آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

راحت‌ترین روش های معاملات املاک

بزرگ‌ترین دغدغه افرادی که قصد فروش ملک را دارند، یافتن راه‌هایی مطمئن و راحت برای فروش ملک است. معمولاً روش های فروش ملک مختلفی وجود دارد که افراد با استناد به آن‌ها می‌توانند ملک خود را به راحتی بفروشند. اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی در مورد راحت‌ترین روش‌های معاملات املاک در فروش ملک هستید حتماً تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. روش‌های متعددی برای فروش ملک وجود دارند که هر کدام از آن‌ها دارای نقاط ضعف و قوت مخصوص به خود هستند...
معاملات مشاورین املاک

بزرگ‌ترین دغدغه افرادی که قصد فروش ملک را دارند، یافتن راه‌هایی مطمئن و راحت برای فروش ملک است. معمولاً روش های فروش ملک مختلفی وجود دارد که افراد با استناد به آن‌ها می‌توانند ملک خود را به راحتی بفروشند. اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی در مورد راحت‌ترین روش‌های معاملات املاک در فروش ملک هستید حتماً تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

روش های فروش ملک

روش‌های متعددی برای فروش ملک وجود دارند که هر کدام از آن‌ها دارای نقاط ضعف و قوت مخصوص به خود هستند. در ادامه به معرفی انواع روش‌ های فروش ملک خواهیم پرداخت.

مراجعه به مشاور املاکی های معتبر

به جرئت می‌توان گفت که بهترین و راحت‌ترین روش های فروش ملک مراجعه به مشاور املاکی معتبر و حرفه‌ای است. حال شاید از خود بپرسید که مشاور املاکی معتبر دارای چه ویژگی‌هایی است و راه تشخیص آن چیست؟

باید گفت که یک مشاور املاک معتبر از تعدادی کارشناس متخصص تشکیل شده است که در امر خرید و فروش ملک به صورت اختصاصی فعالیت می‌کنند. یک مشاور املاک معتبر دارای پروانه کسب است که از سوی اتحادیه مشاورین املاک آن را کسب نموده است.

 این افراد معمولاً دوره‌های آموزشی لازم در جهت آشنایی با نکات حقوقی و احراز هویت طرفین معامله را دیده‌اند. این افراد اشراف کاملی بر منطقه و شرایط حاکم بر املاک منطقه دارند. معمولاً کارشناسان در کوتاه‌ترین زمان با مراجعه به ملک قیمت کارشناسی شده خود را اعلام می‌کنند.

صاحب ملک نیز بدون هیچگونه تشویش و نگرانی با سپردن ملک خود به مشاور املاک، آن را به فروش می‌رساند.

فروش ملک از طریق تبلیغات در سایت‌های مختلف

همانگونه که در قسمت قبل عنوان کردیم فروش ملک از طریق مراجعه به مشاور املاک یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش های فروش ملک است.

حال تعدادی از افراد از این روش برای فروش زمین یا خانه خود استفاده نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند ملک خود را به طور مستقیم و بدون واسطه بفروشند، برای این منظور لازم است که تبلیغات ملک خود را در سایت‌های مختلف به شیوه صحیح و اصولی انجام دهید.

اگر شما به درستی تبلیغات مورد نیاز را انجام دهید در کمترین زمان ممکن، مشتری واقعی برای خرید ملک خود پیدا خواهید کرد.

تبلیغات در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های اختصاصی فروش ملک یکی از شیوه‌های بسیار رایج است، خریداران واقعی در این سایت‌ها به دنبال موارد مناسب برای خرید هستند و شما به راحتی می‌توانید در این سایت‌ها به فروش ملک خود بپردازید.

نکات مهم برای فروش آسان‌تر ملک

برای فروش آسان‌تر ملک خود لازم است چند نکته را رعایت کنید که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

آماده کردن ملک برای بازدید مشتریان

اگر ملک مورد نظر شما آپارتمان است حتماً قبل از بازدید مشتری از ملک آن را آماده کنید. دقت کنید که مشتریان به خرید خانه‌هایی علاقه‌مند هستند که در آن احساس آرامش وجود داشته باشد. در این مواقع یکی از روش های فروش ملک این است که خود را جای مشتری قرار دهید و از دید خریدار به منزل خود بنگرید.

  • وسایل اضافه موجود در پذیرایی و اتاق خواب‌ها را جمع‌آوری کنید.
  • خانه را مرتب و تمیز نمایید.
  • تمام نقاط مختلف منزل را تمیز کنید.
  • توجه زیادی به سرویس‌های بهداشتی داشته باشید و از خوشبو کننده‌های هوا نیز استفاده نمایید.

اهمیت آشپزخانه در زمان بازدید ملک توسط مشتری

آشپزخانه یکی مهم‌ترین مکان‌هایی است که معمولاً در زمان بازدید خریدار مورد توجه قرار می‌گیرد. معمولاً آشپزخانه قلب خانه محسوب می‌شود و همه افراد توجه ویژه‌ای به آن دارند. اگر ساختمان شما نیاز به بازسازی دارد و شما هزینه لازم برای بازسازی را ندارید حتماً سعی کنید حداقل آشپزخانه را بازسازی نمایید.

تأثیر آشپزخانه بر ارزش ملک بسیار زیاد است، تعویض کابینت‌های کهنه و قدیمی با کابینت نو می‌تواند ارزش ملک شما را دو چندان نمایید.

 انجام تعمیرات لازم قبل از بازدید ملک

در مواردی بازسازی و تعمیرات لازم در ملک باعث افزایش قیمت ملک نمی‌گردد بلکه باعث حفظ قیمت واقعی ملک می‌شود. سعی کنید حدالمقدور تعمیرات مورد نیاز را حتماً انجام دهید. اولویت تعمیر را مکان‌هایی قرار دهید که بیشتر در معرض دید هستند.

دیوارهای منزل یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که بیشتر از مکان‌های دیگر در معرض دید هستند به همین علت اگر دیوار‌ها کثیف هستند و لک‌های مختلف بر روی آن‌ها وجود دارد حتماً دیوارها را رنگ‌آمیزی نمایید.

رنگ‌آمیزی دیوارها تأثیر زیادی در جلب نظر مشتری و روش های فروش ملک دارد. اگر ملک مورد نظر شما یک ملک نسبتاً قدیمی است، تغییر در و پنجره و تعویض آن‌ها می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر نمای ساختمان، ارزش ملک و امنیت آن داشته باشد.

عدم توجه به حواشی در زمان فروش ملک

 باید حتماً به این نکته توجه کنید که اگر تصمیم گرفتید ملک خود را بفروشید و یک قیمت مناسب و معقولی را برای آن در نظر گرفتید دیگر به حرف‌ها و سخنان اطرافیان اهمیتی ندهید و هیچگونه توجهی به حواشی ایجاد شده نداشته باشید. معمولاً در این مواقع دلالان و افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند صحبت‌ها و نظرات غیر کارشناسانه‌ای را بیان می‌کنند که توجه به آن‌ها تنها ذهن شما را آشفته می‌سازد.

 در زمان فروش ملک از حذف پارکینگ خودداری کنید

باید گفت فروش جداگانه پارکینگ می‌تواند برای صاحبان ملک سود بیشتری را به همراه داشته باشد و نوعی مزیت محسوب شود، اما باید بدانید که فروش جداگانه پارکینگ باعث می‌شود که فروش ملک بسیار سخت شود و به تعویق بیفتد. اگر می‌خواهید در کم‌ترین زمان ممکن ملک خود را بفروشید بهتر است پارکینگ را هم نیز همراه آن بفروشید و از حذف پارکینگ در زمان فروش خودداری نمایید.

معاملات املاک

نتیجه‌گیری

 فروش ملک در کم‌ترین زمان ممکن و با قیمت مناسب دغدغه بسیار بزرگی برای صاحبان ملک است و معمولاً این افراد به دنبال راحت‌ترین و مطمئن‌ترین روش ‌های فروش ملک هستند. باید گفت مراجعه به مشاور املاکی معتبر یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌های ممکن فروش ملک است.

در کنار این شیوه افرادی علاقه‌مند هستند بدون واسطه ملک خود را به فروش برسانند، به همین منظور این دسته از افراد می‌توانند تبلیغات ملک خود در سایت‌های تخصصی فروش ملک انجام دهند و در کم‌ترین زمان ممکن ملک خود را به فروش برسانند. معمولاً مراجعه به مشاور املاکی بسیار مطمئن‌تر از فروش ملک از طریق تبلیغات است. 

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستان خود ارسال کنید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :