آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

راز بالا بردن کاریزمای مشاور املاک   

کاریزمای مشاور املاک چیست؟ یک مشاور املاک چگونه می‌تواند کاریزمای خود را بالا برد؟ مشاورین املاک پیش از هر اقدامی باید با رفتار شایسته و عمل به تعهدات خود اعتماد مشتریان را جلب کنند. نوع رفتار و جذابیت یک مشاور املاک او را از دیگر رقبای خود متمایز می‌کند. اشخاص با کاریزمای بالا، توانایی جذب مردم به سوی خود را دارند و می‌توانند مردم را تشویق به انجام کاری کنند، پس در حرفه مشاورین املاک داشتن چنین خصوصیتی یک عامل محرک و پیش‌برنده است. خواندن این مقاله به مشاوران املاک توصیه می‌شود.
کاریزما مشاور املاک

کاریزمای مشاور املاک چیست؟ یک مشاور املاک چگونه می‌تواند کاریزمای خود را بالا برد؟ مشاورین املاک پیش از هر اقدامی باید با رفتار شایسته و عمل به تعهدات خود اعتماد مشتریان را جلب کنند. نوع رفتار و جذابیت یک مشاور املاک او را از دیگر رقبای خود متمایز می‌کند. اشخاص با کاریزمای بالا، توانایی جذب مردم به سوی خود را دارند و می‌توانند مردم را تشویق به انجام کاری کنند، پس در حرفه مشاورین املاک داشتن چنین خصوصیتی یک عامل محرک و پیش‌برنده است. خواندن این مقاله به مشاوران املاک توصیه می‌شود.

کاریزما چیست؟

کاریزما آن حسی است که در برخورد با افراد، سبب جذب شدن به آنان می‌شود. بسیاری از مواقع پیش آمده است که در مواجهه با افراد جدید متوجه شده‌ایم که این فرد کاریزما دارد اما شاید با استفاده از واژه‌ها نتوانیم تعریف درستی از منظور خود بیان کنیم. پس کاریزما یک ویژگی شخصیتی درفرد به حساب می‌آید که قدرت نفوذ آنان در روابط اجتماعی برای تاثیرگذاری بیشتر را افزایش می‌دهد. افراد کاریزماتیک در هنگام صحبت به راحتی می‌توانند ارتباط خوبی با اطرافیان برقرار کنند. حال باید دید کاریزمای مشاور املاک در این حرفه چه کاربردی دارد.

کاریزمای مشاور املاک

مشاوران املاک با بهره‌گیری از کاریزما می‌توانند مشتریان خود را به انجام معامله تحریک کنند. در واقع با داشتن این صفت می‌توان مدیریت و برنامه‌ریزی روند معامله را در دست گرفت. مشاوران کاریزماتیک استعداد عجیبی در جذب مشتریان دارند، طوری که مردم گمان می‌کنند این فرد تنها کسی است که می‌تواند آن‌ها را به مقاصد و اهداف راجع به ملک برساند. برخی از روانشناسان کاریزما را یک استعداد ذاتی بر می‌شمارند اما با کنکاش در این صفت ویژگی‌ها و تکنیک‌های زیادی برای آموختن آن تعیین گردیده است. کاریزمای مشاور املاک شامل فن بیان اجتماعی، قدرت تاثیرگذاری و کنترل امور توسط او است.

کاربرد کاریزما در حرفه املاک

مشتریان به محض اولین برخورد حتی از پشت تلفن کاریزمای مشاور املاک را احساس می‌کنند. زیرا انرژی افراد کاریزماتیک به دیگران انتقال داده می‌شود. اگر فردی از آن مشتری بپرسد چه موضوعی در این املاک شما را به سمت آن می‌کشاند، احتمالا به شما خواهند گفت در این بنگاه انرژی و حس خوبی به من منتقل شده است. مشاور املاک با داشتن این خصیصه می‌تواند ملک مورد‌نظر را طوری برای مشتری تشریح کند که او شیفته بی‌چون و چرای خرید آن ملک گردد. پس کاریزما با قدرتی که به مشاور املاک می‌دهد موجبات پیشرفت معامله را فراهم می‌کند و در پی آن قراردادها و معاملات به اصطلاح جوش خورده و فروش این دفتر املاک بالا خواهد رفت.

رازهای بالابردن کاریزمای  املاک

 برای بالا بردن کاریزما نکات زیر را درنظر بگیرید:

  • لبخند بزنید!

فهمیدن این راز بسیار ساده است. در تمامی ارتباطات با مشتریان بشاش باشید و لبخند بزنید. به یاد داشته باشید که مشتریان همان برخوردی را با شما خواهند داشت که شما به آنان القا کرده‌اید. پس همواره و در هر تماسی حتی وقتی پشت تلفن هستید، وقتی حال و حوصله درستی ندارید، وقتی گمان می‌کنید این معامله سرانجامی ندارد، باز لبخند بزنید و خوب صحبت کنید. امروزه مردم سرشار از هوش و ذکاوت هستند پس اگر شما هنگام برقراری ارتباط استرس داشته باشید، فرد به راحتی متوجه آن خواهد شد. مهمترین نکته در بالا بردن کاریزمای مشاور املاک این است که یک تبسم همواره روی لبان شما باشد.

  • مشتاق و امیدوار باشید.

گاهی اوقات پیش می‌آید که مشتریان در پی جستجوهای فراوان و ناکام بودن در پروسه خرید ملک، بسیار ناامید و سرخورده بر سر راه شما قرار می‌گیرند. شما با یکی از رازهای کاریزمای مشاور املاک که حس خوش‌بینی به آینده در آن موج می‌زند با اشتیاق مشتری را مطمئن می‌کنید که به زودی ملک مطابق با خواسته و بودجه او را پیدا می‌کنید.

  • تعهد کاری داشته باشید و ارتباط خود با مشتری را تقویت کنید.

در بسیاری از موارد مطابقت نداشتن حرف و عمل مشاوران املاک سبب مایوس شدن مشتریان از آنان می‌گردد. اگر مشاور املاک به تعهداتی که در جلسات اول از روی عقل و پختگی به مشتری داده است، عمل کند و همواره به فکر تقویت و ایجاد رابطه صمیمانه بین خود و مشتریان باشد، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر تصمیمات نهایی فرد برای خرید یا فروش ملک بگذارد.

  • با سوال و جواب‌های هدفمند تاثیرگذار شوید.

از رازهای افزایش کاریزمای مشاور املاک برانگیختن حس پیگیری و کنجکاوی مشتری با سوالات زیرکانه است. با این سوالات، ضمن اینکه مشاور به خواسته‌های مشتری آگاه می‌شود، ارتباط بیشتری با مخاطب برقرار می‌کند و در مقابل سوال‌ها و چالش‌های مشتری نیز با استفاده از پاسخ‌های واقعی، حس اعتماد او را برمی‌انگیزد.

نتیجه گیری

بحث کاریزما به‌خصوص در شاخه کاریزمای مشاور املاک بسیار جذاب است. در این متن به این موضوع پرداخته شد که با کاریزما می‌توان ضمن برقراری ارتباط با مشتریان، آنان را علاقه‌مند به انجام معامله ملک کرد. سایت جامع مشاور املاک افتخار دارد مجموعه‌ای از اطلاعات به‌روز در زمینه ملک را با مشاوره کارشناسان تخصصی و ماهر به دوستداران حرفه املاک ارائه کند. 

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

فروش اپارتمان

فروش آپارتمان خوش فروش

شاید اغراق نکرده باشیم اگر بگوییم خانه بزرگترین و شیرین‌ترین سرمایه و تجربه خرید و فروش اغلب افراد به حساب می‌آید، بنابراین هنگام خرید یا فروش آن به مسائل متعددی توجه کرده و حساسیت به خرج می‌دهند. در این میان مشاورین املاک می‌توانند راهنما خوبی برای خرید و فروش آپارتمان باشند چرا که این امکان را دارند تا با توجه به شرایط مشتری، فایل‌های متنوعی را به او پیشنهاد دهند اما، واضح است که آپارتمان‌های خوش فروش زودتر انتخاب می‌شوند

توضیحات بیشتر »
مشاور املاک خانم

موفقیت مشاورین املاک خانم

تعداد مشاور املاک خانم در کشور ایران و حتی در دنیا کم نیست. خانم ‌هایی که در این حرفه مشغول به کار هستند، همه روزه سعی می‌کنند تا پا به پای آقایان به جذب مشتری و انجام معاملات مشغول باشند. برای آن که این دسته از افراد بتوانند به خوبی و به طور کامل به موفقیت برسند، لازم است تا یک سری از نکات مهم را رعایت کنند. در صورتی که شما نیز یک خانم بوده و دوست دارید در حوزه مشاور املاک و فروش ملک و مستغلات موفق…

توضیحات بیشتر »
ایده مدیران املاک

ایده ‌های خلاقانه برای مدیران املاک

ایده‌ های خلاقانه برای مدیران املاک از جمله مهم‌ترین بخش‌هایی هستند که می‌توانید در طول کار خود در یک دفتر مشاور املاک به آن توجه نشان دهید. معمولا ‌ایده ‌های خلاقانه‌ای که در زمینه‌های مختلف وجود دارند، می‌توانند به نتایج معاملات شما کمک بسیار زیادی کنند. به همین خاطر نیز توصیه می‌کنیم تا حتماً تمامی این ‌ایده‌ ها و موارد را به دقت بررسی کرده و بر همین اساس نیز تصمیم‌گیری‌های معقول و مناسبی داشته باشید…

توضیحات بیشتر »

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :