شکست می‌خورید.

توضیحات بیشتر »
  аренда квартиры на сутки
  2023-09-28
  06:34

  Hi, just wanted to say, I enjoyed this article. It was practical. Keep on posting! снять квартиру на сутки

  חשפניות
  2023-09-28
  07:20

  Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon everyday. It will always be exciting to read content from other writers and practice a little something from their websites. חשפניות

  sphynx cat price
  2023-09-29
  01:10

  Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very useful information specially the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time. Thank you and good luck. sphynx cat price

  חשפניות
  2023-09-29
  08:13

  Thank you, I have recently been searching for information approximately this topic for a while and yours is the best I have came upon so far. However, what about the conclusion? Are you positive concerning the source? חשפניות

  Алкоголь Екатеринбург круглосуточно доставка бесплатно
  2023-09-22
  03:03

  It’s wonderful that you are getting ideas from this post as well as from our argument made here. Доставка алкоголя Екатеринбург

  infoda4nik.ru
  2023-09-21
  02:27

  I am in fact thankful to the owner of this website who has shared this impressive article at here. infoda4nik.ru

  где сделать в москве гостиничные чеки
  2023-09-20
  20:04

  Hello just wanted to give you a quick heads up. The text in your post seem to be running off the screen in Internet explorer. I’m not sure if this is a format issue or something to do with internet browser compatibility but I thought I’d post to let you know. The style and design look great though! Hope you get the problem solved soon. Many thanks купить гостиничные чеки с подтверждением

  сделать гостиничные чеки
  2023-09-20
  01:27

  Greetings! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My site goes over a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way! гостиничные чеки

  faster indexation links
  2023-09-17
  05:59

  My brother suggested I would possibly like this website. He used to be totally right. This post actually made my day. You cann’t believe just how much time I had spent for this information! Thank you! indexation url

  чеки гостиницы с подтверждением
  2023-09-15
  15:24

  I think what you postedwrotethink what you postedwrotethink what you postedwrotebelieve what you postedtypedsaidWhat you postedtyped was very logicala lot of sense. But, what about this?think about this, what if you were to write a killer headlinetitle?content?typed a catchier title? I ain’t saying your content isn’t good.ain’t saying your content isn’t gooddon’t want to tell you how to run your blog, but what if you added a titlesomethingheadlinetitle that grabbed people’s attention?maybe get people’s attention?want more? I mean %BLOG_TITLE% is a little plain. You might peek at Yahoo’s home page and see how they createwrite post headlines to get viewers interested. You might add a video or a related picture or two to get readers interested about what you’ve written. Just my opinion, it might bring your postsblog a little livelier. документы на гостиницу в москве

  ogorodkino.ru
  2023-09-14
  13:08

  Fine way of explaining, and pleasant post to take data concerning my presentation topic, which i am going to convey in university. ogorodkino.ru

  гостиничные чеки с подтверждением
  2023-09-13
  17:05

  What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & assist other users like its helped me. Good job. сделать гостиничный чек

  купить гостиничный чек в москве
  2023-09-11
  20:09

  Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your website? My website is in the very same area of interest as yours and my visitors would definitely benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this alright with you. Many thanks! сделать гостиничные чеки

  гостиница с отчетными документами
  2023-09-09
  19:52

  My brother suggested I might like this website. He was totally right. This post actually made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks! чеки на гостиницу в москве с подтверждением

  купить гостиничные чеки с подтверждением
  2023-09-25
  12:34

  I don’t know if it’s just me or if everyone else experiencing problems with your website. It seems like some of the text within your posts are running off the screen. Can someone else please comment and let me know if this is happening to them too? This could be a problem with my browser because I’ve had this happen before. Thanks чеки на гостиницу

  отчетные документы за проживание
  2023-09-25
  00:53

  This website really has all of the information I wanted about this subject and didn’t know who to ask. гостиница с отчетными документами

  Заказать Алкоголь с доставкой Екатеринбург
  2023-09-24
  02:33

  After checking out a number of the blog articles on your web site, I really like your way of blogging. I added it to my bookmark site list and will be checking back soon. Please check out my web site as well and let me know how you feel. Заказ алкоголя Екатеринбург доставка

  sadovoe-tut.ru
  2023-09-07
  07:14

  I couldn’t resist commenting. Well written! sadovoe-tut.ru

  agrosadovnik.ru
  2023-09-07
  08:12

  Thanks for finally writing about > %blog_title% < Liked it! agrosadovnik.ru

کامنت