مذاکره و فروش در املاک

چجوری قیمت شکنی کنیم؟

قیمت شکنی

حتماً شما هم با فروشنده‌هایی روبرو شده‌اید که توقع دارند ملکشان را بالاتر از ارزشی که دارد بفروشید. کار کردن بر روی فایلی که فروشنده قیمت بالایی بر روی ملک خود گذاشته است، کار بسیار سخت و دشواری است و اگر چند راهکاری که برای قیمت شکنی در املاک وجود دارد، بلد نباشید به احتمال بسیار زیاد در فروش این ملک‌ها شکست می‌خورید.

مقایسه کنید

اگر قیمتی که فروشنده اعلام می‌کند بیشتر از ارزش ملک است، فایل را با موارد دیگری که در دست دارید مقایسه کنید. به طور مثال اعلام کنید که ملکی دیگر با چه شرایط و چه قیمتی به فروش گذاشته شده است. در این صورت ممکن است فروشنده مبلغی را از قیمت پیشنهادی خود کم کند.

با وجود اینکه در این مطلب قصد داریم تا روش‌های قیمت شکنی در املاک را به شما آموزش دهیم اما بد نیست این را هم بدانید، گاهی خریداران با استفاده از ترفند مقایسه قصد گرفتن تخفیف از شما و فروشنده را دارند. آیا می‌دانید یک مشاوره املاک حرفه‌ای در این مواقع چه می‌گوید؟

اگر مشاوره املاک زیرک و باهوشی باشید از این جمله یا مشابه آن استفاده می‌کنید: نمی‌توان این دو مورد را با یکدیگر مقایسه کرد، هر ملکی بدی و خوبی خودش را دارد. پس از آن اگر ایرادی در خانه‌ای که مشتری به آن اشاره کرده است، وجود دارد به آن اشاره کنید. در اکثر مواقع خریدار قانع می‌شود و حرف خود را پس می‌گیرد.

قیمت شکنی را مرحله‌به‌مرحله انجام دهید

نمی‌توان قیمت ملک را به یک باره کم کرد، باید مرحله‌به‌مرحله یا به اصطلاح به روش کالباسی این کار را انجام دهید. ابتدا ملک را با مورد دیگری مقایسه کرده و قیمت آن را تا حدودی کم کنید. سپس آن را در دیوار آگهی کرده و مدتی بر روی آن کار کنید.

پس از مدتی اگر ملک به فروش نرفت، به اطلاع فروشنده برسانید که به دلیل بالا بودن قیمت ملک، فروش آن امکان‌پذیر نیست. معمولاً در این مواقع فروشنده‌ها آماده هستند تا تخفیف دیگری به مشتری بدهند زیرا تلاش شما برای فروش ملک را دیده‌اند. پس ناامید نشده و قسمت دیگری از قیمت را کاهش دهید. این روش قیمت شکنی در املاک چون به صورت مرحله‌به‌مرحله انجام می‌شود، درصد موفقیت بیشتری دارد.

اگر شما بخواهید قیمت ملک را به یکباره کم کنید معمولاً فروشنده‌ها مقاومت کرده و ممکن است برای فروش ملک خود به مشاور املاک دیگری مراجعه کنند. اما اگر با استفاده از روش تدریجی و در چند مرحله از فروشنده تخفیف بگیرید، فروشنده انعطاف بیشتری نشان داده و احتمال موفقیت شما افزایش پیدا می‌کند.

روند بازار را به فروشنده اعلام کنید

همان‌طور که می‌دانید بازار املاک در کشور ما نوسانات زیادی را تجربه می‌کند و گاهی ممکن است در رکود‌های چند ساله فرو رود. اگر شما پیش‌بینی درستی از بازار املاک داشته باشید می‌توانید به اطلاع فروشنده برسانید که در چه ماه‌ها و زمان‌هایی، فروش ملک به سختی انجام می‌شود.

در این مواقع بهتر است با ارائه تخفیف، ملک را قبل از ورود به این دوران به فروش برساند. در غیر این صورت ممکن است ماه‌ها برای فروش ملک خود منتظر بماند. بسیاری از مشتریان برای فروش عجله دارند به همین دلیل می‌توان تخفیف مناسبی از آن‌ها گرفت.

در این روش از قیمت شکنی در املاک باید به این مشتریان گوشزد کنید که در صورتی که ملک اکازیون باشد یا قیمتی کمتر از میزان عرف بازار داشته باشد، با سرعت بیشتری به فروش می‌رسد. در این صورت معمولاً فروشنده کوتاه آمده و مقداری از قیمت غیرواقعی ملک را کم می‌کند.

مقایسه املاک با بازارهای دیگر

شما به عنوان یک مشاوره املاک باید بتوانید بازارهای همسو با بازار املاک مانند ارز، طلا، سکه، بورس و غیره را تحلیل کنید. تنها در این صورت می‌توانید به مشتری زمان مناسب برای فروش را پیشنهاد دهید. اگر فروشنده مطلع شود که ممکن است چه ضررها و زیان‌هایی را بر اثر نوسانات بازار متحمل شود، قیمت را کاهش داده و برای فروش با شما همکاری می‌کند.

برای استفاده از این روش قیمت شکنی در املاک باید رابطه‌ای صمیمانه و دوستانه با مشتری ایجاد کنید تا به شما اعتماد کرده و تحلیل شما از بازارهای دیگر را قبول کند. در این حالت در جبهه مقابل شما قرار نگرفته و میزان مورد‌نظر شما از قیمت ملک را کم خواهد کرد.

قیمت شکنی در املاک

جمع‌بندی

اگر شما به صورت اصولی روش‌های قیمت شکنی در املاک را فرابگیرید به یکی از مشاورین املاک حرفه‌ای و متخصص تبدیل می‌شوید. بدین صورت فایل‌های شما با قیمتی منصفانه به مشتریان عرضه می‌شوند. لذا امکان دارد زودتر شکست بخورید.

بسیاری از مشاوران املاک حتی پس از سال‌ها تجربه نیز نمی‌دانند چگونه قیمت ملک را کاهش دهند تا فروشنده از فروش ملک خود منصرف نشود. بسیاری نیز با کار کردن بر روی فایل‌ها با قیمت غیرواقعی با شکست مواجه شده و در نتیجه ملک موردنظر را رها می‌کنند.

اما اگر شما با استفاده از مطالبی که در این مقاله به شما گوشزد کردیم پیش بروید، مطمئن باشید که موفق خواهید شد و قیمت را به ارزش واقعی ملک نزدیک می‌کنید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

مدیریت مشتری بدقلق

مدیریت مشتری‌های بد قلق

مدیریت مشتری برای مشاور املاک می‌تواند هم پاداش و هم چالش برانگیز باشد. در حالی که کار با مشتریان می‌تواند پاداش‌های بزرگی به همراه داشته باشد، مشکلات و سردردهای خود را نیز به همراه دارد. مشاوران املاک اغلب خود را با مشتریان مشکل پسند، بدبین یا بی ادب می‌بینند. با این حال، از طریق مدیریت موفقیت آمیز این نوع مشتریان است که نمایندگان املاک عنوان حرفه‌ای خود را به دست می‌آورند. درک این موضوع که هیچ دو…

توضیحات بیشتر »
مشاور املاک حرفه ای

5 نکته طلایی برای مشاورین املاک نیمه حرفه ای

امروزه شغل مشاور املاکی نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی کرده و این شغل به یک حرفه تخصصی تبدیل گردیده که در آن میزان رقابت بسیار بالا است. در این بین مشاور املاکی موفق بوده و می‌تواند گوی سبقت را از دیگر رقبای خود برباید که هر روز بر آگاهی و اطلاعات خود بیافزاید. اگر شما یک مشاور املاک نیمه حرفه‌ای را اداره می‌کنید بهتر است که سعی خود را به کار بگیرید تا بتوانید به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل شوید.

توضیحات بیشتر »
جلب اعتماد مشتری

جلب اعتماد مشتریان املاک

جلب اعتماد مشتری یکی از عناصر اساسی موفقیت هر سازمان و کسب و کار است. اعتماد، پایه‌ای استوار برای ارتباطات سالم و مثبت با مشتریان است، که تاثیر بسزایی در رشد و پیشرفت هر نهادی دارد. وقتی مشتریان به یک برند یا شرکت اعتماد کنند، احتمال انتخاب مجدد و همچنین توصیه به دیگران برای استفاده از محصولات یا خدمات ارائه شده، افزایش می‌یابد. از روش‌های جلب اعتماد مشتری می‌توان به ارائه خدمات با کیفیت، ارتقاء تجربه مشتری، پاسخگویی به نیازها و انتظارات، ارائه اطلاعات صادقانه و مفید، و ایجاد ارتباطات فردی با مشتریان اشاره کرد

توضیحات بیشتر »
Subtitle text example

Title text example

Text after title text example