آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

5 نکته طلایی برای مشاورین املاک نیمه حرفه ای

امروزه شغل مشاور املاکی نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی کرده و این شغل به یک حرفه تخصصی تبدیل گردیده که در آن میزان رقابت بسیار بالا است. در این بین مشاور املاکی موفق بوده و می‌تواند گوی سبقت را از دیگر رقبای خود برباید که هر روز بر آگاهی و اطلاعات خود بیافزاید. اگر شما یک مشاور املاک نیمه حرفه‌ای را اداره می‌کنید بهتر است که سعی خود را به کار بگیرید تا بتوانید به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل شوید.
مشاور املاک حرفه ای

امروزه شغل مشاور املاکی نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی کرده و این شغل به یک حرفه تخصصی تبدیل گردیده که در آن میزان رقابت بسیار بالا است. در این بین مشاور املاکی موفق بوده و می‌تواند گوی سبقت را از دیگر رقبای خود برباید که هر روز بر آگاهی و اطلاعات خود بیافزاید. اگر شما یک مشاور املاک نیمه حرفه‌ای را اداره می‌کنید بهتر است که سعی خود را به کار بگیرید تا بتوانید به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل شوید. در این محتوا به بیان ۵ نکته طلایی برای مشاورین املاک نیمه حرفه‌ای می‌پردازیم تا با بهره گرفتن از این نکات فعالان این حوزه بتوانند سطح خود را بالاتر ببرند و به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل شوند.

شما که به دنبال حرفه‌ای شدن در کار خود یعنی مشاور املاکی هستید توصیه می‌کنیم خواندن این محتوا را از دست ندهید.

۵ نکته طلایی برای مشاورین املاک نیمه حرفه‌ای

همانگونه که در مقدمه عنوان شد فعالیت در حرفه مشاور املاک بسیار پیچیده و تخصصی شده و لزوم موفقیت در آن به کار گرفتن آموزش‌ها و توجه به نکات کلیدی در این زمینه است. در این قسمت قصد داریم به بیان۵  نکته طلایی برای مشاورین املاک نیمه حرفه‌ای بپردازیم که این نکات شامل موارد زیر هستند:

نکته طلایی اول: به صورت اختصاصی کار کنید.

برای اینکه بتوانید از یک مشاور املاکی نیمه حرفه‌ای به سطح بالاتر ارتقا پیدا کنید باید به صورت اختصاصی فعالیت نمایید. مهم‌ترین موضوع در این باب انتخاب زمینه کاری خود است. این انتخاب شما تعیین‌کننده سرنوشت کاری شما خواهد بود. امروزه نیاز‌های افراد بسیار گسترده شده و شما قادر نیستید در تمام زمینه‌ها نظیر خرید و فروش آپارتمان، رهن و اجاره، خرید و فروش مغازه و … فعالیت کنید یا اینکه در یک بازه قیمتی گسترده‌ای کار نمایید. سعی کرده حتی در زمینه منطقه‌ای که فعالیت می‌کنید اختصاصی عمل نمایید و این بدان معنا است که مناطق انتخابی شما از یکدیگر دور نباشند یکی در شرق شهر و دیگری در غرب قرار نگرفته باشد. رمز موفقیت یک مشاور املاک حرفه‌ای در تخصصی عمل کردن آن است. در این زمینه سعی کنید فاکتورهای مهم و اساسی زیر را به کار ببندید:

  • سعی کنید در زمینه یک نوع معامله تمرکز و فعالیت داشته باشید.
  • بازه قیمتی خاصی داشته باشید.
  • ملک‌هایی که انتخاب می‌کنید در یک منطقه باشد.
  • روی یک نوع از کاربری ملک تمرکز کنید‌.

نکته طلایی دوم: با توجه به تیپ شخصیتی تان زمینه کاری خود را انتخاب کنید.

باید گفت داشتن سود بالا تنها دلیل برای انتخاب نوع زمینه کاری نیست بلکه باید در انتخاب چنین موردی به موارد متعدد دیگری نیز توجه کنید. یکی از مهم‌ترین این موارد تیپ شخصیتی شما است. ممکن است توانایی و تیپ شخصیتی شما به گونه‌ای باشد که اگر در زمینه رهن و اجاره فعالیت کنید موفق‌تر بوده و نسبت به یک مشاور فروش درآمد بسیار بالاتری داشته باشید‌ یا اینکه به دلیل تحصیلات مرتبط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر در زمینه خانه‌های کلنگی فعالیت کنید موفق‌تر باشید.

نکته طلایی سوم: هرگز از این شاخه به آن شاخه نپرید.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در هر حرفه‌ای باید به خود فرصت دهید. اگر پس از طی چند ماه به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکردید سریع حوزه فعالیت خود را تغییر ندهید بلکه اجازه دهید کمی زمان بگذرد. همان گونه که عنوان کردیم رمز رسیدن به موفقیت در این حرفه دستیابی به تخصص و مهارت است که این امر تنها با گذر زمان به دست می‌آید.

نکته طلایی چهارم: توجه به نیاز بازار

باید گفت که امروزه نیاز بازار با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی به طور مداوم در حال تغییر است. به عنوان مثال در چند سال اخیر خرید ملک کلنگی متقاضیان زیادی نداشت زیرا با وضع اقتصادی کنونی سرمایه‌گذاری روی این ملک‌ها سود بالایی ندارد یا اینکه با توجه به وضع کنونی خرید ملک با متراژ‌های پایین بیشتر از ملک با متراژ بالا صورت می‌پذیرد.

نکته طلایی پنج: دائم اطلاعات خود را بروزرسانی کنید.

برای اینکه بتوانید به یک مشاور املاکی حرفه‌ای تبدیل شوید باید دائم اخبار مربوط به بازار مسکن را پیگیری کنید. داشتن اطلاعات بالا موجب اعتماد مشتریان به شما می‌شود و زمانی که بتوانید اعتماد مشتریان را جلب کنید درآمد شما هم افزایش پیدا می‌کند. اطلاعات شما باید به اندازه‌ای باشد که بتوانید به تمام سوالات مشتریان در زمینه ملک پاسخ دهید.

مطمئن باشید هنگامی که مشتریان متوجه شوند اطلاعات شما دقیق بوده و با آن‌ها صادق هستید حتما برای انجام معامله‌های بعدی هم به شما مراجعه می‌کنند. در ضمن احتمال اینکه به آشنایان و دوستان خود مشاور املاکی شما را معرفی کنند بسیار زیاد خواهد بود.

مشاور املاک

نتیجه گیری

اگر مشاور املاکی دارید و در سطح نیمه حرفه‌‌ای هستید برای اینکه بتوانید سطح خود را بالا ببرید و در این حرفه به مهارت بالا دست پیدا کنید، نیاز دارید حتما دوره‌های آموزشی لازم مربوط به این حرفه را سپری کنید. در این مطلب تنها به بیان پنج نکته کلیدی که مشاور املاکی نیمه حرفه‌ای باید به آن توجه کند پرداختیم اما باید بدانید برای حرفه‌ای شدن هنوز به دانستن نکات و مطالب بی‌شمار دیگری نیاز دارید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

دکوراسیون مدرن

همه چیز درباره دکوراسیون مدرن

اگر شما هم دوست دارید تا خانه خود را با استفاده از دکوراسیون مدرن طراحی کنید مطالعه این مطلب را از دست ندهید! دکوراسیون به سبک مدرن از اواخر قرن نوزدهم آغاز و تا کنون ادامه پیدا کرده است. در این نوع دکوراسیون از اشیای اضافی و دکورهای شلوغ پرهیز شده است. در سبک مدرن شیشه، فولاد و بتن جایگزین مصالحی مانند سنگ، آجر و چوب شده است.

توضیحات بیشتر »
مدیر قرارداد

مدیر قرارداد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از مهارت‌هایی که باید به عنوان یک مدیر مشاوره املاک با آن آشنایی و حتی در آن تبحر داشته باشید، نحوه تنظیم قرارداد است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در دوره آموزشی مدیر قرارداد شرکت کرده و سپس به صورت حرفه‌ای این کار را انجام دهید.
در واقع آموزش مدیر قرارداد یکی از مهم‌ترین و اصولی‌ترین مواردی است که باید به صورت جدی به آن فکر…

توضیحات بیشتر »

چجوری باید هوش کلامیمو افزایش بدم؟

هوش کلامی مشاور املاک یکی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در نتیجه نهایی معاملات شما تأثیر بسیار شگفت‌انگیزی داشته باشد. این هوش کلامی سبب می‌شود تا شما بتوانید موقعیت‌های مختلف را بررسی کرده و بهترین پاسخ‌ها را به مشتریان خودتان بدهید. در صورتی که با چنین موضوعی روبرو هستید، بهتر است بدانید که هوش کلامی چیست، چه ویژگی‌هایی دارد، چه مزیت‌هایی را با خودش به همراه می‌آورد و… آکادمی آموزش املاک…

توضیحات بیشتر »

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :