آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

همه چیز درباره دکوراسیون مدرن

اگر شما هم دوست دارید تا خانه خود را با استفاده از دکوراسیون مدرن طراحی کنید مطالعه این مطلب را از دست ندهید! دکوراسیون به سبک مدرن از اواخر قرن نوزدهم آغاز و تا کنون ادامه پیدا کرده است. در این نوع دکوراسیون از اشیای اضافی و دکورهای شلوغ پرهیز شده است. در سبک مدرن شیشه، فولاد و بتن جایگزین مصالحی مانند سنگ، آجر و چوب شده است.
دکوراسیون مدرن

اگر شما هم دوست دارید تا خانه خود را با استفاده از دکوراسیون مدرن طراحی کنید مطالعه این مطلب را از دست ندهید! دکوراسیون به سبک مدرن از اواخر قرن نوزدهم آغاز و تا کنون ادامه پیدا کرده است. در این نوع دکوراسیون از اشیای اضافی و دکورهای شلوغ پرهیز شده است. در سبک مدرن شیشه، فولاد و بتن جایگزین مصالحی مانند سنگ، آجر و چوب شده است.

انواع سبک‌ها در دکوراسیون مدرن

با وجود همه سادگی‌هایی که در دکوراسیون مدرن وجود دارد اما می‌توان 4 سبک مختلف برای آن در نظر گرفت. در ادامه هر یک از این سبک‌ها را به طور مختصر برای شما توضیح خواهیم داد.

سبک دکوراسیون مینیمالیسم

در این سبک تک‌تک اجزایی که در خانه استفاده می‌شوند ساده و کاربردی هستند. تمام قسمت‌ها نیز با یکدیگر ارتباط دارند تا زندگی برای افراد را ساده‌تر کنند. این سبک برای دکوراسیون مدرن خانه های کوچک استفاده می‌شود.

برخی از ویژگی‌های سبک مینیمالیسم عبارت‌اند از:

 • عدم استفاده از رنگ یا ترکیب اضافه در اتاق‌ها
 • استفاده از کمد و قفسه‌های مختلف
 • به کار بردن خطوط یک‌دست و صاف
 • استفاده از یک رنگ طبیعی در محیط خانه
 • انتخاب وسایل هدفمند و کاربردی
 • حذف تزیینات و وسایل اضافی
 • عدم استفاده از آثار هنری شلوغ

سبک دکوراسیون صنعتی

وقتی صحبت از مدرنیته می‌شود هر فردی ناخودآگاه به یاد صنعت می‌افتد پس این سبک از دکوراسیون نیز مدرن نامیده می‌شود. از این طرح‌ها برای خانه‌های با سقف بلند و فضاهای بزرگ و روباز استفاده می‌گردد. در این سبک از دکوراسیون مدرن قسمتی از آجرهای دیوار، لوله‌ها، قاب‌های فولادی، عناصر فلزی و چارچوب‌های چوبی به نمایش گذاشته می‌شود.

ویژگی‌های سبک دکوراسیون صنعتی بدین ترتیب هستند:

 • این نوع دکوراسیون در فضایی بزرگ اجرا می‌شود تا بتوان عناصر را در ابعاد بزرگ و صنعتی در آن به کار برد.
 • در فضاهای داخلی از کف‌های بتنی، دیوارهای آجری، نمای سنگی، پنجره‌های قدی و درهای بلند استفاده می‌شود.
 • الیاف چوب خام و چرم طبیعی برای طراحی داخلی انتخاب می‌شود.
 • مبلمان باید ساده باشد و حتماً از تجهیزات روشنایی بزرگ در محیط استفاده گردد.
 • در دکوراسیون صنعتی از رنگ‌های خنثی مانند رنگ آهن، آجر و خاکستری به صورت محدود استفاده می‌شود.

سبک دکوراسیون اسکاندیناویایی

تمرکز این سبک از دکوراسیون مدرن منزل بر روی انعکاس نور بوده و تلاش شده است تا تمام عناصر ساده و کاربردی باشند. این سبک که ابتدا در اروپای شمالی ابداع شد در واقع بر پایه بازتاب نور در مناطق سرد است. ویژگی‌های سبک دکوراسیون اسکاندیناوی عبارت‌اند از:

 • رنگ دیوارها، کف و سقف باید به صورت خنثی انتخاب شود.
 • از عناصر طبیعی مانند چوب و چرم برای ایجاد فضای گرم استفاده می‌شود.
 • بیشترین بخش از فضا را سنگ، چوب، پشم و پارچه تشکیل می‌دهند.
 • از تزیینات و زیورآلات بیش از حد ممکن استفاده نمی‌شود.
 • محیط خانه باید ساده، کاربردی و اجرایی باشد.

سبک دکوراسیون روستایی

شاید در نگاه اول ترکیب مدرن و روستایی با یکدیگر همخوانی نداشته باشند اما این سبک نیز یکی از انواع دکوراسیون مدرن کلاسیک است. در فضایی با این دکوراسیون از عناصر قدیمی که فضا را زیباتر و دلنشین‌تر می‌کنند، استفاده می‌شود.

به کار بردن وسایل عتیقه و همچنین مواد خام در کنار یکدیگر نوعی دکوراسیون خاص و ویژه را خلق می‌کند. تنها تفاوت این نوع دکوراسیون با سبک‌های سنتی عدم استفاده از عناصر اضافه و پرهیز از شلوغ کردن فضای موردنظر است.

چگونه حمام و سرویس بهداشتی خود را به صورت مدرن طراحی کنیم؟

استفاده از دکوراسیون مدرن در فضایی مانند نشیمن، پذیرایی و آشپزخانه بسیار ساده است اما اگر بخواهیم سرویس بهداشتی و حمام خود را به صورت مدرن تزیین کنیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟

در حمام‌های مدرن از نور طبیعی استفاده می‌شود. همچنین اگر کف حمام تیره‌تر از سایر دیوارها باشد، فضایی زیبا و مدرن را ایجاد می‌کند. در سرویس‌های بهداشتی که با استفاده از این سبک از دکوراسیون طراحی می‌شوند از شیرآلات و تجهیزات جدید با طرح‌های خاص استفاده می‌شود.

بهتر است به جای استفاده از سینک‌های روشویی قدیمی از روشویی‌های ساخته شده از سنگ طبیعی با طراحی‌های خاص استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌شود برای سرویس بهداشتی خود آینه‌های ساده که در پشت آنها یک لاین نوری استفاده شده است، انتخاب کنید.

شومینه مدرن، ترند سال!

شاید به نظر شما استفاده از شومینه دیگر قدیمی شده باشد اما باید به شما بگوییم که استفاده از شومینه‌های خاص به تازگی در سبک‌های مختلف دکوراسیون مدرن رواج پیدا کرده است. برای این کار یک کناف ساده در دیوار ساخته می‌شود و سپس در داخل آن یک شومینه توکار قرار می‌گیرد که فضای خانه را گرم‌تر و دلنشین‌تر از قبل می‌کند.

دکوراسیون مدرن

کلام پایانی

از آنجایی که زیبایی در سادگی است، سبک دکوراسیون مدرن هرگز از مد نمی‌افتد. یعنی اگر خانه شما به این سبک تزیین شده باشد هرگز از آن خسته نمی‌شوید و قدیمی نخواهد شد. به همین دلیل بسیاری از افراد از این نوع دکوراسیون برای استفاده در منزل خود استقبال می‌کنند. شما می‌توانید برای اجرای بهتر این نوع دکوراسیون از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

متخصص املاک

آیا می‌توانم در مشاوری املاک متخصص شوم؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید حرفه ی ‌مشاوری املاک متخصصان فراوانی دارد که بسیاری از آنها پس از سالهای زیاد با داشتن مهارت و تجربه ی‌فراوان، به گذراندن دوره‌های زیادی مشغول بودهاند و امروزه رتبه ی ‌یک منطقه ی‌ خود هستند. مشاورین املاک متخصص افرادی هستند که صبورند و منتظر معجزه نیستند. بلکه با درایت و آگاهی فراوان، آنقدر تلاش می‌کنند تا بتوانند از سایر رقبا متمایز شوند.

توضیحات بیشتر »
روانشناسی فروش

افزایش فروش با یادگیری روانشناسی فروش

بزرگ‌ترین هدف مشاوران املاک در زمینه‌ فروش انواع ملک یا مستغلات رسیدن به قله‌های موفقیت است. آن‌ها طی این مسیر با چالش‌های زیادی رو‌به‌‌رو می‌شوند. همچنین به روش‌های متفاوتی مشتری را با ملک مورد نظر آشنا می‌کنند تا بتوانند آن‌ را بفروشند. یادگیری روانشناسی فروش برای مشاورین املاک تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. امروزه رقابت زیادی در بین صاحبان املاک وجود داشته…

توضیحات بیشتر »
استعداد مشاور املاک

چگونه بفهمم در چه حیطه ای استعداد دارم؟ خرید و فروش، اجاره یا مشارکت

استعداد مدیران و مشاوران املاک در چه حوزه هایی است؟ هر کسی می تواند در یک حوزه به خصوص دارای استعداد باشد و کارایی مشخصی را به مرحله اجرا بگذارد. زمانی که شما به عنوان یک کارشناس مشاور املاک قرار است به کار خرید و فروش، اجاره دادن ملک و یا مشارکت مشغول شوید، باید ابتدا ببینید که در کدام یک از این موارد استعداد بالاتر و بیشتری دارید. زمانی که این نکته را به خوبی درک کنید، می توانید به راحتی کار خود…

توضیحات بیشتر »

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :