آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

 نکات مهم در خصوص ملک اکازیون

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید خانه یا زمین به مشاور املاک مراجعه کرده‌ و بارها به اکازیون بودن یک ملک اشاره کرده باشند. در واقع پیدا کردن یک ملک اکازیون می‌تواند بهترین فرصت برای خرید باشد. در این مقاله به بررسی نکات مهم در مورد ملک‌های اکازیون می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های این املاک بیشتر آشنا شوید.
ملک اکازیون

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید خانه یا زمین به مشاور املاک مراجعه کرده‌ و بارها به اکازیون بودن یک ملک اشاره کرده باشند. در واقع پیدا کردن یک ملک اکازیون می‌تواند بهترین فرصت برای خرید باشد. در این مقاله به بررسی نکات مهم در مورد ملک‌های اکازیون می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های این املاک بیشتر آشنا شوید.

ملک اکازیون

ملک‌های اکازیون به ویلا یا خانه‌هایی می‌گویند که شرایط و امکانات بسیار بهتری نسبت به ساختمان‌های مشابه خود داشته باشند با این تفاوت که قیمت آن بسیار مناسب‌تر و پایین‌تر است. هنگامی که مشاور املاک عنوان می‌کند که یک ملک اکازیون است یعنی با توجه به شرایط و بودجه مد نظر شما گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.

ویژگی‌های ملک اکازیون

ملک اکازیون ویژگی‌ها و شرایط مخصوصی دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

قرار داشتن در یک محله  یا منطقه خاص

در اکثر مناطق محله‌هایی وجود دارد که نسبت به سایر قسمت‌های آن شرایط  بهتر و ویژه‌تری دارند. معمولا بافت آن نو و تازه ساخت بوده یا کوچه‌های زیبا و عریضی دارد. ممکن است خیابان‌های آن تمیز و سرسبزتر از سایر بخش‌های منطقه باشد. به املاکی که در این مناطق قرار دارند اکازیون گفته می‌شود.

قیمت مناسب

همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب افراد قیمت است. بودجه مالی تعیین‌کننده میزان انتخاب افراد بوده به گونه‌ای که هر چه بودجه مالی بیشتر باشد تعداد انتخابات افراد نیز بیشتر می‌شود. ملک‌های اکازیون نسبت به سایر املاک مشابه قیمت مناسب‌تری دارند و مانند خانه‌های دیگر از  امکانات  مناسب و کیفیت خوبی برخوردار هستند. می‌توان گفت این نوع ملک حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از املاک موجود در منطقه قیمت پایین‌تری نیز دارد.  طبقات بالای یک آپارتمان که آسانسور هم ندارد نمی‌تواند به عنوان یک ملک اکازیون شناخته شود.

نحوه خرید و پرداخت هزینه

یکی از مهم‌ترین شرایط اکازیون بودن ملک توافق بین خریدار و فروشنده است. در واقع میزان انعطاف‌پذیری فروشنده در دریافت هزینه ملک یا کنار آمدن با شرایط خریدار بسیار اهمیت دارد. فروش به صورت قسطی یا معاوضه با ماشین یا ملک نیز می‌تواند از شرایط مهم اکازیون بودن ملک محسوب شود.

ویژگی‌ها و شرایط خاص ملک

ملک‌های اکازیون می‌بایست دارای طراحی و معماری بی‌نظیری بوده و کیفیت بالایی داشته باشند. یکی از ویژگی‌های این ملک‌ها داشتن دسترسی آسان به سایر محله‌ها و پارکینگ اضافی برای خودرو است. داشتن چشم‌انداز و ویوی عالی و همچنین استفاده از مصالح با کیفیت و درجه یک از دیگر شرایط خاص بودن یک ملک و اکازیون بودن آن محسوب می‌شود.

قدر السهم

یکی از ویژگی‌های دیگر املاک اکازیون داشتن قدرالسهم بوده که این یعنی زمین بین افراد کم‌تری تقسیم شده است.

مشاعات

امروزه برج‌ها و آپارتمان‌هایی ساخته می‌شوند که دارای واحد‌های متعددی هستند. پشت بام، لابی، حیاط، پارکینگ، آسانسور و… جزو مشاعات محسوب می‌شوند که متعلق به شخص خاصی نیستند. در واقع تمام افراد ساختمان مالک آن هستند و می‌توانند به یک میزان از آن استفاده کنند. در ملکی که اکازیون است این مشاعات باید در بهترین حالت خود بوده و بیشترین سطح رضایت از آن برقرار باشد. سرویس، نظافت و نگهداری از این مشاعات اهمیت زیادی دارد که تاثیر مستقیم روی کیفیت مشاعات و در نتیجه اکازیون بودن ملک می‌گذارد.

همسایه‌ها

ملکی با این شرایط اکازیون به شمار می‌رود که دارای همسایه‌هایی از یک طبقه اجتماعی باشد. یکپارچگی و مدیریت افرادی که از نظر مالی یکسان هستند و اعتقادات آن‌ها نیز با یکدیگر یکسان باشد بسیار آسان و راحت است.

 کیفیت ملک

همانطور که متوجه شدید ملکی که قیمت پایین‌‌تری داشته باشد اکازیون محسوب نمی‌شود. در واقع ملکی اکازیون است که دارای کیفیت بنا و قیمت آن مناسب و معقولانه باشد. خوش نقشه بودن و داشتن نمای جذاب از دیگر مسائلی است که باعث اکازیون شدن یک ملک می‌شود.

داشتن شرایط تجمیع

یکی از فاکتورهای دیگر در اکازیون بودن یک ملک امکان تجمیع آن با املاک قدیمی مجاور و ساخت بنایی با وسعت بیشتر و بزرگ‌تر است. این نوع املاک که امکان تجمیع در آن‌ها وجود دارد باعث رساندن سود بسیار عالی در آینده می‌شوند.

نوع منطقه و نوع کاربری ملک

وجود امکانات زیاد در منطقه، بکر و دست نخورده بودن یک منطقه و کم بودن جمعیت در آن نشان از اکازیون بودن املاک آن دارد. 

چند نکته مهم و اساسی ملک اکازیون

با توجه به موارد و نکاتی که در این مقاله گفتیم ملکی اکازیون نامیده می‌شود که از شرایط ذکر شده بیشترین تعداد آن را داشته باشد. قابل ذکر است که ملکی که یک یا دو مورد از این نکات را داشته باشد اکازیون محسوب نمی‌شود.

اکازیون

نتیجه گیری

در این مقاله با نکات مهم ملک اکازیون آشنا شدید. همانطور که گفتیم قیمت مناسب، قرار داشتن در یک منطقه خاص، نوع کاربری ملک، دارا بودن شرایط تجمیع و کیفیت بالای ملک از ویژگی‌های مهم در پیدا کردن یک ملک یا ساختمان اکازیون است. آکادمی آموزش املاک ابراهیمی دارای کلاس‌های آموزشی برای مشاوران املاک و مدیران است.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

پوشش مشاورین املاک موفق اینگونه است

زمانی که شخصی برای بازدید از یک خانه، وارد دفتر املاک می‌شود، اولین برخورد او و مشاورین املاک تاثیر و اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر مشاور ظاهر موجهی نداشته باشد بعید است خریدار بتواند به او اعتماد کند اما اگر در همان ثانیه‌های ابتدایی تنها به وسیله ظاهر خود بتواند اعتماد مشتری را جلب کند، ادامه کار برای متقاعد کردن او برای رهن، اجاره و یا خرید خانه، راحت‌تر پیش خواهد رفت. در ادامه این مقاله قصد داریم درباره آداب پوشش مشاورین املاک صحبت کنیم که…

توضیحات بیشتر »
مالک یا خریدار

طرفدار مالک باشم یا خریدار؟

امروزه برخلاف گذشته، مشتریان کارهای خرید یا فروش ملک، اجاره بها و اموری از این قبیل را به کارشناسان ملک می‌سپارند زیرا هم مسئولیت کمتری متوجه خود آن‌ها می‌شود و هم عقیده دارند انجام هر کاری به متخصص ماهر نیاز دارد. یک فرد متقاضی خرید یا اجاره ملکی است به دفاتر مشاور املاک مراجعه می‌کند. فردی که ملک خود را به فروش یا اجاره گذاشته است نیز به بنگاه املاک می‌رود. نکته‌ای که در اینجا قابل توجه است اینکه آیا مشاور املاک باید مدافع حقوق مالک باشد یا خریدار؟ در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.

توضیحات بیشتر »
بازاریابی تلفنی املاک

بازاریابی تلفنی در املاک

همان‌طور که خودتان هم می‌دانید، اولین و مهم‌ترین امکان ارتباطی در تمامی معاملات و بازار‌یابی‌های دنیای امروزی، تلفن است. بنابراین از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
توجه داشته باشید که تمامی افراد در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنند، باید تکنیک‌های مربوط به بازار‌یابی تلفنی را یاد بگیرند و از آن‌ها استفاده نمایند. در ادامه این مقاله سعی کرده‌ایم در رابطه با نکات مهم بازاریابی در املاکی‌ها صحبت کنیم و شیوه‌های ارتباطی با تلفن را در زمینه خرید و فروش املاک را بیان نماییم. با ما همراه باشید.

توضیحات بیشتر »

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :