آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

چگونه مشاور املاک وفادار استخدام کنیم؟

یکی از دغدغه‌های اصلی یک دفتر مشاور املاک استخدام نیروی متعهد و وفادار است. امروزه با گسترش شغل بنگاه‌های املاک و تبدیل آن به یک کسب پر‌درآمد، مدیران املاک به دنبال جذب نیروی کار هستند. یک تیم حرفه‌ای مشاوران املاک چگونه می‌تواند یک مشاور ملک وفادار استخدام کند؟ این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا یک نیروی نا‌کارآمد یا فردی که غیر قابل اطمینان و فقط به فکر منافع شخصی خود باشد ضربه مهلکی به کل آن سیستم می‌زند و می‌تواند اعتبار چندین سال را بر باد دهد. پس در ادامه به پاسخ سوال فوق می‌پردازیم.

یکی از دغدغه‌های اصلی یک دفتر مشاور املاک استخدام نیروی متعهد و وفادار است. امروزه با گسترش شغل بنگاه‌های املاک و تبدیل آن به یک کسب پر‌درآمد، مدیران املاک به دنبال جذب نیروی کار هستند. یک تیم حرفه‌ای مشاوران املاک چگونه می‌تواند یک مشاور ملک وفادار استخدام کند؟ این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا یک نیروی نا‌کارآمد یا فردی که غیر قابل اطمینان و فقط به فکر منافع شخصی خود باشد ضربه مهلکی به کل آن سیستم می‌زند و می‌تواند اعتبار چندین سال را بر باد دهد. پس در ادامه به پاسخ سوال فوق می‌پردازیم.

روش فراخوانی مشاورین املاک

با پیشرفت تکنولوژی و دنیای ارتباطات دعوت افراد به همکاری در دفاتر مشاور املاک کار سختی نیست. کافی است مدیریت مشاور املاک به وسیله چند منبع متفاوت آگهی دعوت به همکاری منتشر کند. در هر استان، شهر و منطقه دفاتر مشاور املاک مشغول به فعالیت هستند پس به نیروهای متعهد نیاز دارند. دیوار و شیپور اولین منابعی هستند که می‌توان از طریق آن اقدام به جذب نیرو کرد اما چون تعداد زیادی از رقیبان شما نیز در این صفحات آگهی دارند بهتر است از گزینه‌های دیگر نیز استفاده کنید. سایت شما، پیج اینستاگرام و کانال تلگرام از دیگر مکان‌های اعلام فراخوان است. در متن آگهی نمیزان پورسانت، نحوه تسویه و میزان اعتبار خود را روشن کنید. از دادن وعده‌هایی که ممکن است به آن عمل نکنید پرهیز کنید. اینکه شما از قدم اول درست و صادقانه اقدام به استخدام مشاور کنید تاثیر زیادی بر جذب نیروی وفادار و درست دارد. حال که سیل عظیمی از متقاضیان به آگهی پاسخ داده‌اند، چگونه وفادارترین آن‌ها را انتخاب کنیم؟

اصول مهم در استخدام مشاور املاک

اگر یک مشاور املاک ویژگی‌های زیر را داشته باشد، می‌توان گفت یک مشاور مناسب است:

  • اصل اول: عاشق حرفه مشاورین املاک باشد.
  • اصل دوم: از سختی‌ها و مشکلات کار نترسد.
  • اصل سوم: مسلط بر فوت و فن کار املاک باشد.
  • اصل چهارم: در کار، سریع پیشرفت کند.
  • اصل پنجم: وفادار و متعهد باشد.

هنگامی که مدیریت املاک یا نیروی مصاحبه‌کننده با فردی که در مقابل او نشسته است، صحبت می‌کند با تجربه خود و نحوه صحبت فرد متقاضی و میزان اشتیاق او یا در صورت داشتن سابقه کار، بررسی رزومه او می‌تواند به این نتیجه برسد که متقاضی این شغل اصول بالا را دارد یا خیر؟ این امر به دلیل اینکه آیا قرار است آن فرد برای مجموعه شما سودآور باشد یا زیان رسان، بسیار اهمیت دارد.

فنون تشخیص مشاور املاک وفادار

برای استخدام مشاور املاک، سن فاکتور مهمی نیست اما قدرت بیان، داشتن تفکر خلاق و روحیه بالا از شروط لازم هستند. همچنین شرط بسیار مهم تعهد وی به مجموعه شما است. حال یک مدیر در مصاحبه چه سوالاتی بپرسد تا به واسطه آن‌ها تشخیص دهد، این مشاور در مجموعه وی باقی می‌ماند؟

  • دلیل شما از ترک شغل قبلی چیست؟
  • در گذشته کاری شما،‌ چه موردی وجود داشت که شما را از آن سیستم دلسرد می‌کرد؟
  • اگر درآمد و تجربه شما افزایش یابد چه تصمیمی برای آینده شغلی خود خواهید گرفت؟

پس از اینکه با درایت خاص مدیریتی تشخیص دادید که پاسخ این سوالات و تمامی سوالات تخصصی فرد مورد نظر تا چه حد صادقانه است و نکات کلیدی و شخصیتی را از گفته‌های آنان استخراج کردید می‌توانید آن مشاور را جذب تیم خود کنید. معمولا چند علت سبب بی‌وفایی کارکنان یک مجموعه می‌شود زیرا هیچ فرد عاقلی که از حرفه خود رضایت داشته باشد مجموعه را ترک نمی‌کند مگر شخصیت وی مشکل داشته باشد. میزان پورسانت و درآمد، مدیریت صحیح، محیط کار امن و دوستانه، دسترسی به ابزارهای لازم کار و ساعت کاری مناسب از جمله عواملی هستند که اگر رعایت شود مشاوران وفادار خواهند بود.

حفظ مشاور املاک وفادار

به طور قطع هیچ فرمولی وجود ندارد که تضمین دهد نیروهای مجرب شما همیشه در کادر تخصصی شما باقی خواهند ماند. زیرا در بهترین حالت اگر آن‌ها از شغل خود رضایت کامل داشته باشند نیز ممکن است روزی بخواهند گروه خود را ارتقا داده و دفتر املاک مستقل تاسیس کنند اما آن‌چه که مسلم است رعایت نکاتی که گفته می‌شود تاثیر زیادی در انتخاب نیروی وفادار دارد و مدیریت اطمینان خواهد داشت که مشاور او مجموعه را ترک نخواهد کرد مگر در شرایط ویژه.

سخن پایانی

هنگام استخدام نیروی متخصص برای مجموعه مشاوران املاک باید توجه داشت که در قدم اول مدیریت خود باید تمام اصول را به نحو احسنت اجرا کند و سپس از نیروهای خود انتظار نمونه بودن را داشته باشد. مدیری که صادق است، ظاهری آراسته و رفتاری درست دارد، همچنین به حقوق کارمندان خود آگاه است الگوی مناسبی برای مجموعه محسوب می‌شود. پس با بهره‌گیری از نکاتی که به آن اشاره شد و تجاربی که در طول سالیان کاری به دست آورده‌اید، اقدام به جذب نیروی متخصص و متعهد مشاور املاک کنید فقط در این مسیر عجله نکنید زیرا موقعیت و اعتبار شغلی شما بسیار ارزشمند است. برای اینکه بتوانید در حرفه املاک به یک متخصص تمام عیار تبدیل شوید، لازم است آموزش ببینید. دوره های مختلف آکادمی آموزش املاک را ببینید و با توجه به نیازتان در این دوره ها شرکت نمایید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

همه چیز در مورد بازاریابی املاک

همانطور که مستحضر هستید، با افزایش جمعیت، نیاز به مسکن نیز افزایش می‌یابد. تخصص کاری مشاورین املاک، تحقق رویای شما از مسکنی ایده‌آل است. با توجه به سود زیادی که در خرید و فروش املاک به‌دست می‌آید، اشباع کاری در آژانس‌های املاک صورت گرفته که به طبع آن، رقابت نیز زیاد شده است.
در این مطلب با ارائه بهترین روش‌ها در بازاریابی املاک قصد داریم تا شما را چند قدمی جلوتر از سایر رقبا قرار دهیم.

توضیحات بیشتر »
مذاکره فروش

همه چیز درباره روش های صحیح مذاکره با مشتریان سخت

روش های صحیح مذاکره برای مشاورین املاک می تواند از جمله موضوعات مهمی باشد که شما باید حتما به آن توجه کنید تا در این حوزه پیشرفت داشته باشید. فراموش نکنید که این روش ها می تواند در نتایجی که از مذاکرات خودتان می گیرید، تاثیرات زیادی داشته باشد. اگر در این حوزه اطلاعات کاملی ندارید و مشتاق به دانستن بیشتر در این خصوص هستید، بهتر است حتما به این مطلب توجه کنید.

توضیحات بیشتر »
بازدید املاک

چگونه مجتمع های بزرگ مسکونی را بازدید دهیم؟

فروش مجتمع مسکونی کار ساده ای نیست. معمولا مجتمع ها را نمی توان به صورت یکجا به فروش رساند. اما گاهی اوقات این کار لازم است و باید حتما انجام شود. زمانی که قرار است برای بازدید از مجتمع های مسکونی بزرگ اقدام کنید، می توانید طبق توصیه های زیر عمل نمایید. عمل به این توصیه ها سبب می شود تا شما به شکل مناسب تر و راحت تری بتوانید فروش خود را انجام دهید. معمولا این کار سبب می شود تا هم سود شما از…

توضیحات بیشتر »

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :