مشاوره املاک

نقش زبان بدن در مشاور املاک

زبان بدن مشاور املاک

اگر در زمینه مشاور املاک فعالیت می‌کنید و از نقش زبان بدن در مشاور املاک آگاهی ندارید، پس مطالعه این مطلب را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید.

ازجمله مهارت‌های مهم که مشاوران املاک بایستی به آن دست یابند، مهارت زبان بدن است. با کسب این مهارت و تکیه بر آن، مشاوران املاک قادر خواهند بود تا به مشتری‌های خود مشاوره مناسب داده و خود را به عنوان یک مذاکره‌کننده خوب در دیدگاه مردم جلوه دهند. کسانی‌که در این حرفه مشغول به کار هستند باید از تاثیر زبان بدن بر روی مشتری‌ها به خوبی آگاه شوند.

 همچنین آن‌ها قادر خواهند بود با کمک زبان بدن، بدون آنکه به تحلیل کلام مشتری بپردازند، به نیاز او و خواسته‌اش پی ببرند. اگر شما از علاقه‌مندان به حرفه مشاور املاک هستید باید به جنبه‌های مختلفی از زبان بدن آشنایی داشته باشید تا با کمک آن‌ها بتوانید بر مشتری‌های خود تأثیر لازم را بگذارید. در ادامه به بیان چیستی زبان بدن و نقش زبان بدن در مشاور املاک از جنبه‌های مختلف پرداخته خواهد شد.

میزان آشنایی شما از مفهوم زبان بدن چقدر است؟

آیا با مفهوم زبان بدن آشنایی دارید؟ منظور از زبان بدن یعنی چه؟ این‌ها سوالاتی هستند که تمامی افراد پس از شنیدن واژه زبان بدن با آن‌ها مواجه می‌شوند. پاسخ این سوالات می‌تواند برایتان جالب به‌نظر آیند.

بهتر است بدانید که در دنیای امروزی که دنیای ارتباطات نامیده می‌شود، بسیاری از صحبت‌ها و مفاهیم میان افراد، بدون آنکه کلمه‌ای رد و بدل شود، به افراد منتقل می‌گردد. در حقیقت علاوه بر ارتباط کلامی، ارتباط غیر کلامی هم داریم. به مجموعه‌ای از رفتارهای غیرکلامی که افراد به وسیله آن‌ها به انتقال پیام بین یکدیگر می‌پردازند، زبان بدن می‌گویند. برخی از این رفتارها به‌طور اکتسابی در اشخاص شکل می‌گیرند که در حقیقت این رفتارها نتیجه تربیت و قرارگیری وی در جامعه هستند. برخی دیگر از رفتارهای غیرکلامی از بخش ناخودآگاه مغز انسان ناشی می‌شوند.

 نقش زبان بدن در مشاور املاک آن‌جایی پررنگ می‌شود که مشاوران املاک بدانند که امروزه تاثیر روابط غیرکلامی در روابط انسان‌ها با یکدیگر از جایگاه و اهمیت بالایی برخوردار است.‌

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در این رابطه تحقیقات علمی مهمی صورت گرفته است. نتایج تحقیقات نشان‌دهنده این است که ارتباطات افراد، سه بخش کلی کلام، لحن صدا و زبان بدن را در برمی‌گیرد. باتوجه به بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده است که افراد بیشترین تمرکز خود را بر روی کلام می‌گذارند و به لحن و زبان بدن توجه کمتری دارند. این در حالیست که بررسی‌های صورت گرفته بیان‌کننده نتایج خارق‌العاده درباره زبان بدن هستند. مطابق با این بررسی‌ها کلام ۷ درصد، لحن صدا ۳۸ درصد و زبان بدن ۵۵ درصد در ارتباطات تاثیرگذارند. نقش زبان بدن در مشاور املاک برای آنکه اتفاقات خوب کاری برای مشاوران رقم بخورد، اهمیت زیادی دارد.

 

با ۸ زبان بدن در مشاور املاک آشنا شوید.

همان‌طور که می‌دانید روابط میان انسان‌ها از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بخش‌ها در زندگی هر فردی می‌باشد. اگر این روابط درست یا اشتباه پیش بروند بدون شک تاثیر مستقیم و شاید قابل توجهی بر کیفیت زندگی شخص خواهد گذاشت. روابط کاری افراد هم از این قاعده مستثنی نیست. زبان بدن، به عنوان عاملی موثر در پیشرفت کاری اشخاص چنانچه در مسیر صحیح قرار بگیرد و انسان‌ها نسبت به رفتارهای خود هوشیاری به خرج دهند آنگاه پیشرفت را در کار حس خواهند کرد. مشاور املاک ازجمله مشاغلی است که میزان ارتباط افراد در آن زیاد است لذا آن‌ها می‌توانند با به‌کارگیری موارد زیر به‌عنوان زبان بدن در مشاور املاک از تاثیر قابل‌توجه آن‌ها در پیشرفت شغلی خود بهره‌مند شوند.

توجه به پوشش و نوع لباس

مشاوران املاک به‌خوبی می‌دانند که اولین نگاه تاثیر بسیاری بر روی مشتری خواهد گذاشت. بنابراین برخوردار بودن از ظاهری آراسته و حرفه‌ای به‌منظور ایجاد تأثیرگذاری مثبت بر مشتری‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به شما مشاوران املاک توصیه می‌کنیم که به تمیزی لباس و چروک نبودن آن‌ها توجه داشته باشید و همیشه سعی کنید که حرفه‌ای لباس بپوشید. بهتر است از لباس‌های رسمی استفاده کنید. به رنگ لباس هم توجه داشته باشید؛ از رنگ‌های تیره و خنثی در لباس‌های خود استفاده نمایید.

دوستانه و صمیمی دست بدهید.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های زبان بدن در مشاور املاک این است که با مشتری‌های خود گرم برخورد کرده و به آن‌ها صمیمانه دست بدهید. سعی کنید در هنگام دست دادن با آن‌ها به چشمانشان نگاه کرده و لبخند بزنید. همچنین بهتر است که از نگاه کردن به زمین در هنگام دست دادن با مشتری خودداری کنید.

تقلید از زبان بدن مشتری را یاد بگیرید.

اگر تمایل به برقراری رابطه فوری با مشتری دارید و به دنبال یافتن راه عالی برای انجام این کار هستید، به همگام سازی حرکات خود با حرکات مشتری روی بیاورید. با این کار نشان می‌دهید که در حرفه خود به عنوان مشاور املاک، بصورت تخصصی عمل می‌کنید.

به ایستادن و راه رفتن خود توجه داشته باشید.

یکی دیگر از اصول زبان بدن در مشاور املاک که جنبه‌های زیادی از شخصیت شما را نشان خواهد داد شیوه راه رفتن و ایستادن شما می‌باشد. امروزه با آگاهی داشتن افراد از زبان بدن، آن‌ها قادر خواهند بود تا حالات درونی و روحیات اشخاص را متوجه شوند. بهتر است در حرفه خود به عوامل زیر که مرتبط با نحوه راه رفتن و ایستادن شما می‌باشند، توجه داشته باشید.

 • صاف بایستید و بدن خود را در حالت خمیده قرار ندهید.
 • از لم دادن بر روی میز در هنگام گفتگو با مشتری خودداری نمایید.
 • گاهی مواقع خود را به فرد نزدیک‌تر کنید.
 • چنانچه ایستاده به صحبت مشغول بودید و احساس خستگی کردید، بهتر است بنشینید و در حالت نشسته به ادامه گفتگو اقدام نمایید.
 • قدم‌های خود را محکم بردارید.

از طریق چشم‌ها، تماس برقرار نمایید.

احتمالا با جمله “چشم‌ها دریچه روح هستند” بارها مواجه شده‌اید. برقراری تماس چشمی با مشتری به عنوان زبان بدن در مشاور املاک از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. چراکه مشاوران با این کار به طرف مقابل القاء می‌کنند که به‌طور مستمر به حرف‌های آن‌ها گوش می‌دهند و احساس راحتی با وی دارند.

باید بدانید که تماس چشمی در میان شیوه‌های ارتباطی افراد از جایگاه حساسی برخوردار است. در هنگام برقراری ارتباط چشمی به رعایت نکات اخلاقی توجه داشته باشید. اگر تماس چشمی همراه با ادب و احترام باشد، مخاطب شما اعتماد لازم را دریافت کرده و در نتیجه آمادگی خود را به ادامه گفتگو ابراز می‌کند.

لبخند زدن را فراموش نکنید.

سعی کنید تا حد امکان لبخند بر چهره داشته باشید. لبخند زدن به عنوان یک عامل مهم نقش زبان بدن در مشاور املاک شناخته می‌شود و شما باید بدانید که در کجاها لازم است لبخند داشته باشید و در چه جاهایی نباید لبخند بزنید. به نظر شما در چه لحظاتی نباید لبخند بر لب داشته باشید؟ یکی از جاهایی که لبخند زدن می‌تواند عاملی منفی محسوب شود، هنگامی است که مشتری درباره مسائل مالی سوال می‌پرسد. لبخند زدن در چنین لحظاتی باعث می‌شود که وی احساس کند شما قصد تحقیر او را دارید.

به آراستگی چهره و ظاهر خود توجه داشته باشید.

اگر دوست دارید که مشتری‌ها دچار برداشت اشتباه از شخصیت و حرفه‌ای بودن شما نشوند، به آراستگی چهره و مرتب بودن ظاهرتان توجه داشته باشید. به شما مشاوران املاک محترم شدیدا توصیه می‌کنیم که به رعایت این مسأله توجه داشته باشید و در صورت لزوم برای خود اصولی را در نظر بگیرید.

حرکات دست

آخرین موردی که قصد داریم از آن به عنوان یکی از جنبه‌های زبان بدن در مشاور املاک یاد کنیم، حرکات دست‌ها است. شما می‌توانید از طریق حرکت دادن دست‌های خود به بیان احساسات، بروز قدرت و اعتماد به نفس خود در هنگام صحبت با مخاطبان اقدام نمایید. به‌عنوان مثال اگر تمایل به اعتبار بخشیدن به نکته‌ای دارید می‌توانید از نوک انگشت خود و زدن آن بر روی یک شیء استفاده نمایید. توجه داشته باشید که از انجام دادن حرکاتی که باعث تحریک عصبی مخاطب می‌گردد، خودداری کنید.

زبان بدن مشاور املاک

صحبت پایانی

زبان بدن یعنی کنار گذاشتن ارتباط کلامی و استفاده از زبان خاموش برای برقراری ارتباط با مخاطب. این زبان در زندگی همه افراد به‌طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیرگذار بوده و دارای کاربرد است. اگر انسان‌ها بتوانند زبان بدن را یاد گرفته و به آن مسلط شوند آنگاه قادر خواهند بود تا پیام‌های مناسبی را در روابط کاری و اجتماعی بین خود و دیگران ارسال و دریافت نمایند. در این مطلب سعی کردیم شما را با نقش زبان بدن در مشاور املاک آشنا سازیم.

  حسین ابوطالبی نژاد
  2022-10-21
  00:47

  سپاسگزارم استاد
  از دقتتون وکلمات مفید و تاثیر گذار
  خدا بهتون طول عمر بده.
  باتشکر حسین ابوطالبی سیرجان

  חשפניות
  2023-09-27
  23:12

  Hi just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same results. חשפניות

  квартира на сутки в Минске
  2023-09-28
  21:04

  Hi, everything is going well here and ofcourse every one is sharing data, that’s really good, keep up writing. квартиры на сутки

  חשפניות
  2023-09-29
  00:10

  If some one wants to be updated with latest technologies afterward he must be pay a visit this web site and be up to date everyday. חשפניות

  hairless cat for sale
  2023-09-29
  03:29

  Yes! Finally something about %keyword1%. sphynx cat price

  Доставка алкоголя Екатеринбург бесплатная доставка
  2023-09-21
  16:28

  Excellent post but I was wondering if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Appreciate it! Купить алкоголь с доставкой Екатеринбург

  Доставка алкоголя Екатеринбург
  2023-09-21
  16:15

  With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of completely unique content I’ve either created myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any techniques to help stop content from being ripped off? I’d definitely appreciate it. Купить алкоголь с доставкой Екатеринбург

  где можно сделать чеки на гостиницу
  2023-09-20
  21:08

  Hello there! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website discusses a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way! чеки на гостиницу в москве

  infoda4nik.ru
  2023-09-20
  18:47

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers! infoda4nik.ru

  чеки гостиницы с подтверждением
  2023-09-20
  02:28

  Remarkable! Its truly remarkable piece of writing, I have got much clear idea about from this article. отчетные документы за проживание москва

  link indexer page
  2023-09-17
  11:33

  I have been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before. index backlinks url

  где сделать в москве гостиничные чеки
  2023-09-15
  17:18

  This article will help the internet users for creating new website or even a blog from start to end. чеки на гостиницу

  ogorodkino.ru
  2023-09-14
  05:03

  Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification appeared to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks ogorodkino.ru

  чек на проживание в гостинице купить
  2023-09-13
  18:48

  Ahaa, its good conversation about this post here at this blog, I have read all that, so now me also commenting here. чеки на гостиницу

  чек на проживание в гостинице купить
  2023-09-11
  21:50

  If some one desires to be updated with most recent technologies afterward he must be visit this website and be up to date everyday. где сделать в москве гостиничные чеки

  сделать чек на гостиницу
  2023-09-09
  21:33

  When I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there a way you can remove me from that service? Many thanks! гостиница с отчетными документами

  сделать гостиничный чек
  2023-09-25
  01:32

  Good day! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot! гостиничные чеки

  sadovoe-tut.ru
  2023-09-06
  23:22

  Ahaa, its pleasant conversation concerning this post here at this webpage, I have read all that, so now me also commenting here. sadovoe-tut.ru

  agrosadovnik.ru
  2023-09-06
  23:36

  agrosadovnik.ru

کامنت