آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

مزایای اخذ مجوز املاک

این روزها مزایای اخذ مجوز املاک بر هیچکس پوشیده نیست. این مجوز به شما امکانات و اختیاراتی می‌دهد که سایر مشاوران بدون مجوز از داشتن آن‌ها محروم هستند. دریافت این مجوز و اختیارات وابسته به آن، بهایی نیز دارد. اخذ این مجوز نیازمند تلاش، صرف هزینه و زمان است. چنان‌چه به دنبال بهره‌مندی از مزایای اخذ مجوز قانونی املاک هستید، بایستی کارهای اداری آن را انجام داده، هزینه نموده و تلاش خود را دو چندان کنید.
مجوز املاک

این روزها مزایای اخذ مجوز املاک بر هیچکس پوشیده نیست. این مجوز به شما امکانات و اختیاراتی می‌دهد که سایر مشاوران بدون مجوز از داشتن آن‌ها محروم هستند. دریافت این مجوز و اختیارات وابسته به آن، بهایی نیز دارد. اخذ این مجوز نیازمند تلاش، صرف هزینه و زمان است. چنان‌چه به دنبال بهره‌مندی از مزایای اخذ مجوز قانونی املاک هستید، بایستی کارهای اداری آن را انجام داده، هزینه نموده و تلاش خود را دو چندان کنید. اما آیا از مزایای بی شمار این مجوز پر سود اطلاع دارید؟ در این مقاله به بررسی مزایای اخذ این مجوز برای مشاوران و نمایندگان خرید و فروش املاک اشاره خواهیم کرد. برای اطلاع از این مزایا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

تعریف شغل مشاور املاک

وظیفه اصلی کار مشاور املاک پس از اخذ مجوز املاک ارائه یک مطالعه جامع از ملک و مشاوره‌ای است که در نهایت رضایت مشتری را جلب می‌کند، و ما می‌دانیم رضایت مشتری به سر انجام نخواهد رسید، مگر با خرید یا رهن و اجاره خانه‌ای که کاملا مورد پسند ایشان باشد.

اهمیت مشاور املاک چیست؟

خرید ملک یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که هر شخص در زندگی خود انجام می‌دهد، بنابراین استفاده از دانش مشاور املاک بسیار ضروری است تا بتوانید خود را از اشتباه در هنگام خرید ملک مصون نگه دارید. اهمیت شغل مشاور املاک در صرفه جویی در وقت مشتری است، زیرا بازدید و پسند نمودن ملک به خصوص در شهرهای بزرگ کاری دشوار است. مشاور املاک همچنین نقش بسیار مهمی در راهنمایی مشتریان جهت برخورد با مالکان ساختمان دارد. زیرا ممکن است تمامی مشتریان آگاهی لازم از قوانین خرید و فروش و اجاره را نداشته باشند.

مهمترین نکته و وظیفه مشاور املاک به دست آوردن ملک با قیمت مناسب و بدون افزایش، کاهش یا تضییع حق خریدار یا فروشنده است؛ یعنی مشاور املاک خود نیز با توجه به بازار مسکن، قیمتی را برای انجام معامله رضایت‌مندانه به طرفین معامله ارائه می‌دهد. همچنین یک مشاور املاک بعداً در بخش تنظیم سند مالکیت کار خود را ادامه می‌دهد و تمامی مسائل حقوقی مربوط به انتقال مالکیت و روش‌های مالکیت املاک در این زمینه را حل می‌کند.

مزایای دریافت مجوز املاک و مستغلات

برخی از مشاوران برای اخذ مجوز املاک شک و ابهام دارند. از آن جایی که دریافت این مجوز به صرف هزینه و زمان نیاز دارد، برخی با خود فکر می‌کنند که آیا دریافت این مجوز ارزشی نیز برای آن‌ها خواهد داشت؟ چنان چه شما نیز اطلاعات کاملی در این باره ندارید، بهتر است از مزایای اخذ این مجوز مطلع شده و آنها را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه چند مورد از مزایای اخذ این مجوز را با شما در میان خواهیم گذاشت.

کسب درآمد بیشتر

اگر به تازگی کسب و کار خود را در این حرفه آغاز کرده‌اید، کسب درآمد بیشتر می‌تواند برای شما بسیار مفید و مهم واقع شود. حتی اگر هدف شما راه اندازی یک نمایندگی بزرگ املاک نیست، باز هم این مجوز خواهد توانست درآمد زیادی را برای شما فراهم نماید. علاوه بر این مورد، شما با دریافت مجوز املاک و مستغلات، تجارت را یاد گرفته و موفقیت‌های بزرگی کسب می‌کنید. ممکن است برای معامله اول نیاز باشد چندین ماه انتظار بکشید، اما توجه داشته باشید که اگر یک مشاور قانونی باشید، مطمئنا با هر معامله درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

برخورداری از ابزارها

یکی از بزرگ‌ترین مزایای اخذ مجوز املاک ، برخورداری از امکاناتی است که به شما فرصت‌های معاملاتی کلان می‌دهد. یکی از این ابزارها دیتای املاک آماده جهت فروش و رهن و اجاره می‌باشد. هر ملک جدیدی که به این لیست افزوده شود، شما به سرعت از آن اطلاع خواهید یافت. از این جهت برای یافتن خانه مدنظر مشتری خود نیازی نیست که ساعت‌ها منتظر تماس تلفنی از جانب فرومجوزهای املاکشندگان املاک باشید و می‌توانید به سرعت خانه‌های موجود را بررسی کرده و در صورت یافتن گزینه مناسب، هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است که تنها نمایندگان قانونی و افرادی که دارای مجوزهای مرتبط هستند، قادر به استفاده از این ابزار می‌باشند.

 

آشنایی با افراد جدید

چنان چه شما مجوز املاک داشته باشید، آزادی عمل بیشتری در انجام معاملات ملکی خواهید داشت تا جایی که قادر خواهید بود با بانک‌ها قراردادهایی ببندید و خانه‌های متعلق به بانک را بفروشید. علاوه بر این در حوزه املاک می‌توانید با کارگزاران و نمایندگان زیادی روبرو شده و از تجربیات مفید آن‌ها استفاده نمایید. همچنین بسیاری از مشاوران املاک شبکه‌هایی ایجاد می‌نمایند تا معاملات بیشتری انجام دهند. با مشارکت در این شبکه‌ها می‌توانید فرصت‌های خوب معاملاتی را شناسایی نموده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نیاز مشتریان خود را برطرف نمایید. این امر موجب می‌شود تا روزانه معامله‌های مختلفی انجام داده و درآمد بیشتری کسب نمایید.

آموزش

یکی دیگر از مزایای اخذ مجوز املاک، این است که پس از دریافت مجوز شما دیدگاه وسیع‌تر و دانش گسترده‌تری درباره معاملات املاک خواهید داشت. برخی از مواقع برای دریافت این مجوز نیاز است تا دوره‌های آموزشی مرتبط گذرانده شود. در این دوره‌ها نحوه تجزیه و تحلیل بازار املاک و شروط لازم جهت عقد قراردادها آموزش داده خواهند شد. اگر شما اطلاعات جامعی درباره نحوه نوشتن قردادها داشته باشید، می‌توانید از منافع مالی خود و مشتریان خود هر چه بهتر دفاع نموده و از ضرر و زیان‌های ناشی از عدم وجود اطلاعات کافی در امان بمانید؛ زیرا در برخی از مواقع مشتریان به دلیل اینکه مشاوران آن‌ها از دانش کامل در این حوزه برخوردار نیستند، ضررهای مالی بسیاری دیده و تمام دارایی آن‌ها از بین می‌رود.

دریافت کمیسیون

دریافت کمیسیون از انجام معاملات مسکن از دیگر مزایای اخذ مجوز املاک است. با داشتن این مجوز می‌توانید تا حدود زیادی در معاملات خود صرفه جویی نمایید. بسیاری از افرادی که به عنوان مشاور املاک در این حوزه فعالیت دارند، سرمایه داران بسیار بزرگی هستند، از این رو املاکی که دارای قیمت مناسبی برای خرید هستند را خریده و کارهای لازم را انجام می‌دهند. از سوی دیگر از آن جایی که خود یک مشاور حقوقی و قانونی هستند نیازی به وجود یک مشاور املاک در کنار آن‌ها نخواهد بود. چرا که خود اعتبار لازم را داشته و با وجود مجوز می‌توانند هماهنگی مورد نیاز را به تنهایی انجام دهند. بنابراین نیازی به پرداخت هزینه به مشاوران قانونی دیگر نبوده و این هزینه نیز سرمایه گذاری می‌شود.

افزایش اعتماد مشتریان

آن‌چه برای مشتریان خرید و فروش املاک اهمیت دارد، این است که بتوانند به مشاوران املاک اعتماد کنند. متاسفانه آمار کلاهبرداری در این حرفه بسیار بالاست؛ از این رو بیشتر افراد به دنبال آن هستند که کارهای مربوط به املاک خود را به افرادی بسپارند که مجوزهای قانونی دارند و دولت عملکرد آن‌ها را تایید می‌نماید. از این رو افزایش اعتماد مشتریان به مشاوران حقوقی قانونی را می‌توان یکی دیگر از مزایای بی‌شمار اخذ مجوز املاک برشمرد. به خاطر بسپارید که هر چه اعتبار بیشتری در بین افراد داشته باشید، مطمئنا مشتریان بیشتری نیز خواهید داشت و از این طریق معاملات گسترده‌تری نیز انجام خواهید داد.

 

اشتغال به عنوان مدیر املاک

مزایای اخذ مجوز املاک به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر این که به عنوان یک مشاور املاک به کسب درآمد می‌پردازید، بتوانید به عنوان یک مدیر نیز درآمدزایی نمایید. مدیر املاک و مستغلات وظیفه بررسی و حفاظت املاک، برآورده ساختن نیاز مشتریان و برطرف‌سازی مشکلات و نیازهای مستاجران را بر عهده دارد. مدیران برای حفاظت از جنبه‌های مالی و فیزیکی املاک، با صاحبان این املاک در ارتباط می‌باشند.

کلام آخر

درست است که در ماه‌های اخیر معاملات مسکن شیب نزولی و رو به پایین داشته اما همچنان فعالیت در این حوزه، چه در حوزه ساخت و سرمایه‌گذاری، چه در حوزه خرید و فروش می‌تواند بسیار پر سود باشد. به همین سبب راه‌اندازی آژانس املاک هنوز شغل پر درخواستی است و اخذ این مجوز مزایای فراوانی دارد که در این نوشتار به تعدادی از مهم‌ترین مزایای آن پرداختیم. حال که با مزایای اخذ مجوز املاک و مستغلات آشنا شدید، می‌دانید که لازم است برای دریافت این مجوز تلاش‌های لازم را انجام دهید تا بتوانید مشتریان بیشتری داشته باشید و درآمد بیشتری در این حوزه کسب نمایید.

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :